Щасливе дитинство неможливе без безпеки

  Тиждень б 0  5 травня на базі Херсонського ясел-садка №12 Херсонської міської ради відбувся семінар-практикум планування та проведення Тижня безпеки дитини з елементами об'єктового тренування. У заході взяли участь завідуючі дитячими дошкільними закладами м. Херсона, працівники управління ДСНС області та навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської
області.

   Головний спеціаліст управління освіти Херсонської міськради Тетяна Кошелюк наголосила присутнім на важливості проведення заходів попереджувального характеру у дитячих садках із залученням батьків. Оскільки, віддаючи дитину до дитсадка, мама й тато довіряють її безпеку тому персоналу, який тут працює, і той у свою чергу повинен бути готовим надати необхідну допомогу у випадку надзвичайної Тиждень б 3ситуації будь-якого типу. І все повинно відбуватися у тісній взаємодії. Бо час проведений вдома і в навчальному закладі для дитини однаково має бути безпечним.

   Кожен з виступаючих на заході звертав увагу на те, що теоретичні знання далекі від практичних деталей. Приміром, для індивідуального захисту органів дихання можна мати бажання придбати протигази за 700 гривень одиниця і при цьому їх не купити через брак коштів. А можна разом з батьками організувати виготовлення ватно-марлевих пов'язок і користуватися ними під час тренувань і – не дай Боже - в умовах реальних подій.

   На семінарі керівники закладів дошкільної освіти отримали нову інформацію щодо змін у законодавстві по цивільному захисту, рекомендації по проведенню Тижня безпеки дитини, а на прикладі 12-го ясел-садка побачили як за допомогою конкурсів, театралізованого дійства можна зацікавити дитину щодо поводження на вулиці у ролі пішохода, пасажира; або як не наробити лиха вдома, нехтуючи елементарними дрібницями.

   Як діти навчаються обачності, як у них формують навички орієнтування і швидкої реакції в Тиждень б 4екстремальних ситуаціях демонстрували самі діти молодшої, середньої і старшої груп садочка.

   Керівник прес-служби УДСНС підполковник служби цивільного захисту Квіта Заобурна підкреслила у
своєму виступі, що Служба порятунку покликана боротися з надзвичайними подіямим і ситуаціями та все ж на першому місці – профілактика: адже попередити значно легше, аніж ліквідовувати. Для практичного використання, враховуючи весняний сезон, вона передала для освітян диски з тематичними відеоматеріалами «Небезпечні знахідки».

   Цікавим моментом у практикумі були тренувальні дії працівників гостинного закладу. Завідуюча Алла
Антонюк після отриманого сигналу чітко розподілила обов'язки між своїми підлеглими і поетапно Тиждень б 2перевірила їх дії.
    Головної мети досягнуто: діти виведені на вулицю, медсестра споряджена необхідними медикаментами, у приміщені вимкнута електрика і газ, і так далі. Глядачі уважно спостерігали за дійством і напевне робили власні висновки щодо принципів систематизації дитячого уявлення про небезпеку і вироблення у них практичних
навичок.

   Тижні безпеки дитини у рамках Тижня безпеки життєдіяльності пройдуть у всіх загальноосвітніх
і дошкільних закладах м. Херсона і є сподівання на єдино вірний результат – наші діти повинні зростати здоровими і щасливими у безпечному житті.

Друк