logo

Вступне слово

nikonovМи раді вітати вас на сайті Управління освіти Херсонської міської ради. На сайті ви можете знайти новини, поради та іншу корисну інформацію про галузь освіти міста Херсона.  Якщо ж у Вас виникли питання або пропозиції  щодо роботи освітніх закладів міста, безпосередньо до мене, їх можна висловити в рубриці «Громадська приймальня». Ваша точка зору для нас  дуже важлива. Запрошуємо до плідної співпраці для удосконалення та розвитку системи освіти нашого міста!

З повагою до вас, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Миколайович Ніконов 


Федончук Алла Юріївна

У нашій Красненській ЗОШ 1-3 ст. Скадовський району, Херсонської області  Вчитель і родком. вимагають здавати гроші на антисептики, рушники, мило, урну... зошити з друкованою основою...

А особливо на фонд школи і класу...

??? Чи це законно???

??? Чи мають вони право на це???

Неділя, 20 вересня 2020, 21:12
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Алло!

Заклади загальної середньої освіти Скадовського району знаходяться у підпорядкуванні управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації.

Для отримання відповіді на поставленні Вами питання радимо звернутися до спеціалістів вище зазначеної установи.

Тел.: 26 - 42 - 88

Понеділок, 21 вересня 2020, 12:55
Діденко Юлія Леонідівна

Добро дня! Підкажіть будь ласка, які школи в Херсоні будуть навчатись до 11 класу,після реформи.Дякую

Неділя, 20 вересня 2020, 18:23
Волошина Марина Олегівна

Шановний Юрій Миколайович!Навіщо у школах,у період карантину,роблять дні здоров'я:збирають скопом дітей і везуть їх на екскурсії в автобусах?Я вважаю,що у період карантину це не допустимо.От на днях був день здоров'я у школі N14,22-23 вересня планується такий день у гімназіїN20.Хіба це правильно?А потім діти підуть на онлайн навчання,не дай Боже,після таких днів здоров'я.

П'ятниця, 18 вересня 2020, 17:01
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Марино!

Поділяємо Вашу стурбованість. Керівникам навчальних закладів міста вказано на дотримання протиепідемічних заходів на територіях шкіл.

За поясненнями директорів гімназій №14, 20 ніяких виїздів на екскурсії у вказаний Вами період у навчальних закладах не було і не планується.

Згідно ст. 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Понеділок, 21 вересня 2020, 13:12
Федорова Олена Володимирівна

Як правильно дитині 1-го класу сходити до туалетної кімнати і помити руки після цього, якщо у школі не передбачено мила (жидкого, тощо) та рушників (бумажних, тощо) у туалетних кімнатах ? Моя дитина маленька і не може усвідомити кожен раз вертатись до класу з туалету, брати мило і йти назад до туалету щоб помити ручки, або брати мило з класу і йти до туалету з милом. Я взагалі не пишу про рушники, руки після туалету не витираються, бо в туалет видається тільки мило. Чому у дорослих на їх роботах наскрізно мило є у туалетних кімнатах, а у школі нема? Яким чином в школах впроваджена гігієна туалетних кімнат? Тим паче зараз, в період карантину.

Звертаюсь до Вас відпоідально, бо є вашим учнем (школа №14  випуск 1995 )

Четвер, 17 вересня 2020, 22:57
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Олено!

Згідно ст. 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Задля вирішення поставленого питання щодо дотримання карантинних норм вкажіть, будь ласка, номер закладу освіти в якому навчається Ваша дитина, а бо ж зверніться безпосередньо до адміністрації навчального закладу.

П'ятниця, 18 вересня 2020, 10:46
Москаєва Світлана Олекандрівна

Добрий день. Підкажіть, де знайти інформацію, які іноземні мови вивчає та чи інша школа.

 

Понеділок, 14 вересня 2020, 15:00
Александрова Наталія Миколаївна

Доброго дня, просимо роз'яснити  інформацію, та вирішити наступне питання

за кошти батьків для дітей 9-А классу (2019-2020 навчальний рік) було придбано проектор (всі підтверджуючі документи знаходяться у батьківського комітета ( чек, гарантійний талон), у звязку з реформою освіти  наші діти з ЗОШ № 37 перейшли до ЗЗСО № 12.

Офіційним листом звернулися до директора школи № 37 Бунчук О.А., з проханням погодити дату демонтажу вказаного проектору (проектор купувався для дітей , а не для директора школи), на що отримано відповідь, що проектор був оприбуткований і поставлений на баланс закладу, на яких підставах?

Просимо вас надати відповідь, та вирішити питання повернення належного нам майна, в противному випадку будемо змушенні звернутся на гарячу лінію Президента України, до суду, та правоохороних органів, для захисту прав своїх дітей.

Понеділок, 14 вересня 2020, 14:37
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Наталіє!

Оприбуткування матеріальних цінностей, придбаних за спонсорські та батьківські кошти відбувається відповідно наказу управління освіти від 24.06.2019 №99 «Про оприбуткування матеріальних цінностей, придбаних за спонсорські та батьківські кошти».

Управлінням освіти готується наказ на передачу проектора Acer до Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №12 з поглибленим вивченням французької мови Херсонської міської ради.  

П'ятниця, 18 вересня 2020, 10:49
Мельник Анна Вячеславівна

Я, Мельник Анна Вячеславівна, мати дитини Мельника Олександра Григоровича 29.07.2013 р.н.,який в цьому році, дитина мала ходити до школи , в перший клас, але нас не пускають до школи через відсутністю вакцин.
Хоча, в травні місяці в Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 47 я подала такі документи: довідку № 086-1/0, № 086-2/0, Довідку Имунологічна ЛКК(там написали, що дитина здорова), Справку альтернативного обстеження( там написали,що в дитині не має паталогій і може ходити до школи), аналіз сечі та крові, і написала заяву про зарахування в школу. Першого травня мою дитину зарахували до школи. Ціле літо, в школі, мені говорили, що ми зараховані і будемо ходити до школи. Взяли з мене оплату за фонд школи 400 - грн., фонд класа - 100 грн., За диван і шкаф - 400грн., зошити - 450грн., концелярія - 150 грн., підготовка до школи - 500грн. Мені сказали, що ті хто буде ходити на підготовці, то ті діти автоматом буде прийняті до школи. 27 серпня, було друге батьківські збори і там мені сказали, що дитину не будуть допускати через відсутністю вакцин.
1 Вересня, дитину пустили на лінійку, а другого вересня не пускають його.
Дирекція школи, Галкун Тетяна Миколаївна, вимагае, щоб я принесла довідку про не епідемологічному стані, де пишеться, що дитина може ходити до школи. В поліклініці сказали, що вони таку довідку не видають. Все що в нас є, достатньо для того, щоб дитина ходила до школи. Звернулася я до Управління освіти Херсонської міської ради. Вони порадили мені пройти ВКК. В поліклініці сказали, що це зайве, так як дитина здорова.
Пішла я знову до школи, говорю про це все, а вони стали пропонувать пройти ІРЦ. Сказали, щоб я займалася дитиною сама.!!!! Як це так?? На якому підставі? Що за бардак в нашій країні твориться?
Я проконстутіровалась у юристів і вони кажуть, що всій ситуації багато порушень. А саме:
Згідно п.4 Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженому наказом МОН №367 від 16.04.2018р, зарахування учнів проводиться за наявності виключно таких документів: заяви про зарахування, копії свідоцтва про народження дитини, оригіналу або копії медичної довідки за формою №086-1/о та оригіналу або копії відповідного документа про освіту (за наявності). Інших вимог до здобувача освіти цей Порядок не висуває.
Не має жодного обов`язку наявності привівок , ні в Законі України "Про загальну середню освіті", ні в положенні освіти і науки в наказі Міністерство " Про затвердження порядку зарахування и відрахування учнів, ні в відповідньому наказі Міністерство охорони здоров'я, а саме № 682. Тому, дирекція школи № 47, яка через відсудність вакцин не допускає до школи, порушують Закон України. Ще порушуються :
-Закон України „Про охорону дитинства":Ст.19 Кожна дитина має право на освіту.
Закон України „Про освіту":
Ст.3 Громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах незалежно від ... світоглядних переконань...стану здоров'я та інших обставин.
Ст.6 Основними принципами освіти в Україні є: доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою;
Перший Протокол до Конвенції про захист прав і основних свобод людини:
Ст.2 Нікому не може бути відмовлено в праві на освіту.
Конвенція про права дитини:
Ст.28 1. Держави-учасниці визнають право дитини на освіту, і з метою поступового досягнення здійснення цього права на підставі рівних можливостей вони, зокрема: ...а) вводять безплатну й обов'язкову початкову освіту.
Загальна декларація прав людини:
Ст.26 1. Кожна людина має право на освіту. Початкова освіта повинна бути обов'язковою.
Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права:
Ст.13 1. Держави, які беруть участь у цьому Пакті, визнають право кожної людини на освіту.
2.а) початкова освіта повинна бути обов'язкова;
b) середня освіта повинна бути відкрита і зроблена доступною для всіх шляхом вжиття всіх необхідних заходів.
Конвенція про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти:
Ст.1 1. ... вираження "дискримінація" охоплює всяке розходження, виключення, обмеження або перевагу за ознакою ... переконань ... яке має на меті або наслідком знищення або порушення рівності відношення в галузі освіти, і зокрема:
а. Закриття для будь-якої особи або групи осіб доступу до освіти будь якого ступеню або типу.
Крім того, ряд законів захищає громадян України від дискримінації, пов'язаної з переконаннями або станом здоров'я:
Конституція України:
ст.24 Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками ...переконань... або іншими ознаками.
· ст. 53, кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
· ст. 5 Конституції України наголошує, що єдиним джерелом влади в Україні є народ.
· Відповідно до ст. 8, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.6 Кожний громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає: ... и) правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних із станом здоров'я;
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод:
Ст.14(1) Здійснення прав і свобод гарантується без будь-якої дискримінації за ознакою ...переконань... або інших обставин.
Протокол N 12 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод:
Ст.1 1. Здійснення будь-якого передбаченого законом права забезпечується без дискримінації за будь-якою ознакою, наприклад за ознакою ...переконань... або за іншою ознакою.
2. Ніхто не може бути дискримінований будь-яким органом державної влади за будь-якою ознакою, наприклад за тими, які зазначено в пункті 1.
Конвенція про права дитини:
Ст.2 1. Держави учасники... забезпечують усі... права... без якої-небудь дискримінації, незалежно від стану здоров'я... дитини.
2. Держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації ... на підставі ... висловлюваних поглядів чи переконань дитини, батьків дитини, законних опікунів чи інших членів сім'ї.
Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):
Ст.1 Сторони цієї Конвенції захищають гідність і тотожність всіх людей та гарантують кожній особі - без дискримінації - повагу до її недоторканості та інших прав і основних свобод щодо застосування біології та медицини.
Загальна декларація прав людини:
Ст.19 Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань.
Ще хочу зазначити, що недопуск школяра до занять в навчальному закладі тягне за собою кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 183 Кримінального кодексу України «Порушення прав на отримання освіти».
При цьому слід враховувати положення п. 3.2 Рішення Конституційного Суду України №10 від 28.08.2020 року, згідно з яким, будь-які обмеження конституційних прав можливі тільки в умовах воєнного або надзвичайного стану, і такі обмеження вводяться законом, прийнятим Верховною Радою України, в іншому випадку , такі обмеження не відповідають Конституції України. Право на освіту є конституційним правом.
Таким чином, працівники або адміністрація школи, які не допускають дітей на заняття в школі, з якої б це причини не відбувалося (маска, карантин тощо без введення в країні НС або ВП), підлягають кримінальній відповідальності.
Як Ви бачете, дирекція Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 47, Галкун Тетяна Миколаївна, порушує багато Закон Україні, Конституцію України, Конвенцію Прав Дитини, Кримінальний Кодекс України.
Тому, я хочю, щоб Ві приняли якісь міри, щоб дитині дозволяли ходити до школи.

Понеділок, 14 вересня 2020, 13:07
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Анно!

14 вересня 2020 року в Громадській приймальні сайту управління освіти Вам уже було надано відповідь, що управління освіти не має впливу на медичні установи,а тому не зможе допомогти Вам у отриманні медичної довідки.

Як тільки Ваша дитина отримає медичний дозвіл на відвідування навчального закладу, вона відразу ж почне ходити до школи. Заперечень з боку керівника навчального закладу не буде.

Середа, 16 вересня 2020, 09:07
Юрій НІКОНОВ

Шановні батьки!

Якщо Ваші діти не потрапили згідно електронної черги на 2020/21 навчальний рік до садочка обраного Вами, управління освіти Херсонської міської ради пропонує вільні місця у інших закладах дошкільної освіти міста:

Центр міста ЗДО № 14, 17, 23;

Дніпровський район ЗДО №4, 67, 73;

Таврійський мікрорайон ЗДО № 13, 27, 28.

Для цього Вам необхідно перереєструвати дітей у міській електронній черзі до вище вказаних закладів.

Середа, 09 вересня 2020, 14:06
Яна Сергеевна

Добрый день! Подскажите пожалуйста где у нас есть школы с инклюзивным образованием.Заранее спасибо

Середа, 09 вересня 2020, 10:28
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Яно!

У 2020/2021 начальному році інклюзивне навчання організовано в 16 закладах загальної середньої освіти міста: № 4, 9, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 25, 26, 33, 34, 37, 38, 45, ш-с №86.

Адреси та контактні телефони закладів освіти Ви можете знайти за посиланням:

https://gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_schools&view=schools&page=list&tip=2&Itemid=640

Четвер, 10 вересня 2020, 15:13
Грабко Світлана

Що є сімейне ( домашнє) навчання? Яка різниця між індивідуальним та інклюзивним навчанням?

Понеділок, 07 вересня 2020, 11:23
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Світлано!

Сімейна (домашня) форма навчання передбачає, що весь освітній процес для учня самостійно організовують його батьки. Вони ж відповідають за здобуття знань на рівні не нижче освітніх стандартів.

Поняття інклюзивної освіти – набагато ширше. Навчання для осіб з особливими освітніми потребами організовують і за денною або вечірньою формами здобуття освіти. Якщо ж стан здоров’я вимагає цього, учень або його батьки можуть обрати дистанційне навчання або одну з форм індивідуального.

Більш детально з інформацією яка Вас цікавить ви можете ознайомитися за посиланнями:

  1. https://nus.org.ua/questions/15-vidpovidej-mon-pro-indyvidualne-navchannya-shho-tse-i-yak-otrymaty/
  2. https://mon.gov.ua/storage/app/media/inkluzyvne-navchannya/posibniki/inklyuziyavnz.pdf
  3. https://mon.gov.ua/ua/news/vidpovidi-na-top-15-najposhirenishih-pitan-batkiv-pro-individualnu-formu-navchannya-v-shkoli-rozyasnennya-mon
  4. https://osvita.ua/school/65435/
П'ятниця, 11 вересня 2020, 10:26
Мельник Анна Вячеславывна
Я, Мельник Анна Вячеславівна, мати дитини Мельник Олександра Григоровича, не можу відправити дитину без щеплення до школи . Ми проходили альтернативну обстеження. Фтізіатр написав, що дитина може ходити до школи. Потім , ми прошли імунологічну комісію, там нам написали, що дитина здорова, підлягає на щеплення, но батьки (тобто я) відмовляються від щеплення, і ознакомили мене зі ст. 12, 15 Закон України. В школі вимагають запис , в якій повино бути написано, що дитина може ходити в школу.
А ні сімейний лікар , Рубан Віра Іванівна, а ні завідувач педіатрічне відділення, Гудзь Віра Василівна, яка була в імунологічній комісії і підписувала нашу довідку, не хочють писати ы дозволяти дитині ходити в школу, посилаючись на статтю 12, 15 Закон України.
Я, проконсультувалася з юристом і вияснила, що є ст.53 Конституція України в якому написано "Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою". А Конституція України - це найвищий за юридичною силою правовий акт.
А також, хочу наголосити, що є Конвенція про права дитини ст. 28, в якому написано: " Дитина має право на освіту. Держава вводить обов’язкову, доступну і безплатну початкову освіту, сприяє розвиткові різних форм середньої освіти, забезпечує її доступність для всіх дітей. Шкільна дисципліна забезпечується методами, що ґрунтуються на повазі до людської гідності дитини. Освіта має бути спрямована на: розвиток особи, талантів, здібностей дитини, на виховання поваги до прав людини та основних свобод, на підготовку дитини до свідомого життя у вільному суспільстві в дусі миру, дружби, розуміння, толерантності і рівноправності, на виховання поваги до навколишньої природи". А Конвенція ООН про права дитини — це міжнародний правовий документ, що визначає права дітей в державах-учасницях. Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років (якщо згідно застосовним законам повноліття не настає раніше) на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань. Учасниками Конвенції з прав дитини є Святий Престол і всі країни-члени ООН, крім США, Південного Судану і Сомалі.
Тому, я дуже прошу Вас, дозволити дитині ходити в школу, обо зробити якісь дії, щоб мені в Комунальному закладі "Херсонській міській клінічний лікарні Афанасія і Ольги Тропіних" , видали таку справку, де буде вказано, що дитина може ходити до школи.
Неділя, 06 вересня 2020, 10:27
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Анно!

На жаль, управління освіти не має впливу на медичні установи,а тому не зможе допомогти Вам у отриманні медичної довідки.

Як тільки Ваша дитина отримає медичний дозвіл на відвідування навчального закладу, вона відразу ж почне ходити до школи. Заперечень з боку керівника навчального закладу не буде.

Понеділок, 14 вересня 2020, 09:42
Івачов Ігор Олександрович

Шановний Юрій Миколайович! Ми як батьки звертаємося до Вас з проханням поспияти відкриттю секції спортивної гімнастики для дівчаток в місті. Міністерство молоді та спорту направило нас до Вас адже вони не відповідають за дитячо-юнацькі школи. В місті Херсоні предствалені секції по спортивній гімнастиці та створені бази для заняття данним видом спорту у ДЮСШ №3 (м.Херсон, вул. Офіцерська (Шмідта) 100), та у КЗ "ХФСК" (м.Херсон, вул. Калнишевського (Чекістів) 2а, проте на заннятя приймають лише хлопчиків. Нам пояснили, що секцій для дівчаток не має в місті, але як так, якщо творені бази та просто не хочуть приймати дівчаток, це якийсь сексизм та дескримінація. Ми дуже Вас просимо посприяти відкриттю хоча б однієї секції для дівчаток. Заздалегідь Дякую за Відповідь!  

Четвер, 03 вересня 2020, 10:46
Олена КУЛИК

Шановний пане Ігорю!

Заклади позашкільної освіти спортивного профілю кожного року вивчають запити та потреби дітей і батьків щодо розвитку різних напрямів гурткової та секційної роботи.

На даний час кількість бажаючих не дозволяє сформувати та відкрити секції спортивної гімнастики для дівчат, можливо через те, що цей вид спорту є травмонебезпечним.

На базі закладів позашкільної освіти (ДЮКФП № 4, 5, ДЮСШ № 6), підпорядкованих управлінню освіти, багато років поспіль функціонують гуртки (секції) гімнастики художньої, яка є популярною серед дівчаток.

Контактна інформація закладів позашкільної освіти розміщена на сайті управління освіти у розділі «Заклади освіти – Адреси закладів позашкільної освіти».

Четвер, 17 вересня 2020, 15:10
Дар'я Боціян

Доброго дня, моя дитина пішла до першого класу школи #24. У розкладі є вивчення російської мови 2р/тиждень. Ким це затверджено? Чи є цей предмет обов'язковим для вивчення? 

Четвер, 03 вересня 2020, 10:04
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Дар’я!

Ураховуючи автономію закладів освіти, яка визначена Законом України «Про освіту», керівник несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Освітня програма закладів освіти формується відповідно до типових навчальних планів затверджених Міністерством освіти і науки України. Тривалість уроків для учнів 1-х класів становить 35 хвилин (ст.10 Закон України «Про повну загальну середню освіту»).

Керівникові Херсонської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів № 24 із поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови Херсонської міської ради доручено інформувати батьків про особливості організації освітнього процесу та врахувати запити батьків.

Для більш ґрунтовного роз’яснення по суті питання раджу звернутися до директора школи №24.

Понеділок, 14 вересня 2020, 09:55
Бойко Валентина Ивановна

Здравствуйте! Почему в период карантина, по садикам уже со 2 сентября начинает приезжать театр??? Родителям внутрь нельзя, а театру можно?!

Вівторок, 01 вересня 2020, 20:23
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Валентино!

Поділяємо Ваше занепокоєння щодо порушення протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину.

Для оперативного реагування вкажіть будь ласка, в яких саме закладах дошкільної освіти відбуваються порушення правил карантину.

Четвер, 10 вересня 2020, 15:07
Наталья

Юрий Николаевич, почему в СОШ 44 вымагают деньги на покупку печатных тетрадей? В основном по школам уже давно отменили эти тетради. Ведь это нагрузка дополнительная на детей!! А если опять введут дистанционное обучение? Кому тогда нужны эти тетради?

Вівторок, 01 вересня 2020, 15:15
Юрій НІКОНОВ

Шановна Наталіє!

Відповідно до чинних нормативних документів використання навчальних посібників, зошитів із друкованою основою в закладах загальної середньої освіти є необов’язковим.

Використання такої літератури в освітньому процесі може мати місце лише за умов дидактичної доцільності та добровільної згоди усіх батьків класу на фінансове забезпечення.

На жаль, Ви не вказали клас, у якому навчається Ваша дитина, для надання конкретних відповідей на поставлені питання. Тому Ваше право звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою, якщо Ви маєте докази порушення працівниками закладу норм чинного законодавства щодо вимагання коштів на закупівлю друкованої літератури.

Середа, 09 вересня 2020, 14:39
Федорук Екатерина

Добрый день. Подскажите пожалуйста,  почему родители должны покупать для школы за свой счет, бумажные полотенца, антисептики. Вроде как бы это выделяется из бюджета????Школа 44 

Понеділок, 31 серпня 2020, 13:20
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Катерино!

За інформацією адміністрації школи № 44 заклад забезпечений антисептиками, одноразовими рушниками. За роз’ясненнями просимо звернутись до керівника закладу.

Водночас, у вересні з міського бюджету для придбання захисних засобів для шкіл міста додатково виділено кошти в сумі 703 тис. грн.

Четвер, 10 вересня 2020, 15:09
Масленникова Мария Алексеевна

Здравствуйте! Можно ли краситься в яркие цвета вроде красного, фиолетового, зелёного, жёлтого? И что на счёт формы? Её, вроде как, отменили, но весь прошлый год завуч возмущалась на счёт чёрно-белого полосатого кардигана.

Субота, 29 серпня 2020, 22:52
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Маріє!

На Ваше звернення управління освіти Херсонської міської ради інформує наступне.

Згідно статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу та приймає відповідні рішення в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

Вимоги до зовнішнього вигляду учнів, в тому числі й до одягу, визначаються кожним закладом освіти окремо, розглядаються, затверджуються радою закладу і обумовлюються в Статуті та Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Середа, 09 вересня 2020, 14:09
Башкирова Юлия Александровна

Здравствуйте, с 1 сентября и по следующую неделю прогноз погоды обещает очень высокие показатели температур. До 36°С. Есть риск теплового удара. Будут ли дети ходить в школу при таких условиях? Кондиционера в школе нет. Учимся в младшей школе. 

П'ятниця, 28 серпня 2020, 16:35
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Юліє!

На виконання п. 5.5 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63, у зв’язку з високими температурними показниками повітря з 3 вересня у школах міста було скорочено навчальний процес.

Четвер, 10 вересня 2020, 15:10
Яна Сергеевна

Добрый день! Скажите пожалуйста у меня ребенок плохо разговаривает, я хочу ребенка повести в 29 садик в 1 класс логопедия, в связи с семейными трагическими обстоятельствам, заявление я не писала. В июне месяце мы прошли комиссию для ПМПК и нам назначили на 9 сентября только. Могу ли я после комиссии отвести ребенка и примут ли нас? Спасибо за ответ

П'ятниця, 28 серпня 2020, 11:49
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Яно!

Після проходження комісії в Херсонському інклюзивно-ресурсному центрі для визначення стану дитини, Вам буде надано висновок про психолого-педагогічну оцінку  розвитку дитини та за Вашою заявою на ім’я директора освітнього закладу Вашу дитину зарахують до 1-го класу НВК №29.

Вівторок, 08 вересня 2020, 13:12
Ситнік Юлія Євгенівна

Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, як буде проходити навчальний процес для учнів 3-х класів молодшої школи, та чи буде група подовженого дня з 13.00 год. до 15.00 год.?

П'ятниця, 28 серпня 2020, 09:56
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Юліє!

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

За роз’ясненнями стосовно навчального процесу та функціонування груп подовженого дня рекомендуємо звернутися безпосередньо до керівника закладу освіти у якому навчається Ваша дитина.

 

Середа, 09 вересня 2020, 14:14
Тетяна

Шановний, Юрій Миколайович!  В цей не простий час, на нас, освітян покладено не легку роботу, щодо організації безпечного середовища в навчальних та виховних закладах.  В мене, як і в багатьох педагогів нашої країни виникають питання відповіді на які нажать в рекомендаціях МОН не має. Дуже сподіваюсь отримати відповідь на такі питання :

1. Чи буде проводитись страхування працівників освітніх закладів,  у випадку зараження covid, або летального випадку? (особливо це стосується педагогів пенсійного віку)

2. Якщо у закладі освіти відбудеться спалах covid,та буде заражені працівники закладу,які гарантії для них будуть створені?

 3.  Чи гарантоване безкоштовне лікування?

4. Чи буде передбачено компенсації таким працівникам?

5. Захворівши на робочому місці, потрібно буде виходити на лікарняний та отримувати 60-70 % від заробітної плати, як при звичайному орві? 

6. Якщо клас, або заклад закрыть на 2 тижні карантину,або вчителя відправлять на сомоізоляцію як контактну особу,як це буде оформлюватись документально? Чи буде виплачуватись заробітня плата повністю? 

Четвер, 27 серпня 2020, 22:27
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Тетяно.

На ваше звернення повідомляємо, що питання медичного страхування, лікування та соціальні компенсації не належать до повноважень управління освіти.

Лікарняний оплачується як і при будь якому іншому захворюванні.

Оформлення документів про карантин або самоізоляцію  здійснюється керівником закладу, зважаючи на конкретну ситуацію.

Понеділок, 07 вересня 2020, 12:17
Кравців Валентина Вікторівна

Вітаю вас!

У мене є потреба : працевлаштуватися практичним психологом у освітньому закладі, бо цього року, після випуску дещо складно це організувати самостійно, бо задля забезпечення карантинних умов - посторонніх не впускають в заклади освіти.

Тож запитання наступне: до кого варто звернутися, аби просканувати інформацію, де необхідні такі кадри і взагалі як то варто робити?

Дякую!

З повагою, Валентина! 

Четвер, 27 серпня 2020, 22:07
Ніконов Юрій Миколайович

 

Шановна Валентино Вікторівно!

      

На сайті управління освіти Херсонської міської ради є перелік  закладів освіти з вказаними електронними адресами. Тому, Ви можете звернутися  безпосередньо до керівника закладу освіти через електронну пошту, залишивши свої координати для зворотного зв’язку.

 

Понеділок, 07 вересня 2020, 12:14
Пескова Виктория Викторовна

Добрий день.

Надайте будь ласка інформацію щодо температурного скринингу дітям с 1-4 класи при вході до школи та у класі.

Відповідно до оновлених рекомендацій дітям при вході до школи або у класі обов'язково вимірювати температури чи ні?

Які рекомендації з зазначеного питання будуть діяти на території м. Херсону?

Дякую за інформацію. 

Четвер, 27 серпня 2020, 10:42
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Вікторіє!

Температурний скринінг для дітей не проводиться. Вчитель перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

Відповідно до протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVІD -19), затверджених постановою головного державного  лікаря України від 22.08.2020 № 50 для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

Лише в разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, дитина одягає маску, її тимчасово ізолюють в спеціально відведене приміщення закладу, терміново інформують батьків (інших законних представників) про стан дитини та направляють до закладу охорони здоров’я.

Середа, 09 вересня 2020, 10:05
Зайцева Ирина

Добрый день! Скажите пожалуйста где в районе хбк и центр есть школы с инклюзивным классом. Спасибо! И ещё вопрос в связи с карантином нам назначили на 9 сентября комиссию ПМПК имеют ли право отказать нам в обучении ? Ребенок идёт в 1 класс

Вівторок, 25 серпня 2020, 17:53
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Ірино!

             У місті в 2020/2021 начальному році організовано інклюзивне навчання в 16 закладах загальної середньої освіти.

Перший клас з інклюзивним навчанням у закладах Дніпровського району відкрито в:

  • Херсонській загальноосвітній школі І-ІІI ступеня №37 імені В.Дробота Херсонської міської ради;
  • Антонівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18 Херсонської міської ради.

У Центрі міста в:

  • Херсонській  гімназії №16 з вивченням мов національних меншин Херсонської міської ради;

- Херсонській загальноосвітній школи І ступеня № 25 Херсонської міської ради.

Після проходження комісії в Херсонському інклюзивно-ресурсному центрі для визначення стану дитини, Вам буде надано висновок про психолого-педагогічну оцінку  розвитку дитини та за Вашою заявою на ім’я директора освітнього закладу Вашу дитину зарахують до 1-го класу.

Вівторок, 08 вересня 2020, 13:13
Сіркіч Артем Вікторович

Шановний Юрій Миколайович! Моя дитина закінчила початкову школу №25. Зв'язків у провладних колах у мене немає, грошей на хабарі також. Єдиним варіантом продовжити освіту є школа №34. Нас поставили перед фактом "спеціалізованого спортивного класу" . Дозвольте нам хоч після уроків не їхати на спортивну базу, а відвідувати гуртки (не шкільні, а міського будинку науково-технічної творчості)  рукоділля та технічної творчості, яких прагне дитина. 

Середа, 19 серпня 2020, 22:37
Юрій НІКОНОВ

Шановний пане Артеме!

За вирішенням Вашого питання пропоную звернутися до спеціалістів відділу закладів загальної середньої освіти управління освіти Херсонської міської ради за телефонним номером: 22 61 91.

Четвер, 20 серпня 2020, 15:39
Powered by JoomVita VitaBook