Музей Другої Світової війни Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст №28

   вій 1       

 

    Людина – це дитина свого часу і своєї країни.Почуття Батьківщини завжди невід’ємне від почуття історії. У її долі сплітаються воєдино минуле, сучасне і майбутнє. Без знання свого коріння людина приречена бути перекотиполем, яке позбавлене морального життєвого початку.

Школа –  частина життя, де проходить дитинство і починається юність. Якими вийдуть з її стін учні,  ким вони стануть, що зроблять для майбутнього?

 

Відповіді на ці питання намагаються знайти наші юні екскурсоводи, працюючи  вже не перший рік у музей Другої Світової війни.

Профіль музею історичний. Він  є осередком забезпечення духовної єдності поколінь.

Головними завданнями в роботі музею є:

1. Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу у школі.

2. Розширення і поглиблення  загальнолюдської  підготовки учнівської молоді засобами позакласної роботи.

вій 23. Формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

4. Допомога педагогічному колективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами.

5. Вивчення і  пропаганда пам’яток історії рідного краю.      

  Найбільш цікаві експонати музею:

 

-         Листи  свого прадіда з фронту та фото з Берліну, датовані 1945 роком, подарував учень школи Надточій Станіслав.

 

-         Орденська книжка Н.З.Видригана, яку подарувала його донька.

 

-         Мундир В.Шабловського подарувала шкільному музею  його дружина, яка працювала у нашій школі.

 

-         Цей музичний інструмент, який пройшов всю війну, подарувала донька В.Кургана. Важливість кожного з цих експонатів важко переоцінити. Кожен з них – це пам'ять нових поколінь, це частинка минулого, до якого ми маємо можливість доторкнутися.

 

 вій 3Матеріали були зібрані за допомогою колективу вчителів, учнів, батьків  школи, Ради ветеранів.

У цьому році у музеї з'явилася  експозиція «Випускники школи – учасники АТО», в  якій розміщені особисті речі учасника бойових дій,  випускника школи Мазурка Олександра ( лялька-мотанка, фото, фляга тощо).

До шкільного музею часто приходять ветерани Другої Світової війни, які розповідають учням про цікаві моменти свого бойового життя. На жаль, роки беруть своє і учасників Другої Світової війни стає все менше. Минають десятиліття, вже виросли нові покоління, які знають про війну тільки з кінофільмів та шкільних підручників, а учасникам війни і дотепер сняться вогненні роки, крижані переправи, кровоточать їхні тілесні й душевні рани. Їхня пам'ять містить неймовірну кількість найціннішої інформації пробаченого і пережитого. Ця інформація не може бути втрачена і тому ветерани проводять у школі уроки мужності, виступають перед учнями з лекціями:

1. Друга Світова війна 1939 – 1945 р.р.

2. Партизанський рух під час Другої Світової  війни.

3. День збройних сил України «Козацькому роду – нема переводу».

4. День захисника України «Це треба не мертвим, це потрібно живим».

5. День Перемоги «Вклонімося і мертвим, і живим».

6. Визволення України від німецько-фашистських загарбників «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Пам'ятною для учнів стала зустріч з Євдокімовою Н.І.

Традиційно проводяться  екскурсії до шкільного музею з першокласниками, під час яких екскурсоводи знайомлять з історією України часів Другої Світової війни. На базі музею класні керівники   проводять  години спілкування з теми: «Історичне минуле нашого краю»,  «Херсон у роки Другої Світової війни». Учні школи продовжують збирати та поповнювати музей матеріалами про учасників Другої світової війни.

Експозиція нагород,  відзнак, воєнних квитків, посвідчень, які подарували ветерани, займає почесне місце в музеї.

Лекторська група проводить екскурсії для учнів нашої та інших шкіл, розповідаючи про Другу Світову війну та наших випускників-героїв.

Друк