Музей історії міста Херсона при Херсонському НВК № 51

У вересні 2009 року при Херсонському НВК № 51 імені Г.О.Потьомкіна відкрито Музей історії міста Херсона. Відкриттю Музею сприяла цілеспрямована, систематична робота учителів та учнів, які займалися пошуково-дослідницькою роботою, брали участь у роботі Малої Академії наук.

В основу Музею покладено концепцію проекту «Створення шкільного музею – центру виховної та дослідницької роботи», який виборов І місце в міському конкурсі «Школа – мій рідний дім», проведеному методичним центром при управлінні освіти Херсонської міської ради у квітні 2009 року.

З метою легалізації діяльності Музею відповідно до п. 3.3. Положення «Про музей при навчальному закладі…» (наказ МОНУ від 04.09.2006 р. № 640) підготовлено та затверджено наступні документи: наказ по НВК від 16.09.2009 р. № 261 «Про заснування Музею історії міста Херсона», Статут Музею, уніфікований паспорт.

Згідно з наказом управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації від 04.01.2010 р. Музею надано статус «Музей при навчальному закладі» та видано свідоцтво № 21-116 про реєстрацію.

Призначено завідувача Музеєм – вчителя історії та права Синякова Р.О.

В наявності в експозиціях отримані матеріали, що зібрані учителями та учнями за 3 роки роботи Музею.

Група екскурсоводів з використанням мультимедійної техніки розповідала молодшим школярам про засновника міста Г.О.Потьомкіна-Таврійського, про заснування Чорноморського флоту, подорожувала у віртуальній експедиції по Херсонській фортеці.

На базі Музею проходили години спілкування, класні години, міські семінари для вчителів історії та права, краєзнавців. Матеріал, що розташований на сайті www.potyomkin.ks.ua, учні використовували при підготовці до участі у міському конкурсі краєзнавців, при підготовці до уроків історії.

Музей та створена при Музеї рада активно співпрацюють із Херсонським обласним краєзнавчим музеєм. Старший науковець музею С.А.Дяченко є науковим консультантом та надає  необхідну допомогу при

НВК № 51 разом з управлінням освіти та методичним кабінетом започаткувало міський конкурс з історичного краєзнавства «Благополучный град Херсон». Музей стане центром цього конкурсу, а матеріали, зібрані в ході конкурсу, будуть висвітлюватися на сайті «Великолепный князь Тавриды».

У 2009-2012 роках, з моменту відкриття Музею підготовлено 5 публікацій в обласних та міських виданнях, по телебаченню пройшло три відеосюжети, директор НВК № 51 був учасником передачі «Ранковий гість» ТРК «Скіфія» з розповіддю  про створений Музей історії міста Херсона при Херсонському НВК № 51 імені Г.О.Потьомкіна.

Музей історії міста Херсона при навчально-виховному комплексі є  складовою частиною системи навчально-виховної роботи, створений з метою залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу.

У вересні 2009 року при Херсонському НВК № 51 відкрито Музей історії міста Херсона. Відкриттю Музею сприяла цілеспрямована, систематична робота учителів та учнів, які займалися пошуково-дослідницькою роботою, брали участь у роботі Малої Академії наук.

У 2015-2016 навчальному році музей святкує своє п’ятиліття. За час існування музей розширюється та оновлюється. У минулому році було відкрито нову експозицію, яка висвітлює побут та життя українського народу (дивись додаток).

Співробітниками музею є учні, які відвідують гурток «Юні екскурсоводи», який працює на базі музею історії міста Херсона, а саме учні 9А класу: Ремньов Микола, Саутіна Анастасія, Качур Олександр.

У стінах музею постійно ведеться науково-пошукова робота. Розроблені збірки медіа матеріалів, віртуальних екскурсій, зокрема: «Душею міста є собор», «Пам’ятники Другої світової війни», «Театр крізь віки», «Херсон – місто корабелів». Учні створили макет Херсонської фортеці кінця XVIII століття.  До 70 річчя Перемоги над нацизмом пройшов конкурс на краще ессе з теми: «Героїзм воїна».

Щорічною традицією є проведення єдиного уроку історії у визначні та трагічні дати українського народу, серед яких геноцид українського народу у 1932-33 роках, День соборності, День героїв Крут,  День пам’яті та примирення,  День перемоги над нацизмом у Європі.

Музей є навчально-виховною базою під час підготовки учнів до участі у краєзнавчих турнірах, щорічному конкурсі „Знавці міста Херсона” та «Козацькими стежинами», «Плекаючи старе, осягаємо нове», «Херсонщина пам’ятає…».

Музей займається просвітницькою діяльністю у 2013-2015 рр., проводили екскурсію для учнів Голопристанської ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів (керівник групи Коромислова А.Г.), Цюрупинської ЗОШ, загальноосвітніх навчальних закладів міста, вчителів міста та області.

Музей співпрацює з Херсонський Будинок дитячої та юнацької творчості, так у вересні 2015 року спільно було організовано краєзнавчу конференцію «Краєзнавча робота – один з напрямів патріотичного виховання учнівської молоді» та історичний квест у ботанічному саду Херсонського державного університету. Завідувач музею Синяков Р.О., разом з методистом БДЮТ Кучеренко Ю.Ю. були запрошені на прямий ефір ТРК «Скіфія» до програми «Ранковий гість» де розповіли про важливість краєзнавства у патріотичному вихованню молоді.

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОБОТИ МУЗЕЮ

2013-2014 рік

     Написання науково-дослідницької роботи МАН (Гутнік А.)

І місце у першому турі міського конкурсу «Знавці міста Херсона»(Сластеннікова Ю., Гутнік А., Гончаров Б.)

І місце у фіналі міського конкурсу «Знавці міста Херсона» (Сластеннікова Ю, Гутнік А., Гончаров Б)

Участь у обласному туристичному сльоті краєзнавців-туристів.

І місце в міському конкурсі «Юні екскурсоводи» (Кітріш Ігор, Качур Олександр, Сластеннікова Юлія)

І місце в міському етапі обласного конкурсу «Священна пам'ять війни», Сластеннікова Юлія за роботу «Священна пам'ять поколінь»

ІІ місце в міському конкурсі «Скарби нашої пам’яті» до 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка

2014-2015

ІІ місце міському конкурсі «Юні екскурсоводи» (Кітріш Ігор, Качур Олександр, Ремньов Микола, Саутіна Анастасія – 8Б)

І місце район, ІІІ місце у фіналі міського конкурсу «Знавці міста Херсона» (Кітріш Ігор, Качур Олександр, Ремньов Микола, Саутіна Анастасія – 8Б, Кустова Анастасія - 9Б)

І місце у міському конкурсі «Херсонщина пам’ятає…» (Кітріш Ігор, Качур Олександр, Ремньов Микола, Саутіна Анастасія – 8Б)

2015-2016

І місце в районному етапі міського краєзнавчого турніру «Знавці міста Херсона», фінал відбудеться у березні 2016 року.

 

Друк