Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році


ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

м.Херсон

17.04.2018                                                                                                 № 116

Про організацію літнього оздоровлення

та відпочинку дітей у 2018 році

З метою організації повноцінного відпочинку й оздоровлення дітей і підлітків, створення належних умов для організації змістовного дозвілля учнів, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, продуктивної праці, зайнятості школярів під час літніх канікул, відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», на виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016-2020 років, затвердженої рішенням міської ради від 25.03.2016 № 101, керуючись статтею 17, частиною першою статті 18, підпунктами 1, 4 пункту «а» статті 28, підпунктом 6 пункту «а» статті 32, статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

 1. Організувати влітку 2018 року оздоровлення та відпочинок не менше            70% (19 461) дітей і підлітків шкільного віку (за винятком випускників 9, 11 класів), враховуючи 100% дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення, мають статус учасника бойових дій; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.
 2. Затвердити кошторис управління освіти міської ради на організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року (додається).
 3. Управлінню освіти міської ради (Ніконов Ю.М.):

         3.1. До 24.04.2018 затвердити мережу міських, пришкільних, оздоровчих позаміських таборів та баз відпочинку.

3.2. До 22.05.2018 створити комісію з перевірки стану готовності до роботи міських таборів відпочинку «Сонечко», «Альтаїр», «Юнга», пришкільних таборів відпочинку, оздоровчого табору ім. І.Голубця та пансіонату «Енергія» (м. Скадовськ Херсонської області), які знаходяться в оперативному управлінні Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, та з 23.05.2018 розпочати роботу зазначеної комісії.

3.3. Із 28.05.2018 забезпечити роботу пришкільних таборів відпочинку.

3.4. Забезпечити фінансування закладів оздоровлення та відпочинку: міських таборів відпочинку «Сонечко», «Альтаїр», «Юнга», загонів   активного відпочинку «Скіф», «Дельфін», оздоровчого табору ім. І.Голубця та пансіонату «Енергія»                 (м. Скадовськ Херсонської області), які знаходяться в оперативному управлінні Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань та таборів з денним перебуванням дітей на базі шкіл (пришкільні табори) у літній період 2018 року в межах бюджетних призначень на рік за КПКВК 0611090 «Надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми», КПКВК 0611020 «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (в т.ч. школою-дитячим садком, інтернатом при школі), спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами», КПКВК 0611070 «Надання загальної середньої освіти спеціальними загальноосвітніми школами-інтернатами, школами та іншими навчальними закладами для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку» та КПКВК 0611160 «Інші програми, заклади та заходи у сфері освіти».

3.5. У разі невикористання окремими таборами та пансіонатом виділених з міського бюджету коштів, перерозподіляти їх між закладами оздоровлення та відпочинку, зазначеними у підпункті 3.4 даного рішення (у межах відповідного КПКВК).

3.6. До 15.05.2018 укомплектувати штат вихователів міського табору відпочинку «Юнга», на період роботи з 01.06.2018 по 30.08.2018, у межах бюджетних призначень за КПКВК 0611090 «Надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми».

3.7. До 15.05.2018 укомплектувати штат працівників оздоровчого табору            ім. І.Голубця (м. Скадовськ Херсонської області), який знаходиться в оперативному управлінні Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, в межах бюджетних призначень за КПКВК 0611090.

3.8. Забезпечити безкоштовне харчування під час відпочинку на базі міських, пришкільних таборів, оздоровчого табору ім. І.Голубця та пансіонату «Енергія»              (м. Скадовськ Херсонської області), які знаходяться в оперативному управлінні Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; бездоглядних та безпритульних дітей; дітей з інвалідністю; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з багатодітних сімей; дітей з малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення, мають статус учасника бойових дій; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд; дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, у межах лімітних призначень.

3.9. Здійснити закупівлю путівок для відпочинку та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки (перелічених у пункті 3.8 рішення), у позаміських таборах (відповідно до кошторису).

3.10.Організувати відпочинок підлітків у загонах активного відпочинку «Скіф», «Дельфін» із цілодобовим (14 днів) перебуванням дітей (відповідно до кошторису).

4. Управлінню соціальної політики міської ради (Рузгіс О.В.):

4.1.Забезпечити закупівлю та розподіл путівок для оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, і дітей працівників бюджетної сфери, на базі позаміських таборів.

4.2. Здійснити відшкодування витрат у закладах, які приймають дітей разом із батьками (для дітей із синдромом Дауна, які є членами громадської організації «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» та дітей з інвалідністю, які є членами Херсонської міської громадської організації Центру сімейної реабілітації дітей-інвалідів та дітей з інвалідизуючими захворюваннями «Софія»).

5. Управлінням міської ради: соціальної політики (Рузгіс О.В.), освіти (Ніконов Ю.М.), охорони здоров’я (Межерицька С.В.), молоді та спорту              (Заболотний О.В.):                        

5.1. Забезпечити організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

5.2. Організувати оздоровлення та відпочинок дітей непільгових категорій за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, батьківської плати, інших джерел, не заборонених законодавством.

6. Управлінням міської ради: освіти (Ніконов Ю.М.), охорони здоров’я (Межерицька С.В.), молоді та спорту (Заболотний О.В.) протягом травня-жовтня 2018 року, щомісяця, до 07 та 22 числа, інформувати управління соціальної політики міської ради про хід підготовки і проведення літнього відпочинку та оздоровлення дітей, та до 07.09.2018 надати узагальнену інформацію з даного питання.

7. Управлінню охорони здоров’я міської ради (Межерицька С.В.):

7.1.Забезпечити медичним обстеженням та відповідною медичною документацією дітей, які направляються в заклади оздоровлення та відпочинку, та педагогічний і обслуговуючий персонал, який працюватиме у таборах відпочинку, зазначених у пункті 3.4 рішення.

7.2. Забезпечити:

7.2.1. Міські табори відпочинку «Сонечко», «Альтаїр», «Юнга» та табори з денним перебуванням дітей, що працюватимуть на базі шкіл, оздоровчий табір                ім. І.Голубця та пансіонат «Енергія» (м. Скадовськ Херсонської області), які знаходяться в оперативному управлінні Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, медичними працівниками.

7.2.2. Контроль за якістю медичного обслуговування, запобігання випадкам травмування дітей у міських, пришкільних таборах відпочинку та позаміських закладах оздоровлення та відпочинку.

   8. Рекомендувати Херсонському міському управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області:

8.1. До 25.05.2018 провести навчання керівників таборів оздоровлення та відпочинку з питань дотримання санітарно-епідеміологічного режиму та здійснити перевірку стану їхньої готовності до початку літньої оздоровчої кампанії 2018 року.

8.2. Вжити заходів щодо посилення державного санітарно-гігієнічного та протиепідемічного нагляду за станом дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, здійснювати постійний контроль за дотриманням санітарних правил і норм у міських та пришкільних таборах із денним перебуванням дітей.

9.Рекомендувати відокремленому структурному підрозділу «Херсонський міськрайонний відділ» державної установи «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (Пшеничка В.М.):

9.1. Провести лабораторний контроль за станом підготовки у міських та пришкільних таборах відпочинку до проведення літньої оздоровчої кампанії               2018 року.

9.2. До 25.05.2018 провести лабораторний контроль за станом дотримання у закладах відпочинку санітарно-протиепідемічних вимог.

   10. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради                (Войтенко О.В.) до 21.05.2018 відвести спеціальне місце для купання дітей у відкритій водоймі пляжу «Південний» (Гідропарк), забезпечити його рятувальними засобами.

11. Рекомендувати управлінню патрульної поліції у Херсонській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (Єрмаков М.А.) таХерсонському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області (Говорун О.В.) забезпечити, в межах повноважень, дотримання публічної безпеки і порядку в місцях відпочинку дітей.

12. Управлінню транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку міської ради (Віркун М.А.) забезпечити пільгове перевезення електротранспортом організованих груп дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, що відпочиватимуть у таборах із денним перебуванням дітей на базі шкіл та позашкільних установ, до місць проведення культурно-масових і спортивних заходів та у зворотному напрямку.

13. Управлінню молоді та спорту міської ради спільно з Херсонським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області, із залученням служб у справах дітей районних у м. Херсоні рад, під час літніх канікул проводити цільові рейди з виявлення безпритульних і бездоглядних дітей та їхнє влаштування до соціальних закладів для неповнолітніх з метою соціальної реабілітації, організації їхніх оздоровлення та відпочинку.

14. Управлінню соціальної політики міської ради (Рузгіс О.В.):

14.1. Протягом травня-жовтня 2018 року, до 10 та 25 числа, інформувати департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації про хід літнього відпочинку та оздоровлення дітей міста.

14.2. До 01.11.2018 підбити підсумки проведення літньої оздоровчої кампанії              2018 року.

14.3. Здійснювати координацію роботи виконавчих органів міської ради з питання організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

15. Відділу громадських зв’язків міської ради (Гончарова Н.В.) висвітлювати хід організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у засобах масової інформації.

16. Відділу інформаційного та програмного забезпечення міської ради                                    (Букін В.О.) висвітлити дане рішення на офіційному сайті Херсонської міської ради та її виконавчих органів.

17. Відповідальність за виконання рішення покласти на начальників виконавчих органів міської ради: управління соціальної політики Рузгіс О.В., управління освіти Ніконова Ю.М., управління охорони здоров’я Межерицьку С.В.,  управління молоді та спорту Заболотного О.В.

18. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови згідно з розподілом обов’язків.

Міський голова                                                                                           В.В.Миколаєнко

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

             Рішення виконкому міської ради

            17.04.2018  № 116

Кошторис управління освіти міської ради

на організацію  оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року

У пришкільних таборах загальноосвітніх навчальних закладів:

Кількість дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; бездоглядних та безпритульних дітей; дітей з інвалідністю; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з багатодітних сімей; дітей з малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення, мають статус учасника бойових дій;  дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд; дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах (далі – діти, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки),– 1357, у т.ч.:

 •   пришкільні табори – 1345;
 •   пришкільний табір школа-садок (далі – шк./с.) № 40, та шк./с № 86 – 12.
 • За рахунок бюджету: 1 374 428 грн.
 • Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського  бюджету – 1 374 428грн:
 • Вартість харчування інших дітей за рахунок батьківської плати (або спонсорських внесків) – 2 189 121грн:
 •  За рахунок бюджету – 31 491 грн:
 • За рахунок бюджету – 169 225 грн.
 • Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського бюджету – 169 225 грн:
 • Вартість харчування інших дітей за рахунок батьківської плати –          257 222 грн:
 •     За рахунок бюджету – 135 380 грн.
 •   Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського бюджету  – 135 380  грн:
 •    Вартість харчування інших дітей за рахунок батьківської плати –          135 380 грн:
 • За рахунок бюджету –  135 450 грн.
 • Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського  бюджету – 135 450 грн:
 • Вартість харчування інших дітей за рахунок батьківської плати –
  67 725 грн:
 •     За рахунок бюджету – 67 725 грн.
 •   Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського бюджету –  67 725  грн:
 •    Вартість харчування за рахунок коштів спеціального фонду бюджету (батьків) – 81 270 грн:
 • За рахунок бюджету – 1 295 630,00 грн.
 • Вартість перебування для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського бюджету – 780 920,00 грн:
 • Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського бюджету – 514 710,00 грн:
 • Вартість перебування інших дітей за рахунок спеціального фонду бюджету та батьківської плати – 937 104 грн:
 •     За рахунок бюджету – 121 842,00 грн.
 •   Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського бюджету – 121 842грн:
 •    Вартість харчування інших дітей за рахунок батьківської плати –               40 614 грн:
 •  За рахунок бюджету –  81 270 грн.
 • Вартість харчування дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок міського  бюджету – 81 270  грн:
 • Вартість харчування інших дітей за рахунок батьківської плати –                  40 635 грн:
 •    за рахунок бюджету – 189 633,00 грн:
 • за рахунок бюджету – 117 994,00 грн:
 • за рахунок бюджету – 117 994,00 грн:

Вартість 1-ого дитино-дня – 72,56 грн,  шк./с. № 40 та шк./с № 86  –              48,35 грн.

Вартість путівки (харчування) на 14 днів:

72,56*14  = 1 015,84 грн;

48,35*14 = 676,90 грн.

Видатки:

                1345* 72,56*  14 = 1 366 305 грн;

       12 * 48,35* 14  = 8 123 грн.

                 2125* 72,56*  14 = 2 158 660 грн;

                 45 * 48,35* 14  = 30 461 грн.

У пришкільних таборах спеціальних загальноосвітніх шкіл:

       31* 72,56*  14 = 31 491 грн;

У дитячому оздоровчому центрі «Юнга»:

            Кількість дітей: 630, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 250.

Вартість 1-ого дитино-дня –  48,35 грн.

Вартість путівки (харчування) на 14 днів – 676,90 грн.

Видатки:

                250* 48,35* 14 = 169 225 грн.

       380* 48,35* 14 = 257 222грн.

            У міському таборі відпочинку «Сонечко» (Центр позашкільної роботи):

            Кількість дітей: 400, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 200.

Вартість 1-ого дитино-дня – 48,35 грн.

Вартість путівки (харчування) на 14 днів – 676,90 грн.

Видатки:

       200* 48,35 * 14 = 135 380 грн.

       200* 48,35 * 14 = 135 380 грн.

            У загонах активного відпочинку дітей «Скіф» із цілодобовим (14 днів) перебуванням дітей (Центр позашкільної роботи):

            Кількість дітей – 150, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 100.

Тривалість зміни – 14 днів.

Вартість 1-ого дитино-дня (цілодобове перебування дітей) – 96,75 грн.

Вартість путівки (харчування) на 14 днів – 1 354,50 грн.

Видатки:

                 100* 96,75 * 14 = 135 450 грн.

                 50* 96,75*14 = 67 725 грн.

            У пансіонаті «Енергія» з цілодобовим перебуванням дітей у супроводі  батьків (14 днів) (Центр позашкільної роботи):

            Кількість дітей та батьків – 110, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 50.

      50* 96,75 *14 = 67 725 грн.

      60* 96,75 * 14 = 81 270 грн.     

            В оздоровчому таборі ім. І. Голубця з цілодобовим (14 днів) перебуванням дітей (Центр позашкільної роботи):

Кількість дітей – 1260, у тому числі дітей, які потребують особливої уваги та підтримки,  – 780 (у т.ч. діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення; діти  з інвалідністю; діти з багатодітних родин; діти з малозабезпечених родин; діти, які опинилися у складних життєвих обставинах; діти, батьки яких загинули в результаті нещасних випадків на виробництві, – 400).

Вартість 1-го дитино-дня  – 139,45 грн (у т.ч. харчування – 96,75 грн).

Вартість перебування – 1952,30 грн (у т.ч. харчування на 14 днів –               1354,50 грн).

Видатки:

                 400*139,45*14 = 780 920,00 грн.

                 380*96,75*14 = 514 710,00 грн.

                 480*139,45*14 = 937 104,00грн.

У міському таборі відпочинку «Альтаїр» (Міжшкільний навчально-виробничий комбінат):

Кількість дітей: 240, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 180.

Вартість 1-ого дитино-дня – 48,35 грн.

Вартість путівки (харчування) на 14 днів – 676,90 грн.

Видатки:

       180* 48,35 * 14 = 121 842   грн.

         60 * 48,35 * 14  = 40 614 грн.

            У загонах активного відпочинку дітей «Дельфін» із цілодобовим (14 днів) перебуванням дітей (Міжшкільний навчально-виробничий комбінат):

            Кількість дітей – 90, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 60.

Тривалість зміни – 14 днів.

Вартість 1-ого дитино-дня (цілодобове перебування дітей) – 96,75 грн.

Вартість путівки (харчування) на 14 днів – 1 354,50 грн.

Видатки:

                 60* 96,75 * 14 = 81 270 грн.

                 30 * 96,75 * 14  = 40 635 грн.

         У позаміських таборах із цілодобовим перебуванням дітей (Центр позашкільної роботи – кошти на здешевлення вартості путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, творчо обдарованих):

         Кількість дітей, які потребують особливої соціальної уваги та   підтримки, творчо обдаровані  – 45:

         Вартість 1-ого дитино-дня – 200,67 грн.

            Видатки:

              45* 200,67 * 21 = 189 633,00  грн.

Проведення навчально-тренувальних зборів, фестивалів, конкурсів і змагань – 105 351,00 грн.

У позаміських таборах із цілодобовим перебуванням дітей (Палац дитячої та юнацької творчості – кошти на здешевлення путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки):

          Кількість дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 28.

Вартість 1-ого дитино-дня – 200,67 грн.

Видатки:

               28 * 200,67 * 21 = 117 994,00 грн.

          У позаміських таборах із цілодобовим перебуванням дітей (Дитячо- юнацький клуб фізичної підготовки № 5 – кошти на здешевлення путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки):

          Кількість дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – 28.

Вартість 1-ого дитино-дня – 200,67 грн.

Видатки:

               28* 200,67 * 21 = 117 994,00 грн.

Всього за рахунок міського бюджету –  3 943 413  грн.

Всього за рахунок коштів спеціального фонду бюджету, спонсорських внесків та батьківської плати – 3 749 071 грн.

Начальник управління освіти                                                                   Ю.М. Ніконов

Заступник начальника управління освіти                       

Друк