logo

nikonovМи раді вітати вас на сайті Управління освіти Херсонської міської ради. На сайті ви можете знайти новини, поради та іншу корисну інформацію про галузь освіти міста Херсона.  Якщо ж у Вас виникли питання або пропозиції  щодо роботи освітніх закладів міста, безпосередньо до мене, їх можна висловити в рубриці «Громадська приймальня». Ваша точка зору для нас  дуже важлива. Запрошуємо до плідної співпраці для удосконалення та розвитку системи освіти нашого міста!

З повагою до вас, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Миколайович Ніконов 


Віндюк Вадим Вадимович

Доброго часу дня.  Звертається до вас батько учня 1а класу зош #37, Віндюка Андрія Вадимовича. Мій син зараз госпіталізований до Херсонської обласної дитячої лікарні з отруєнням.  Причиною цього стало харчування у їдальні при школі. Це сталось 15.01.2018 приблизно з 9 до 10 години ранку.  Одразу після того,  як учні поїли у їдальні в мого сина почав боліти живіт.  Коли дружина забрала дитину зі школи,  він дуже скаржитися на болі у животі,  ми прийняли рішення звернутись до обласної лікарні,  де дитина була госпіталізована. В період з 12 години дня до 19 години вечора дитина декілька разів "блювала".  Стан дитини на даний момент важкий.  Також мені відомо що це не єдиний випадок.  Ще як мінімум 1 дитина звертались до лікарні з такими ж симптомами.  Прошу провести службове розслідування за даним фактом,  та повідомити мені результат. Якщо буде необхідно,  можу надати додаткові коментарі чи документи з лікарні.  Дякую.  

Вівторок, 15 січня 2019, 19:44
Наконечная оксана

Если я в саду написала заявление чтоб моего ребенка забирала и приводила бабушка, она не родная нам, но очень близкий человек, указала ее как няню. Мне говорят что она не имеет право забирать ребенка.

Вівторок, 15 січня 2019, 08:46
Бутрий Екатерина Николаевна

Добрый день! Пожскажите, пожалуйста, какой детский сад может посещать ребенок с диагнозом Целиакия? 

И возможно ли посещение обычного сада, но на несколько часов? Т.е ребенка приводят после завтрака и заберают перед обедом. Спасибо

Середа, 09 січня 2019, 18:57
Рекунова Екатерина Владимировна

Здравствуйте Юрий Николаевич! 

Скажите, существуют ли нормы температуры в детск х садах? 

 

Четвер, 03 січня 2019, 00:24
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Катерино Володимирівно!

Вимоги до повітряно-теплового режиму у закладах дошкільної освіти визначено розділом VI Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 №234. У разі необхідності отримання додаткової інформації зверніться  до відділу дошкільної освіти за тел. 49 50 20.

Середа, 09 січня 2019, 14:23
Ника Иванова

Добрий день. Вкажіть, будь ласка, які дії повинен виконати вихователь дитячого садочка у разі виявлення симптомів хвороби на вітрянку у дитини, якщо після повідомлення батьків виявляється, що батьки не зможуть забрати дитину впродовж декількох годин?

Субота, 29 грудня 2018, 00:30
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна мамо!

Відповідно до пункту 5 розділу XI Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 №234, у разі виявлення ознак інфекційної хвороби дитину ізолюють від здорових дітей. За показами дитині надають невідкладну медичну допомогу та повідомляють батьків. Залежно від стану дитини її залишають у ізоляторі до приходу батьків або викликають швидку/невідкладну медичну допомогу для медичного огляду дитини  та можливої госпіталізації. Тому вихователь повинен діяти виключно в межах законодавства.

Середа, 09 січня 2019, 14:24
Батьки

Чому в школі 44 в їдальні немає мила? А потім діти хворіють!!!

Середа, 26 грудня 2018, 17:55
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти. А також забезпечує організацію освітнього процесу. 

Вище зазначене питання знаходиться у компетенції адміністрації школи №44. Зверніться, будь ласка, до керівника закладу освіти в якому навчаються Ваші діти.

Вівторок, 08 січня 2019, 12:02
Батьки

У Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Іванівського району, Херсонської обл діти завжди навчались на російській мові цього 2018 навчального року школу перевели на українську мову, та вчитель зарубіжної літератури по сумісництву директор школи Кидалова В.В. уроки проводить на російській мові. Чому???

 

Середа, 26 грудня 2018, 11:13
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

Новодмитрівський заклад загальної середньої освіти знаходиться у підпорядкуванні Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації. Тому радимо Вам звернутися до спеціалістів вище зазначеної установи. Тел.: 26 - 42 - 88

Зі свого боку управління освіти Херсонської міської ради інформуватиме Департамент про Ваше звернення. 

Вівторок, 08 січня 2019, 12:03
Родители сада 79

 Уважаемый Юрий Николаевич.  Мы родители сада 79 хотим обратить внимание на администрацию нашего сада. Это полный беспредел,у новой заведующей очень завышенные требования по финансовой части,заставляет делать портомойки,туалеты(причем не только детские),хочет менять окна в саду,мойки на кухне. Мы понимаем ,что надо,но не все сразу,откуда у нас такие деньги,чтоб выполнить все ее "хочу". Все что есть в нашей группе и также саду-это делалось годами,а не за один раз. Просто суммы неподъемные.  Мы очень вас просим не оставить без внимания наше обращение.Извините,что анонимно.

П'ятниця, 21 грудня 2018, 09:43
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки !

  Надання благодійних внесків здійснюється виключно на добровільних засадах з обов’язковим документальним оформленням, а саме – на спеціальний рахунок закладу із зазначенням конкретних цілей використання благодійної допомоги, на основі прибуткового касового ордера.  Керівник або будь-хто інший з працівників  не має права вимагати кошти.

         За інформацією директора ясел-садка № 79 Овчаренко О.П. на засіданні батьківського комітету закладу (протокол № 2 від
15.12.2018 року) батьками запропоновано продовжувати проведення капітальних  ремонтів  буфетних з метою покращення санітарного стану груп. Питання про заміну вікон на батьківських зборах груп та ясла-садка не порушувалося.                        

Але рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Ваше право не брати у цьому участь.

Якщо Ви  вважаєте, що працівники ясел-садка порушують вимоги законодавства, Ви  маєте право звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою.

 

Вівторок, 15 січня 2019, 13:47
Червоненко Галина

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи повинні вчителі здавати кошти ( конкретну суму) на Червоний Хрест, як вимагає керівництво?

Дякую

Четвер, 13 грудня 2018, 12:40
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Галино!

Членські внески – це благодійні внески, які підтримують гуманітарну діяльність Червоного Хреста, допомогу соціально незахищеним верствам населення України. Це самотні літні люди, інваліди, внутрішньо переміщені особи зі сходу України, діти-сироти тощо.

На офіційному сайті Товариства Червоного Хреста України розміщено інформацію про діяльність організації, а також про порядок надання благодійних та членських внесків. Ознайомитися з нею Ви можете перейшовши за посиланням: http://redcross.org.ua Товариство наголошує: за будь-яких обставин благодійний внесок має бути зроблений добровільно. 

Понеділок, 17 грудня 2018, 13:13
Андрей Юрьевич

Здравствуйте. Где можно посмотреть задания по городской олимпиаде по географии за 8 класс?

Середа, 12 грудня 2018, 09:07
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний Андрію Юрійовичу!

Результати міського етапу олімпіад  розміщено на е-диску за електронною адресою mk-erudit@ukr.net (пароль – sergeeva).

Вівторок, 08 січня 2019, 11:59
Галина

Добрый день. Подскажите, почему до сих пор нет опубликованных ответов по городской олимпиаде по математике?

Середа, 12 грудня 2018, 09:03
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Галино!

Результати міського етапу олімпіад  розміщено на е-диску за електронною адресою mk-erudit@ukr.net (пароль – sergeeva).

Вівторок, 08 січня 2019, 12:04
Кистрин Ольга Анатольевна

Ув. Юрий Николаевич! Ответьте, пожалуйста, может ли заведующая детским садом запретить видео и фотосъёмку оператору и фотографу, которых заказали родители, из-за того, что у них нет санкнижки? Они же не на работу к ней пришли устраиваться.

Вівторок, 11 грудня 2018, 17:22
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ольго Анатоліївно!

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє керівництво управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансову-господарську та іншу діяльність закладу освіти. Примушувати батьків користуватися послугами того чи іншого фотографа ніхто не має права. Для вжиття відповідних заходів реагування до директора повідомте, будь-ласка, відділ дошкільної освіти за тел. 49 50 20  про який  саме садок йде мова.

П'ятниця, 28 грудня 2018, 12:00
Батьки

В нашому класі невистачає парт для першокласників (не довезли мабуть).  Чи ми батьки повинні їх купувати? 

П'ятниця, 07 грудня 2018, 14:52
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

До 20.12.2018 року згідно з договором поставки всі школи міста будуть забезпечені комплектами одномісних учнівських столів зі стільцями, після чого відбудеться перерозподіл комплектів між закладами освіти. Необхідності самостійно батькам купувати парти не існує.

Середа, 12 грудня 2018, 13:09
Пруцька Лілія Сергіївна

Доброго дня. На даний момент в 2-х перших класах школи навчається 66 дітей, парти одномісні прийшли у кількості 62 шт., тобто для чотирьох дітей партпарт н. Яким чином можна вирішити це питання. Чи батьки мають власним коштом купувати меблі, яких не вистачає?

П'ятниця, 07 грудня 2018, 09:34
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ліліє Сергіївно!

До 20.12.2018 року згідно з договором поставки всі школи міста будуть забезпечені комплектами одномісних учнівських столів зі стільцями, після чого відбудеться перерозподіл комплектів між закладами освіти. Необхідності самостійно батькам купувати парти не існує.

Середа, 12 грудня 2018, 13:11
Родители

Ув. Юрий Николаевич. По поводу проведённых городских олимпиад. Вы сказали, что на е-диске будут задания и их решения.

1. Математика-решений нет,

2. Физика-8 класс ответы только по номеру 1, а заданий нет.

3.География-заданий нет.

Всё-таки очень хочется, чтобы были опубликованы и задания, и решения.

Вівторок, 04 грудня 2018, 14:07
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

Результати міського етапу олімпіад  розміщено на е-диску за електронною адресою mk-erudit@ukr.net (пароль – sergeeva).

 

Вівторок, 08 січня 2019, 12:05
Бородiна Анжелiка Вiкторовна

Уважаемый Юрий Николаевич! Когда этот беспредел закончится! Я мать ученика начальной школы 57 , неоднократно не могу зайти в школу  , не поговорить с учителем , охрана родителей не пускает,  ссылается на директора , мэра и Ваше распоряжение . Пожалуйста разберитесь с этим инциндентом. Это всё таки начальные классы.

С ув.               Бородина Анжелика. 

Понеділок, 03 грудня 2018, 15:37
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Анжеліко Вікторівно!

          Правила відвідування Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 57 з поглибленим вивченням іноземних мов Херсонської міської ради   розроблені відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про загальну середню освіту», керуючись підпунктами 1, 2 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 р. № 1669, згідно рішення Виконавчого комітету Херсонської міської ради від 19.06.2018 р. № 204 «Про затвердження Примірного порядку пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти міста Херсона» з метою створення безпечних умов для учнів, працівників школи, запобігання небезпечним ситуаціям, проникненню сторонніх осіб, виносу майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної, попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників та учнів закладу. Тому з метою забезпечення  безпечних та нешкідливих умов навчання, адміністрація закладу   разом із батьками погодили  на засіданні шкільного батьківського комітету        від 30.08.2018 (протокол № 5) Правила порядку пропускного режиму спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 57 з поглибленим вивченням іноземних мов Херсонської міської ради.

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за діяльність закладу.

       За Вами залишається право звернутися безпосередньо до директора школи для подальшого вирішення питання. Зазначене питання знаходиться в його компетенції.

 

Вівторок, 11 грудня 2018, 09:18
Мазур Олена Вікторівна

Підкажіть, будь ласка, які адреси закріплено за конкретними школами за пропискою. Можливо, існує затверджений перелік. Де його можна подивитися? Дякую.   

Неділя, 02 грудня 2018, 21:30
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Олено Вікторівно!

На сайті управління освіти Херсонської міської ради у розділі: «Навчальні заклади – території обслуговування» розміщено «Перелік закріплених за закладами загальної середньої освіти територій обслуговування», знайшовши у списку адресу за якою Ви мешкаєте дізнаєтеся до обслуговування  якого навчального закладу відноситься ваш будинок.

https://www.gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_content&view=category&id=53&layout=&Itemid=640

 

Четвер, 06 грудня 2018, 14:43
Батьки

Добрый день!
Просим обратить внимание на игровую комнату в школе ЗОШ №47!
Парты вообще негодные, как в детском саду, стулья разваливаются, на полу бетон, линолеум отсутствует!
Игрушек толком нет, телевизор стоит для красоты, по-скольку он не работает. Заучу Огурцовой С.О были переданы замечания , но реакции ноль. И просим заметить, продленка платная, куда только деваются деньги?

Середа, 28 листопада 2018, 20:55
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

За інформацією адміністрації школи № 47 в ігровій кімнаті зроблено ремонт, замінені вікна та двері. Настільні ігри придбані у жовтні 2018 року. До січня 2019 року адміністрація закладу планує замінити парти в ігровій кімнаті, через брак коштів заміна лінолеуму не планується.

Вартість перебування дітей у ГПД  розраховується фахівцями централізованої бухгалтерії .

Вартість послуги включає заробітну плату вихователя, нарахування відпускних, оплату енергоносіїв, газопостачання, водопостачання та придбання матеріалів для утримання приміщень, які використовуються для груп продовженого дня в належному стані.

За вами, як за учасниками освітнього процесу, залишається право вносити пропозиції до адміністрації  школи №47 щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.  

Четвер, 06 грудня 2018, 15:24
Савицька Юлія Володимирівна

Добрый день, помогите пожалуйста решить проблему, речь идет о школе №44 г. Херсона

Поведение учителя, а именно Мироненко В.В. просто переходит все рамки, она позволяет себе вести разборки с ребенком в присутствии всего классе, она позволяет себе обсуждать ребенка  в отсутствие этого ребенка, она позволяет себе в присутствии всего класса читать сообщение родителя, которое было преднозначено лично ей, в слух делая замечания на ошибки и смеясь над не грамотностью данного родителя. пугает детей, что им здавать ЗНО и она их завалит.

Обращается к детям только по фамилиям, за исключением детей которые ходят к ней на дополнительные.

Забирает телефоны у детей, и отдает в конце дня.

Занижает оценки, поясняя это тем что, в связи со сдачей ее предмета по ЗНО, она не может оценивать их по справедливости.

Позволяем при всем классе обсуждать социальное положение некоторых детей.

Середа, 28 листопада 2018, 14:22
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Юліє Володимирівно!

Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти, забезпечує організацію освітнього процесу. Ваше повідомлення взято до уваги. Для відповідного реагування та прийняття управлінського рішення інформацію направлено за належністю - до адміністрації Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 Херсонської міської ради.

Вам, як учасникам освітнього процесу, необхідно звернутися до директора школи для подальшого вирішення хвилюючих питань та отримання відповіді по суті. Всі зазначені питання у Вашому зверненні знаходяться у його компетенції.

П'ятниця, 30 листопада 2018, 14:37
Евгений Рубцов

Зауч по воспитаиельным работам Клубах Галина Николаевна , школа N50 имени Романа Набегова,  неуважительно относится к ученикам,  всячески их оскорбляет, а при мне угрожала ученику выцарапать глаза если встретит на улице , помимо этого просит учителей ставить как можно больше единиц ученикам 9ых классов,  кричит на детей , оскорбляет их и так -же родителей детей,  прошу принять меры

Вівторок, 27 листопада 2018, 10:33
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний Євген !  

        Викладені Вами у зверненні  факти щодо неетичної поведінки  заступника директора загальноосвітньої школи № 50 ім. Романа Набєгова Кубах Галини Миколаїни  не підтвердились.

Надалі прошу з усіх питань, які Вас цікавлять, звертатися  безпосередньо до керівника закладу.

 

Понеділок, 10 грудня 2018, 14:14
Батьки

Добрий  день! Хочу повідомити Вас про те, що вчитель української мови та літератури ЗОШ №47 міста Херсона Астрашевська Т.Л. некомпетентно відноситься до своїх вихованців ( кричить, задає домашнього завдання 4-5 вправ по українській мові пояснюючи це тим, що деякі діти заважають проводити урок, діти пишуть класну роботу стоячи по 15 хвилин). Чому весь клас повинен відповідати за порушників? Якщо вчитель не має авторитету у дітей, згодом вони просто не будуть відвідувати ці уроки. Просимо вашої допомоги.

Середа, 21 листопада 2018, 09:37
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки !

Ваше повідомлення взято до уваги. Для відповідного реагування та прийняття управлінського рішення інформацію направлено за належністю - до адміністрації Херсонської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 47 Херсонської міської ради.

За вами, як за учасниками освітнього процесу, залишається право звернутися безпосередньо до директора школи для подальшого вирішення питання та отримання відповіді по суті.

П'ятниця, 23 листопада 2018, 14:03
Родители садика 76

Юрий Николаевич, необходим ваш совет.

В садике №76 в разновековой группе старшие дети (6 лет) бьют младших (3 года), и бьют по-взрослому. Воспитатели или закрывают на это глаза, или же не умеют работать в таких группах, с такими разными детьми. Отдавая своего ребенка в такую группу директор садика 76 заверила, что все будет хорошо и безопасно относительно маленьких деток.

Вопрос: возможно ли, вообще, создавать такие группы, где детям по 3 года и 6 лет?? Изначально, хотели, чтобы именно в тот садик ходил наш ребенок.

Спасибо

 

Вівторок, 20 листопада 2018, 21:06
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

Функціонування різновікових груп у дитячих садках для дітей віком від трьох до шести років визначено статтею 14 Закону України «Про дошкільну освіту» та пунктом 8 Положення  про дошкільний навчальний заклад..

За результатами анонімного анкетування батьків різновікової групи №6 «Метелики» ясел-садка № 76, проведеного 22 листопада 2018 року вихователем-методистом закладу із присутніми в цей день батьками, встановлено, що  усі 100% дали позитивні відповіді. Батьків задовольняють умови перебування їхніх дітей в різновіковій групі. Також вони задоволені роботою вихователя. Стосунки між дітьми в групі дружні, вирізняються взаємодопомогою та сприяють активнішому розвитку молодших дітей.

Тому, якщо дійсно Ви  маєте факти, зазначені у зверненні, зверніться до керівника ясел-садка Устимової О.В. для вжиття заходів реагування.

П'ятниця, 23 листопада 2018, 14:55
Бондаренко Владислав Владимирович

Добрый день!
Последние несколько лет некоторые заведующие детских садов говорят родителям, что будут пускать на утренники операторов и фотографов только с медкнижкой. Но они же не являются ни работниками детсада, ни наёмными работниками, следовательно требовать наличие у них медкнижки незаконно. Никто же не требует медкнижку у родителей, которые помогают одевать детей перед утренником. 
Я понимаю, что это делается для того, чтоб родители не приглашали того, кого хотят они, а соглашались на фотографов, которых предлагают сами заведующие (на что , насколько я знаю, они тоже не имеют права).
Просьба прокомментировать эту ситуацию.

Понеділок, 19 листопада 2018, 11:05
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний Владиславе Володимировичу!

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє керівництво управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансову-господарську та іншу діяльність закладу освіти. Примушувати батьків користуватися послугами того чи іншого фотографа ніхто не має права. Для вжиття відповідних заходів реагування до директора повідомте, будь-ласка, відділ дошкільної освіти за тел. 49 50 20  про який  саме садок йде мова.

П'ятниця, 23 листопада 2018, 14:08
Родители

Здравствуйте, Юрий Николаевич. К вам обращаются родители победителей областного конкурса "Кращий учень року 2018". Спасибо большое за праздничный концерт, организованный для наших детей. Единственное разочарование для детей то, что не вручили грамоту или диплом. Ведь это память о том, что ребёнок стал лучшим учеником года. Ведь деньги потратятся, а грамота останется. У нас огромная просьба поручить директорам школ на последнем звонке вручить грамоту "Кращий учень 2018 року".  Заранее спасибо.

Понеділок, 19 листопада 2018, 09:13
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

Порядок відбору кандидатів, умови присудження та вручення обласних стипендій передбачено Положенням про порядок щорічного нагородження учнів загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської області за результатами конкурсу «Учень року».

Управління освіти ознайомилося із Вашою  пропозицією та довело її до відома керівників закладів загальної середньої освіти.

Середа, 28 листопада 2018, 14:44
батьки

Шановний, Юрій Миколайович, підкажіть якщо у класі лінолеум у дуже поганому стані, порваний… і батьки міняють його за свій власний кошт, чи мають вони (батьки) право за роботу укладки лінолеуму та стяжку розрахуватись частиною коштів з фонду школи (який по-факту є обов’язковим, а не благодійним)? Директор 24 школи запевняє, що це неможливо, оскільки при зачисленні майбутнього першачка до школи батьки не платили благодійні внески. Допоможіть розібратись у даній ситуації

Понеділок, 19 листопада 2018, 00:20
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки !

Благодійні внески є добровільними і надаються виключно за батьківською згодою. Про спрямування коштів має бути обізнаний кожен учасник освітнього процесу.

Стосовно витрат батьківських коштів, то батьки самі приймають рішення на батьківських зборах яким чином їх витрачати. За  батьками залишається право звернутися із відповідною заявою до голови шкільного батьківського комітету щодо спрямування благодійних внесків.

Керівник закладу, у жодному випадку, не має права одноосібно приймати рішення про направлення батьківських коштів на ті чи інші потреби закладу.

Понеділок, 26 листопада 2018, 09:30
Powered by JoomVita VitaBook
Яндекс.Метрика