logo

Вступне слово

nikonovМи раді вітати вас на сайті Управління освіти Херсонської міської ради. На сайті ви можете знайти новини, поради та іншу корисну інформацію про галузь освіти міста Херсона.  Якщо ж у Вас виникли питання або пропозиції  щодо роботи освітніх закладів міста, безпосередньо до мене, їх можна висловити в рубриці «Громадська приймальня». Ваша точка зору для нас  дуже важлива. Запрошуємо до плідної співпраці для удосконалення та розвитку системи освіти нашого міста!

З повагою до вас, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Миколайович Ніконов 


Данченко Олена Викторивна

  Здравствуйте! Скажите пожалуйста в городе Херсоне ,полное обеспечение должно быть учебными материалами? Если да,  тогда почему не хватает книг  это не 1-2 ,а наш класс 30 шт  и почему родители должны покупать ,ходить просить у знакомых не осталась книжка ? Это нормально?

Вівторок, 20 серпня 2019, 14:29
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Олено!

Забезпеченням підручниками для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти опікується Міністерство освіти і науки України.

Для вирішення зазначеного питання прошу вказати номер закладу освіти та клас в якому навчається Ваша дитина або звернутися  з  інформацією  за телефоном 49- 00 -60.

 

Четвер, 22 серпня 2019, 16:00
Лагунова Наталія Юріївна

Доброго дня, моя дитина перейшла до старшої групи ДНЗ #16. У цьому році кількість дітей в групі збільшили до 37 чоловік. Яка кількість дітей дозволено нормами? Як буде проходити підготовка до школи, враховуючи, що заняття всього 25 хв. У групі немає місця ставити нові столи, а в спальні нові ліжка. 

Будь ласка, мені потрібна обгрунтована відповідь з посиланнями на джерела, що підтверджують норми. Дякую.

Понеділок, 19 серпня 2019, 15:33
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Наталіє Юріївно !

Відповідно до статті 7 Закону України «Про дошкільну освіту» завданням дошкільної освіти є формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей та набуття дитиною  соціального досвіду.

У с. Степанівка знаходиться лише один дитячий садок, який користується попитом серед батьківської громади, тому головним завданням є оптимальне забезпечення потреби громади у дошкільній освіті, особливо дітей старшого дошкільного віку.

Як вбачається з пояснення в. о. обов'язки директора ясел-садка № 16, кількість дітей у групах ясел-садка за списками становить від 24 до 34 дітей.

Середній показник відвідування дітей кожної вікової групи в межах норми. Кожна дитина у групі забезпечена індивідуальним ліжком та шафою для одягу. Освітній процес здійснюється відповідно до програмових вимог з використанням вихователями індивідуального підходу до кожної дитини.

Четвер, 22 серпня 2019, 15:59
Анастасія

Доброго дня! Чи є у вас в кадр.від. вакансії для вчителів у школу? Цікавить вакансія вчителя української мови та літератури(зарубіжної літератури). 

 

П'ятниця, 16 серпня 2019, 18:49
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Анастасіє!

Згідно абзацу п’ятого, частини другої ст.26 ЗУ «Про загальну середню освіту»: «Заступник керівника, педагогічні та інші працівники закладу загальної середньої освіти призначаються на посади та звільняються з посад керівником цього закладу».

Рекомендуємо вам звертатися безпосередньо до закладів освіти, в тому числі через сайти закладів, або залишати свої персональні дані для зворотного зв’язку у відділі кадрів управління освіти Херсонської міської ради, за адресою вулиця Воронцовська, 15-а.

Четвер, 22 серпня 2019, 09:58
Романова Єва

   Здравствуйте! Когда закончатся поборы в садике № 11?? много жалоб на этот сад и ее заведующую,у вас по сути реакция нулевая. и один ответ на вопросы по-поводу поборов! Зайдите на сайт 11 сада, заведующая отчитывается по тем работам,а по сути их и в помине нет,отчитываются за ремонт площадок,но по факту площадки в плачевном состоянии,отчитываются за ремонт детской спальни за счет бюджета,а на самом деле ремонт сделан за счет родителей, отчитываются за чистку ковра, а на самом деле родители собсвенными силами и финансами это делают, отчитываются о приобретении посуды,но это всё закупают родители. Может стоит задуматься о смене заведующей???                много жалоб в сторону 11 сада и вы никак не реагируете!!!!!!!!                    Приезжайте в сад пообщайтесь с родителями и узнаете,что твориться на самом деле!                                                     До каких пор у нас будет процветать коррупция и вымагательство денег? До каких пор вы будете на это закрывать глаза?!!!                                               ПРОСЬБА ОТРЕАГИРОВАТЬ НА ЭТО ПИСЬМО И ПРИНЯТЬ МЕРЫ ПО ПОВОДУ ЗАВЕДУЮЩЕЙ Детского сада № 11 в Таврическом районе!!!! 

П'ятниця, 16 серпня 2019, 00:17
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Єво !

Для того, щоб з'ясувати ситуацію, фахівці відділу дошкільної освіти готові зустрітися з Вами та адміністрацією ясел-садка № 11.

Про дату та зручний для Вас час зустрічі повідомте за тел. 49 50 20.

Вівторок, 20 серпня 2019, 14:34
Третьякова Ірина

Доброго дня! Дитина (14 років) має медичну довідку щодо стану здоров'я та рекомендацію до підготовчої групи фізкультури.

Питання:

-чи має така дитина здавати нормативи?

-яким чином відбувається оцінювання?

Дякую.

 

Четвер, 15 серпня 2019, 16:11
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Ірино!

Відповідно до Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої наказом МОЗ та МОН від 20.07.2009 р. за № 518/674 учні розподіляються на основну, підготовчу та спеціальну медичні групи.

Учні, які за станом здоров’я віднесені до підготовчої медичної групи, відвідують обов’язкові уроки фізичної культури та опановують навчальний матеріал відповідно до вимог навчальної програми. Таким учням рекомендовано поступове збільшення фізичного навантаження без здачі навчальних нормативів та додаткові заняття у групах загальної фізичної підготовки.

Учні, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної медичної групи, відвідують обов’язкові уроки фізичної культури, але виконують корегувальні вправи і вправи для загального фізичного розвитку, які їм не протипоказані.

У підготовчій медичній групі (за результатами медичного огляду) засвоєння програмового матеріалу має бути поступовим процесом і проводитися за умови виключення окремих рухових дій та вправ, що пов’язані з обмеженням максимального фізичного навантаження учнів (у залежності від характеру та ступеня відхилень у здоров’ї). Оцінювання повинно проводитись диференційовано. Сутність такого підходу полягає в тому, що учні підготовчої групи отримують бали на уроці за теоретичні знання, правильне технічне виконання рухових дій, ступінь сприйняття набутих вмінь та навичок.

Учні, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної медичної групи (за результатами медичного огляду), обов’язково повинні відвідувати основні уроки фізичної культури і виконувати щадний рухомий режим та не протипоказані їм вправи. Оцінювання таких учнів за урок, семестр, навчальний рік повинно мати категорію «зараховано».

Учні, незалежно від рівня фізичного розвитку та медичної групи, а також тимчасово звільнені від фізичних навантажень, повинні бути обов’язково присутніми на уроках фізичної культури. Допустиме навантаження для учнів, які за станом здоров’я належать до підготовчої та спеціальної медичних груп, встановлює учитель фізичної культури.

Більше інформації можете знай ти за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0773-09

Четвер, 22 серпня 2019, 09:57
Гончарова надежда Александровна

Добрый помогите у меня Двойня стала на очередь в сад н 33 в июне июль был там отпуск пришла в августе заведующая сказала группы небудет незачто делать ремонт идите в другой сад!!! Куда меня теперь возьмут без очереди?! Что делать как быть детям нужно в сад пожалуйста помогите!!!

Середа, 14 серпня 2019, 17:38
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Надіє!

За результатами моніторингу електронної черги закладу дошкільної освіти №33 Ваші діти не перебувають у черзі на зарахування до зазначеного садочка. Тому для з’ясування ситуації зателефонуйте до відділу дошкільної освіти за тел. 49 50 20.

Середа, 21 серпня 2019, 10:42
Ирина

Добрый день !

Ребенку 3 года 6 мес. нужно получить заключение ПМПК для зачисления в логопедический сад .

Вопрос:1) как долго по сроком готовится данное заключение,  после прохождения ребенка комиссии ?

2)Если есть заключение логопеда, о том что ребенок нуждается  в коррекции речи в спец.учреждении. Этого может быть достаточно для сохранения места в саду (в который подошла очередь на зачисления) до момента прохождения комиссии ПМПК(т к. записаны на середину сентября )

 

Понеділок, 12 серпня 2019, 14:07
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ірино!

Для зарахування дитини в спеціальні садочки або спеціальні групи у ЗДО міста Вам необхідно отримати висновок Інклюзивно-ресурсного центру, який є правонаступником ПМПК, про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку Вашої дитини.

Тому для надання Вам більш детальної інформації щодо отримання такого висновку зверніться, будь-ласка, до зазначеної установи, яка розташована за адресою вул. Ярослава Мудрого, 4, тел. 26-46-49.

Четвер, 15 серпня 2019, 14:28
Anonim

Здравствуйте  в школе 27 в 8а классе  учительница  на собрании сказала что ей нужен ноутбук для работы  в классе ,  что это за беспредел ,  не у всех есть возможности  ,  а если  завтра ей машину захочется  нам тоже её купить  ,  примите меры  или мы будем жаловаться дальше . 

Понеділок, 12 серпня 2019, 13:32
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний дописувачу!

Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти, забезпечує організацію освітнього процесу.

Ваше звернення розглянуто та направлено за належністю до адміністрації Херсонської спеціалізованої  школи І - ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради для відповідного реагування та прийняття управлінського рішення.

У разі невирішення Вашого питання прошу звернутися з конкретною інформацією до управління освіти (вул. Воронцовська, 15-а) або за  телефоном:   22 61 91.

П'ятниця, 16 серпня 2019, 13:33
Вчинено татьяна Васильевна

Здравствуйте  скажите пожалуйста  имеет ли права учитель  требовать  себе от родителей  ноутбук  якобы он нужен ей для работы в классе ,  а если ей завтра автомобиль  понадобиться  нам тоже ей его  купить придётся  мы и так сдаём деньги на все взносы и нужды но это извините  перебор  если ей нужен ноутбук  пусть приносит свой  из дома  и пользуется  а не покупать  ей отдельно   примите меры пожалуйста  или буду обращаться и писать  в другие органы  и в интернет отправлю  вымогания и требования  школа 27 класс 8 а   у меня там внук учиться  . 

Понеділок, 12 серпня 2019, 12:33
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Тетяно!

Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти, забезпечує організацію освітнього процесу.

Ваше звернення розглянуто та направлено за належністю до адміністрації Херсонської спеціалізованої  школи І - ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради для відповідного реагування та прийняття управлінського рішення.

У разі невирішення Вашого питання прошу звернутися з конкретною інформацією до управління освіти (вул. Воронцовська, 15-а) або за  телефоном:   22 61 91.

П'ятниця, 16 серпня 2019, 13:32
Валентина Константинова

Здравствуйте! Можно узнать , возможно ли зачисление ребенка в первый класс в 2020 году, если 6 лет ребенку будет только 20 ноября 2020 года??

Повлияет ли возраст , если он будет подготовлен, усидчивый ( по отношению к урокам), т.к. ходит в развивающую школу. Чтобы знать заранее и планировать, спасибо!!

Неділя, 11 серпня 2019, 19:42
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані ВАЛЕНТИНО!

Вік майбутніх першокласників регламентовано статтею 12 Зако­ну України «Про освіту», в якій зазначено, що початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.

У пункті 1.4 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 29 липня 2009 року №20 наголошено на недопущенні прийому до школи дітей, молодше 5 років 8 місяців. Зазначена Постанова є чинною.

Першочергове право на зарахування до школи мають діти, яким на 1 вересня 2020 року виповниться 6 років. При наявності вільних місць у першому класі директор закладу може приймати дітей, яким не виповнилось 6 років.

Понеділок, 12 серпня 2019, 16:19
Крючкова Анастасия Сергеевна

Здравствуйте!
У меня такой вопрос..,-Я старшая сестра,из многодетной семьи,устраиваю младшего брата в садик #5.В садике сказали,то что мы многодетные+малообезпеченые,на поступление ничего не влияет"ждите очереди!"..Хорошо ждем!
 так уже август месяц,а очередь с места не движится.Мы зарегистрирывались в групу 4-5 лет,ребенку в октябре будит 5.Это что значит,нам ждать до его дня рождения очередь,а потом заново регистрирыватся в другую групу 5-6лет и ждать еще пол года?!??
И еще один вопрос...
Можем ли мы подать заявки и несколько садов сразу же?тобиж,где раньше возьмут,туда и поступим..?

Субота, 10 серпня 2019, 15:21
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Анастасіє!

За результатами моніторингу електронної черги закладу дошкільної освіти №5 Ваш брат не перебуває у черзі на зарахування до зазначеного садочка. Тому для з’ясування ситуації зателефонуйте до відділу дошкільної освіти за тел. 49 50 20.

Середа, 14 серпня 2019, 10:01
Лілія

Доброго дня!

Надайте, будь ласка, калькуляцію за оплату послуги "Група продовженого дня". І яким чином можна зробити перерахунок, якщо група не проводилася у зв'язку з вихідним днем, або дитини хворіла, або за відсутності опалення був скорочений робочий день?

Дякую!

Вівторок, 06 серпня 2019, 19:38
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані ЛІЛІЄ!

Вартість перебування дітей у ГПД розраховується бухгалтером централізованої бухгалтерії. Вартість послуги включає заробітну плату вихователя, нарахування відпускних, оплату енергоносіїв, газопостачання, водопостачання та придбання матеріалів для утримання приміщень, які використовуються для груп продовженого дня в належному стані.

Для з’ясування режимних моментів та можливості перерахунку вартості  ГПД,  раджу на початку нового навчального року (з 01 вересня 2019 року) звернутися до керівника закладу, де навчатиметься  Ваша дитина.

Четвер, 08 серпня 2019, 16:18
Алёхина Виолетта Сергеевна

Добрый день,хотела бы узнать,чем обеспечивает государство классы для первоклассников в 2019году,кроме новых парт.Ноутбук учителю выделяют?

П'ятниця, 02 серпня 2019, 20:49
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Віолетто!

У новому навчальному році за рахунок субвенції з державного і міського бюджетів перші класи отримають сучасні одномісні столи і стільці, ноутбуки для вчителя, копіювальну техніку,  дидактичні матеріали (конструктори, навчальні комплекти тощо) для учнів. 

Четвер, 08 серпня 2019, 16:17
Татьяна

Здравствуйте. Хотела поинтересоваться . У меня ребенок инвалид ( удостоверение имееться) , группы нет ходим в обычную школу и в обычный класс. В сентябре идем во 2 класс. Вопрос : есть ли у него льготы? какие и на что распростроняються? и до какого класса.?? Или укажите контакты, где уточнить можно. Так как мне заведующая сказала что мы все платим как и все

П'ятниця, 02 серпня 2019, 15:48
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Тетяно!

Повний перелік пільг за вказаною категорією Ви можете дізнатись в управління праці та соціального захисту населення райвиконкому за місцем проживання.

Середа, 14 серпня 2019, 10:00
Гаркуша Оксана Вячеславовна

Здравствуйте! Все родители нашей группы в детском саду уже второй год инициируют введение спортивных занятий (на платной или бесплатной основе). Но не получается согласовать с заведующей. Какой должен быть порядок наших действий, чтобы добиться положительного результата? Уже нашли инструктора ЛФК, готового работать с нашими детьми.

Понеділок, 29 липня 2019, 17:57
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Оксано!

Відділом дошкільної освіти на початку навчального року буде вивчення питання організації надання додаткових освітніх послуг у ЗДО №35 за потребою батьків, особливо фізкультурно-оздоровчого напряму, що є пріоритетом в роботі закладів дошкільної освіти міста.

Четвер, 08 серпня 2019, 16:11
Пахомова Анжела Володимирівна

Доброго дня!  Куди можна  звернутися  з приводу  влаштування  дитини  до дитячого  садка. Дитині  на 1 вересня 2019 року  виповниться 4 роки 9 місяців , мама виховує дитину  одна , працівник   поліції , дитина -інвалід  групи,А підгрупа  знята , стояли в електронній  черзі. в 33 ддз. Пройшли мед. комісію , є заключения інклюзивнго центру звертались  в усній формі у 8 ддз, 29 , нвк 33 ,  це зовсім  поруч , але нам відмовляють.Хлопчик  займається  індивідуально з логопедом-дефектологом є висновок фахівця,  що дитина  перспективна , може  відвідувати  дитячий  заклад загального  типу,  в логопедичній  групі. Скажіть  будь ласка  ,  закон  про  інклюзивну  освіту  є тільки  на папері? Чи все ж таки  можна  допомогти  дитині  соціалізуватись  та  жити повноцінним життям,  чи це  залишиться проблемою мами та дитини?  ДЯКУЮ  за розуміння. З повагою бабуся  хлопчика. Вибачте,  якщо  десь , можливо,  допустила  грубість. 

Понеділок, 29 липня 2019, 15:58
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Анжело!

Для зʹясування обставин та надання Вам допомоги щодо влаштування Вашої дитини до одного із садочків міста зверніться, будь-ласка, до відділу дошкільної освіти  за тел. 49 50 20.

Четвер, 01 серпня 2019, 10:14
Рыкало Ирина Николаевна

 Доброго дня. В этом году мой внук идет в Первый класс и я хочу знать нужно ли оплачивать группу продленного дня. Нам говорят что нужно будет платить от 450 и выше + питание (за питание нет вопросов). При этом нужно заключать договор на посещение такой группы и не на один месяц, а на весь учебный год.

Понеділок, 29 липня 2019, 13:55
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ірино Миколаївно!

У закладах загальної середньої освіти м. Херсон функціонують групи продовженого дня, які формуються за потребою батьків на підставі наказу керівника.  Раджу на початку нового навчального року (з 01 вересня 2019 року) подати заяву на ім’я директора закладу освіти, у якому буде навчатися Ваш онук, та з’ясувати режимні моменти ГПД.   

Четвер, 01 серпня 2019, 10:13
Демьянова Анастасия Юрьевна

Добрый день скажите пожалуйста, я буквально только что разговаривала с заведующей детского сада куда будет поступать мой сын, я являюсь мамой-одиночкой двух деток, имеются справки с поселкового совета и днепровского ЗАГСа о том что я мама-одиночка, мне сказала заведующая что никаких льгот ни на питание, ни на оплату за сад мамам-одиночкам нет, я немного не в состоянии оплачивать детский сад, куда мне нужно/можно обратиться с этим вопросом и какие при себе необходимо иметь документы?

Четвер, 25 липня 2019, 14:05
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Анастасіє!

Відповідно пункту 1.4. рішення виконавчого комітету міської ради від 20.10.2015 №365 «Про встановлення для батьків плати за харчування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах міста та вартості харчування» у закладі дошкільної освіти від плати за харчування звільняються батьки, або особи, які їх замінюють та, які отримують допомогу відповідно до закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України», для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини та пункту 1.3. даного рішення зменшується розмір батьківської плати на 50 % для батьків або осіб, котрі їх замінюють, у сім’ях, в яких троє та більше дітей.

Отже, якщо Ваш дохід є меншим за встановлений державою прожитковий мінімум, радимо звернутися до відповідних соціальних служб і отримати у них довідку малозабезпеченої родини. Тільки після цього Вам буде надано пільги на сплату за харчування у закладі дошкільної освіти. Пільги для одиноких батьків законодавством не передбачено.

P. S: Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

Список документів для отримання допомоги малозабезпеченій сім’ї:

  • заява
  • довідка про склад сім’ї
  • документ, що засвідчує особу
  • довідка про наявність та розмір земельної ділянки (паю)
  • довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (ООС)
  • декларація про доходи та майно (на підставі довідки про дохід кожного члена сім’ї).
П'ятниця, 26 липня 2019, 13:35
Чабаненко Юлія Іванівна

 Доброго дня я маю запитання. У мене є син якому виповнилося 6 років 11 травня 2019р. я знаходилася за кордоном на протязі 7 місяців і не встигла подати заяву до прийняття до школи. Тому зараз я не знаю що робити тому що всі місця в школі є зайнятими. Я намагалась влаштувати дитину то дитячого виховного комплексу номер 29 в Херсоні, але мені прийшло повідомлення що вільні місця в 1-му класі відсутні. Я одинока мати і тому щоб влаштуватись на роботу мені потрібно влаштувати дитину до школи. Тому що її немає з ким залишити. Скажіть як можна  вирішити це запитання щоб моя дитина пішла до школи в цьому році. Дякую

Середа, 24 липня 2019, 17:24
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Юліє Іванівно!

Згідно із Законом України „Про освіту”, за кожною школою закріплена певна територія обслуговування. Діти, які проживають у її межах, досягнувши шестирічного віку отримують місце в цьому закладі.

Водночас, можуть бути виключні випадки, коли потужність закладу не дозволяє зарахувати всіх.

Ураховуючи, що Вами не була вчасно подана заява про зарахування дитини до школи, управління освіти готове сприяти зарахуванню Вашої дитини до закладу освіти, максимально доступного і наближеного до місця проживання. Для цього необхідно звернутися до відділу загальної середньої освіти (вул. Воронцовська 15-а, тел.: 22 61 91).

П'ятниця, 26 липня 2019, 13:37
Мельник Сергій Володимирович

Доброго дня.

Нашій донечці майже три роки і цього серпня вона мала піти у дитячий садочок. Але нещодавно з’ясувалось, що в неї целіакія. Тому маю до Вас питання. Чи може моя дитина відвідувати неспеціалізований дитячий садочок, звісно за умови, що ми забеспечимо її харчування самостійно.

Дякую.

Вівторок, 09 липня 2019, 18:49
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний пане Сергію!

Для дітей з захворюваннями органів травлення у м. Херсоні, які спричиняють алергічну реакцію, функціонує заклад дошкільної освіти №71, розташований за адресою просп. Текстильників, 6-б.

Дітям, яким не рекомендовано продукти, зазначені в Нормах харчування в дитячих садках, та дієти, вказані в Інструкції з організації харчування, пропонується короткотривале перебування у закладі дошкільної освіти без організації харчування.

У комунальних дитячих садках такі групи функціонують у Центрах розвитку дитини на базі ЗДО № 20 за адресою: вул. Небесної Сотні, 11-а, та на базі ЗДО № 60 за адресою: вул. Лавреньова, 9-а.

До того ж, у м. Херсоні функціонує мережа приватних Центрів розвитку для дітей дошкільного віку.

Середа, 24 липня 2019, 10:50
Наталия Петрова

Після звернення до Вас стосовно ремонту в школі №27 збір коштів з батьків не припинено. Це робиться з ініціативи одного з батьків в примусовому порядку, хоча директором і заявлено, що всі необхідні роботи буде здійснено. Скажіть будь ласка Ви взагалі якийсь вплив маєте на цю школу? Я, та декілька інших батьків, які не в змозі оплачувати ремонти вимагаємо припинити збір коштів. Забезпечити нормальні умови для дітей до 1 вересня. А далі , якщо комусь потрібен супер ремонт, нехай самі його роблять за свій рахунок.

Субота, 06 липня 2019, 17:22
Кулик Олена Миколаївна

Шановна пані Наталіє!

Як вже неодноразово повідомлялося на сайті управління освіти Херсонської міської ради, що відповідно до статті 43 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 78 Закону України «Про освіту» одним із джерел фінансування закладу загальної середньої освіти, окрім  коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб.

Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентується нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання – є цілковита добровільність. Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Якщо певна частина батьків має бажання покращити умови для навчання дітей у школі – це їх право, так само як і Ваше, з будь-яких причин, не брати участь у проведенні ремонтних робіт.

Керівник або будь-хто інший з працівників не  має права вимагати кошти.

Управління освіти відповідним листом до керівників закладів освіти ще раз зосередило їх на протиправності примусового збору коштів з батьків та відповідальності за вчинення таких дій.

Понеділок, 15 липня 2019, 09:43
петрова наталия

          В 2019 році школою № 27 Херсонської міської ради, яка працює вже 39 років було набрано 4 класи першачків. В добровільно-примусовому порядку усі батьки сплатили внесок в розмірі 1000 грн. Під час перших батьківських зборів батькам запропонували здати на зошити та канцелярію по 800 грн. і ознайомитись з майбутніми класами. Коли ми зайшли до класу 1-в (аудиторія 113) то отримали «шок» Стіни оббиті деревяними панелями темно-коричневого кольору, старі деревяні вікна, порваний лінолеум, недостатній рівень освітлення.  Здавалось би що в нинішній час, таких класів не існує, але ні є в 27 школі, і саме до нього мають іти наші діти 1 раз. Завуч  школи Бєлова І.Ю. сказала нам що адміністрація школи виділяє нам ноутбук і проектор, та перефарбують стіни, а все інше для своїх дітей ми повинні самі зробити та придбати. Чому усі батьки дітей які було набрано до 1 класу сплатили однакову суму «добровільного» внеску, а матеріальне навантаження лягло лише на 27 чоловік класу 1-В. Коли на зборах батьки вимагали від завуча спрямувати сплачені внески на ремонт саме нашого класу, так як інші класи мають гарний вигляд, ремонт, обладнання, то завуч відповіла «скажіть дякую за те що Ваші діти взагалі потрапили до цієї, школи. Більше нічого не отримаєте, і не лякайте вчителя, бо втече і нікому буде вчити Ваших дітей. Тобто здавати гроші ми повинні, а розпоряджатись власними коштами не маємо права.

      Наші діти отримають моральну травму коли зайдуть до цього класу і порівняють з іншими класами на 2-му та 3-му поверсі. Класи світлі і просторі, з ремонтом, новими яскравими меблями, ігровими зонами. Адже в нашому класі зібрались діти, батьки яких не мали коштів на «подяку» щоб потрапити до класу А чи Б, то з відки ж ми візьмемо кошти на ремонт такого маштабу. Так ми не проти здавати гроші щоб покращити умови перебування, але ж тут потрібно робити капітальний ремонт- міняти вікна, лінолеум, освітлення, стіни, штори, меблі.  Після зустрічі з директором школи Мітковська І.А. пообіцяла  частково допомогти з ремонтом. Але і надалі продовжують іти дебати стосовно здачі грошей на ремонт, збираються гроші з батьків.

          З метою запобігання моральної травми у дітей, просимо Вас створити робочу групу, та перевірити хід підготовки до 1 вересня  1-В класу, при необхідності виділити фінансування. Адже не такою ми уявляли  « Нову українську школу».

Понеділок, 01 липня 2019, 17:51
Кулик Олена Миколаївна

Шановна пані Наталіє!

Для задоволення існуючої потреби батьків у здобутті їх дітьми початкової освіти за місцем проживання, адміністрацією школи прийнято рішення про відкриття ще одного 1-го класу. З цією метою задіяно класне приміщення, яке раніше не використовувалося для навчання першачків. У порівнянні з навчальними кабінетами початкової школи, дійсно  це класне приміщення має гірший стан. Але й інші навчальні кабінети не один рік облаштовувалися спільними зусиллями вчителів, батьків, директора школи.

У новому навчальному році за рахунок субвенції з державного і міського бюджетів перші класи отримають сучасні одномісні столи і стільці, ноутбуки для вчителя, дидактичні матеріали (конструктори, навчальні комплекти тощо) для учнів.  Приміщення буде приведено у відповідний до санітарних вимог стан.

Що стосується проведення ремонту чи будь-яких інших заходів щодо покращення умов перебування дітей в школі, це питання яке має вирішуватися на  загальних зборах батьків. Але  навіть, якщо рішення приймаються більшістю голосів, за кожним з батьків залишається право самостійно визначатися з цим.

 

Понеділок, 15 липня 2019, 09:41
Ляшенко Інна Йосипівна

Доброго дня!

Намагалася дозвонитися до Інклюзивно-ресурсного центру у м.Херсон два дні і все марно. Директор центру Степанова Владислава Володимирівна (була зазначена на сайті) відповіла, що там вона вже не працює. Номер стаціонарного телефону не відповідає!! Скажіть, будь ласка, як можна звязатися з ІРЦ. Так як потрібно направити дітей на обстеження. Дякую.

Вівторок, 25 червня 2019, 11:58
Кулик Олена Миколаївна, в.о. начальника управління освіти

Шановна Інно Йосипівно !

На даний час через технічні неполадки стаціонарний телефон в ІРЦ тимчасово не працює.

Звертайтесь, будь-ласка  за телефоном  0662923182.

Понеділок, 01 липня 2019, 09:04
Галіченко Тетяна

Доброго дня!
Ваші однотипові відповіді про благодійні "добровільні внески" на які скаржаться майже всі батьки вже викликають огиду. Вам відомо, що у мене з керівником д/с 44, був конфлікт. Після чого я зайняла позицію, що приймати участь у "побутовій корупції" більше не хочу та не буду. З того часу  не сплачувала жодних внесків, чого і всім бажаю (якщо не хочете або не можете). І ось дитина переходить до старшої групи і нас повідомляють, що треба закупити зошити для заннять, які почнуться з вересня місяця і здати по 200 гривень на їх придбання. Питання: чи повинна я купляти ці зошити, якщо так, будь-ласка надайте повний перелік всього необхідного, що повинні придбати батьки для дитини у дитячий садок та на якій підставі. Якщо ні, то чи надходив запит від керівництва д/с44 на забезпечення всім необхідним д/с : канцелярія, іграшки, побутова хімія та ін. на 2019 р. до управління освіти.
Невже щоб отримати те, що належить людині по праву та не потребує жодної доказової бази, бо прописано  на законодавчому рівні, треба звертатися до правоохоронних органів та притягнути до відповідальності?
Жодні благодійні та інші грошові внески не знімають з міської влади обов'язок забезпечувати дошкільні та шкільні заклади фінансуванням у ВСІХ сферах їх діяльності.
Прошу Вас посприяти тому щоб керівники закладів донесли до батьківських комітетів інформацію: збирати гроші на батьківських зборах та нагадувати про заборгованість​ фіксованої суми за" добровільні благодійні фонди"- є незаконним та може понести за собою крімінальну відповідальність.
Дякую за увагу! Чекаю на відповідь.

Вівторок, 25 червня 2019, 11:30
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Тетяно!

Як неодноразово повідомлялося на сайті управління освіти Херсонської міської ради, що відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками – є цілковита добровільність. Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати кошти.

Зошити, про які йдеться мова у Вашому зверненні, не є обов’язковими для використання в освітньому процесі. На загальних зборах батьки спільно з педагогами закладу вирішують наскільки такі зошити необхідні та самі приймають відповідне рішення.

Управління освіти, у межах повноважень, вживає заходів щодо дотримання керівниками закладів освіти вимог чинного законодавства в процесі залучення додаткових джерел фінансування закладів.

Усі керівники закладів освіти під підпис ознайомлені із Законом України «Про запобігання корупції». На нарадах керівників закладів дошкільної освіти питання про порядок отримання благодійної допомоги закладами освіти неодноразово розглядалося. Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради від 07.08.2016 №251 «Про Порядок прозорого отримання, використання та обліку благодійної допомоги для потреб комунальних закладів освіти Херсонської міської ради» керівники регулярно оновлюють публічну інформацію у формі відкритих даних про надходження та використання благодійної допомоги на вебсайтах закладів освіти.

Керівники закладів дошкільної освіти попереджені про протиправність дій, повꞌязних з порушенням принципу добровільності отримання благодійних внесків, пожертв від фізичних і юридичних осіб закладами освіти, та відповідальність за їх вчинення.

П'ятниця, 05 липня 2019, 09:33
Лілія

Доброго дня!

Сьогодні на сесії міської ради 21.06.19 було прийнято рішення про фінансування управління освіти розміром 15 млн.грн.для ремонту шкіл та садочків міста. 

Цікавить питання: чи увійшла школа #36 у цей перелік, так як теж маємо їдальню, що знаходиться в антисанітарії та школа потребує заміни труб опалення. Дякую.

П'ятниця, 21 червня 2019, 19:58
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Ліліє!

Відповідно до рішення міської ради від 21.06.2019 №2034 «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік» управлінню освіти Херсонської міської ради виділено кошти з міського бюджету на капітальний ремонт закладів освіти міста на загальну суму 7,7 млн. грн.. Зокрема на капітальний ремонт закладів загальної середньої освіти виділено кошти у сумі 4,3 млн. грн. Першочергово кошти спрямовано на капітальні ремонти покрівель, систем опалення згідно заявок керівників шкіл.

Заявка на ремонт системи опалення керівником вказаного закладу не подавалася, тому кошти на зазначені Вами цілі для ЗЗСО №36 не передбачено.

Водночас порушене Вами питання буде опрацьовано.

 

Вівторок, 02 липня 2019, 10:01
Powered by JoomVita VitaBook