«Мережа для сталого розвитку – CLIL у моїй школі»

   14 05 2018 семінар 2У світі все більше набирає обертів впровадження технічних та цифрових технологій. Та без фахівців не обійтись, тим більш зі знанням іноземної мови! Так для підвищення кваліфікації вчителів у даній сфері Goethe-Institut в Україні організував семінар «Мережа для сталого розвитку – CLIL у моїй школі» для вчителів німецької мови та природничих наук, який нещодавно пройшов в місті Київ.

 

   14 05 2018 семінар 1У заході взяли участь учителі Херсонської гімназії № 6: німецької мови – Лілик Маргарита Сергіївна, фізики – Михайленко Олена Геннадіївна.

 На засіданнях круглого столу обговорювалися питання щодо потреб суспільства у висококваліфікованих фахівцях для Нової української школи, а на майстер-класах відпрацьовувалися 14 05 2018 семінарінноваційні навчальні методики, що націлені на формування умінь вивчати будь-які шкільні предмети (фізику, хімію, біологію, математику, тощо) іноземною мовою.

  Застосування методики CLIL у навчальному процесі дає можливість учителям інтегрувати вивчення іноземної мови з іншими навчальними предметами. Перевага для учнів: цікавий зміст мотивує їх до вивчення німецької мови та закладає лінгвістичну базу, над якою надалі вони зможуть працювати самостійно.

  Метою заходу було не тільки підвищення кваліфікації вчителів, але й сприяння колегіальній роботі вчителя іноземної мови та вчителя-предметника, розвиток педагогічно-дидактичних навичок у сфері CLIL та проведення на власних уроках міждисциплінарного проекту практичного дослідження з використанням валізи Дитячого Університету від Goethe-Institut, який уможливлює пошуково-дослідницьку діяльність учнів.

  Колеги з інституту Гете поділилися з учителями-делегатами ефективними методами навчання щодо розвитку здібностей дітей до самостійного пошуку інформації, формування мотивації, уміння працювати у команді (бути лідером або чути лідера), що є основним у сучасній новій українській школі.

Друк