Кімната бойової славиМолодіжної ЗОШ – саду І –ІІ ступенів №40 Херсонської міської ради

 

           ос 6   Робота «Кімнати бойової слави»
1. Постійно проводяться урочисті лінійки, присвяченні Дню Перемоги, визволенню України від німецько – фашистських загарбників, визволення Херсона
2. Уроки мужності.
3.Години спілкування, на які запрошуються ветерани та
вдови загиблих ветеранів
4 .Свята разом з воїнами -
афганцами

ос 2    Шановні відвідувачі, ми раді, вас, вітати у кімнаті бойової слави Молодіжної загальноосвітній школи № 40! Наш музей був створений у 2010 році. Ми можемо побачити різноманітні експонати, які були віддані жителями селища, задля створення культурного осередку та надання належної шани воїнам.    Про Велику Вітчизняну війну, яка стала історією, яку не забути ніколи, сказано багато, але про неї не сказати всього...

 

Відголосся війни назавжди залишилось в серцях, спогадах, фільмах, піснях, оповіданнях, віршах, музеях...

Збереження історико-культурних традицій народу, знання героїчного минулого – це основа патріотичного виховання учнівської молоді. Центром патріотичного виховання у Молодіжній школі № 40  є музей Бойової слави, де ми зараз і знаходимося.

Загальна площа музею 54 кв.м. Тут зосереджені такі експозиційні куточки:

  1. Початок Великої вітчизняної війни
  2. Україна в роки Великої вітчизняної війни
  3. Херсонщина у роки Великої вітчизняної
  4. Селище Молодіжне у роки Великої вітчизняної війни
  5. Вони воювали на афганській землі
  6. Герої Небесної Сотні

   Зараз ми знаходимося біля стенду «Херсонщина у роки війни». День окупації  м. Херсона німецько-фашистськими загарбниками розпочався 19 серпня 1941 року та тривав до 13 березня 1944. На даному стенді ми можемо розглянути, фотографії всіх пам’ятників Херсонщини, присвячених   Великій вітчизняній війні. Відомості про військові частини м.Херсона, періода війни.   

 ос 5  Музей – це скарбниця дорогоцінних знань про історію нашої країни, того куточка, де ми народилися і живемо. В музеї Молодіжної школі ми маємо змогу перегорнути сторінки історії років Великої Вітчизняної війни, пройти стежками, скропленими кров’ю солдатів Радянської армії та сльозами їх рідних.

     Далі, вашій увазі пропонується стенд «Молодіжне в роки війни». Зберігаються в музеї й листи, які надходили до школи протягом багатьох років. Пошукові учнівські загони кількох поколінь листувалися зі своїми земляками, учасниками війни, які проживали в різних містах і селах за межами Херсону. На особливу увагу заслуговують також матеріали про нашого земляка, Героя Радянського Союзу Кузіна С.М. За героїзм та мужність, проявлені під час форсування Дніпра, йому і було присвоєне таке високе звання.  З трепетом і цікавістю, затамувавши подих, слухають завжди відвідувачі музею дивовижну історію життя свого односельця, учасника війни Карбушева, особисті речі,якого ви зараз бачите перед собою. У музеї зберігаються особисті речі, рукописи, спогади, книги нашого знаменитого земляка. Також, ви можете побачити особисті речі воїнів.

         ос 3Усі матеріали музею, стенди, експонати, панорама військових подій допомагають нашим сучасникам перенестися в ті далекі часи й зрозуміти всю велич подвигу простих людей. Пройшло вже всього 5 років із часу створення музею і всі ці роки його стенди поповнюються спогадами ветеранів, очевидців незабутніх подій часів війни, фрагментами зброї, які й до цього часу знаходять і дорослі, й діти на полях після оранки, у канавах, ровах та траншеях, які копають різні комунальні служби.

     Подивіться на ці листи! Живі переживання, емоції, модих вічності у них!

      Афганська війна – ще одна кровава сторінка історії нашого народу. Молоді та старі, веселі та життєрадісні…. Люди фото, яких ви можете побачити перед собою, на наступному стенді знали, що таке обов’язок та честь.  Погляньте на ці обличчя, вони бачили смерть, вони заглянули у вічність.

   Хоча, музей існує не довго та його історія поповнюється, новими подіями та експонатами. Нещодавні події осені-зими 2014 року, призвели до нового витку української історії. Загальні відомості про події  того періду ми можемо побачити на стенді присвяченому Небесній Сотні. Імена,… обличчя, ….долі, …герої.

осПеред нами особисті речі ветерана Великої вітчизняної війни Семена Миколайовича Кузіна.

Син і онук Семена Миколайовича навчалися в нашій школі. Перед нами гаманець і годинник, які Кузін С.М. купив під час війни і подарував своїй дружині, коли повернувся з війни. Також в експозиції представлені його військовий білет та посвідчення.

Це все наша історія! Це – ми! Вивчаємо , цінуємо, згадуємо!

 

Дякуємо за увагу! Якщо у вас є запитання, ми з радістю на них відповімо!

Друк