logo


Черняк Ірина Вікторівна

Добрый день! Моему ребёнку на 1 сентября 2021 года исполнится 5 лет и 6 месяцев.  Год рождения 25.02.2016. По интелектуальному и физическому развитию он опережает своих ровесников на год. Хотим отдать его в школу в 2021 году, но школа отказывает, несмотря на то, что старший ребёнок учится в этой же школе. И школа в 2022 году не будет набирать первые классы. Что мне как работающей маме делать, (муж военный АТО, все аремя по командировкам) я физически не смогу водить детей в разные школы, бабушек дедушек нет. ?Как я могу зачистить ребенка в школу на этот учебный 2021-2022 год, что бы дети учились в одной школе. Спасибо !

Середа, 12 травня 2021, 09:34
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Ірино!

Згідно п. 1.4 Постанови МОЗ України №20 від 29. 07. 2009 року «не допускається прийом до школи дітей яким станом на перше вересня виповнилося менше 5 років 8 місяців».

https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0020488-09#Text

Проте, першочергово до закладу освіти зараховуються діти яким на початок нового учбового року вже виповнилося 6 років. Дошкільники молодше 6 років, але не менше 5 років 8 місяців зараховуються до школи за наявності вільних місць у класі.

П'ятниця, 14 травня 2021, 15:12
Надія Семенівна

Шановна пані Журженко!

Прошу Вас з'ясувати, чому 30школа міста Херсона перетворила дистанційне навчання на самостійне. Лише декілька викладачів викладають матеріал в контакті з учнями. Основна кількість педагогів повністю дає матеріал для самостійного вивчення.По деяким предметам, вчителя на протязі усього дистанційного навчання не виходили на візуальний зв‘язок з учнями, не проводили конференцій та лекційних уроків.

Дякую за відповідь

с повагою Надія Саменівна

 

Четвер, 06 травня 2021, 12:56
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані НАДІЄ!

Управлінням освіти Херсонської міської ради взято роз’яснення з директора спеціалізованої  школи №30 по суті Вашого звернення.

За інформацією директора школи Оксани БАРНАШ, дистанційне навчання учнів школи  організовано відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року №1115, та Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я № 2205.

Водночас Ви, як учасник освітнього процесу, можете звернутися до директора школи для ознайомлення з кількістю та видами проведених дистанційних уроків у кожному класі.

П'ятниця, 14 травня 2021, 15:24
Головырцева Екатерина Ивановна

Добрый день.Такая ситуация, мы ходим в Ясли-сад №67, на лето он закрывается на ремонт. И соответственно нам сказали, что нас переведут( 1ая ясельная группа) в дежурный сад №31. А теперь нам говорят, что ясельные группы вообще не берут. Аргументируют это тем, что родители в ясельных группа находятся в декрете и не работают. Моему ребенку уже на данный момент 3 года и я как родитель вышла с декрета и работаю, отец ребенка тоже работает. Вопрос: почему не берут деток с ясельной группы? Куда идти моему ребенку пока родители на работе? В какой сад обращаться, чтобы моего ребенка приняли на лето в сад ?
----------------------------------------------

Четвер, 06 травня 2021, 09:45
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Катерино!

Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Тому для вирішення питання пропонуємо Вам звернутися безпосередньо до директора закладу №67 ЧОРНОЇ Анни Іванівни.

П'ятниця, 14 травня 2021, 15:19
Іванова Станіслава Василівна

Скажіть будь ласка чи буде школа 37 або 12 набирати 10 клас на наступний навчальний рік. Якщо ні, то до якої найближчої школи можна звернутися? Дякую

П'ятниця, 30 квітня 2021, 16:37
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Станіславо !

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти,  у тому числі й формування мережі класів.

 Отже,  саме керівник закладу має сформувати класи з визначеною нормативною наповнюваністю або своєчасно забезпечити здобуття відповідної освіти учнями в інших закладах загальної середньої освіти.

Пропонуємо звернутися до керівників закладів загальної середньої освіти  №12 та №37 для вирішення Вашого питання.

П'ятниця, 14 травня 2021, 15:20
Мама

Добрый день, подскажите пожалуйста, садики перед праздничным днём как должны работать? У нас в 61 садике, как только перед праздниками или утренник, родители должны забирать детей в 12. Это законно? 

Четвер, 29 квітня 2021, 13:10
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановна мамо!

Відповідно до частини першої статті 53 КЗпП України напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи закладів скорочується на одну годину. Разом з тим, для працівників, яким встановлена скорочена тривалість робочого часу відповідно до статті 51 КЗпП України (у тому числі педагогічні працівники закладів дошкільної освіти) тривалість робочого дня напередодні святкових та неробочих днів не скорочується.

Тому садочки міста 30 травня 2021 року працюють у звичному режимі.

Керівнику ЗДО № 61 вказано на недопущення порушень трудового законодавства.

 

П'ятниця, 30 квітня 2021, 13:52
Юлія

Доброго здоров'я.  Те що зараз відбувається з освітою наших дітей - це жах!!!!!!! Чому  всі розважальні центри, заклади громадського харчування, торгові центри працюють, а діти до школи ходить не можуть???????? 

Таке навчання не прийнятне. Діти заслуговують на нормальне та якісне навчання!

Вівторок, 27 квітня 2021, 22:22
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановна пані  Юліє!

На території України введено карантин та запроваджено обмежувальні протиепідемічні заходи (постанова КМУ від 09.12.2020 №1236) з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid-19.

Відповідно до стану поширення хвороби Covid-19 на територій нашого міста регіональними та міськими комісіями з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – ТЕБ та НС) прийнято рішення щодо попередження розповсюдження коронавірусної інфекції.

Дистанційне навчання учнів впроваджене на території Херсонської міської територіальної громади, як один із протиепідемічних заходів запобігання поширення гострої респіраторної хвороби Covid-19 ((рішень міської комісії з питань ТЕБ та НС , протоколи №11 від 28.04.2021, №11 від 29.04.2021), задля збереження здоров’я дітей.

Дякуємо за розуміння.

П'ятниця, 30 квітня 2021, 14:27
Бабенко Клавдия Сергеевна

Прошу разъяснить, почему в государственной школе 28 им.Пушкина требуют сдать деньги на "свідоцтво про здобуття базової середньої освіти"(9 класс),если в законе Украины сказано "за рахунок бюджетних коштів"? Также интересует, почему я должна платить за охрану 28 школы? 

Вівторок, 27 квітня 2021, 14:49
Наталя ЖУРЖЕНКО , в.о начальника управління. начальник відділу професійної освіти

Шановна пані Клавдіє!

      За рахунок бюджетних коштів здійснюються видатки на виготовлення документів про освіту для осіб, які здобули за кошти державного або місцевих бюджетів базову середню освіту чи повну загальну середню освіту в закладах загальної середньої освіти. Водночас сплачується вартість послуги за виготовлення документів на основі фотокоп’ютерних технологій (затверджено Міністерством освіти і науки України) та послуги з проведення аналізу, перевірки документів, поданих  закладом освіти для їх виготовлення, що становить 23,12 грн.

     Для забезпечення випускників 2021 року документами про освіту кожним керівником школи із ТОВ «Херсонський регіональний центр «ОСВІТА» укладаються відповідні угоди.  Директорові школи №28 доручено надати Вам роз’яснення по суті поставлених  запитань.

    За інформацією директора школи №28, на засіданні батьківського комітету школи (протокол  від 04.09.2020 №1) ухвалено рішення про забезпечення охорони та безпеки дітей у школі №28. Батьки виключно добровільно та за згодою оплачують дану послугу.

Четвер, 29 квітня 2021, 13:15
Соседова Екатерина Петровна

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста , как провести выпускной в садике ? Можно ли провести его во дворе сада с присутствием родителей ?

Понеділок, 26 квітня 2021, 10:30
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановна пані Катерино!

Відповідно до пункту 11 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 №55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» дозволено проведення культурно-виховних заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з однієї групи та за присутності одного з батьків/опікунів дитини з розрахунку однієї особи на 5 кв. метрів площі приміщення в якому проводиться захід або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі).

Проведення культурно-виховних заходів дозволяється за умови дотримання протиепідемічних заходів, використання усіма батьками/опікунами респіраторних або захисник масок так, щоб були покриті ніс та рот, з подальшою дезінфекцією поверхонь приміщення в якому відбувся культурно-виховний захід.

Четвер, 06 травня 2021, 15:04
Чабанова Татьяна Николаевна

Добрый день! Подскажите пожалуйста, куда в Херсоне можно обратится с жалобой на ученика? У нас такая ситуация что один ребенок в классе обижает, бьет, оскорбляет всех детей в классе и это только 3-й класс. Учителя не ставит ни во что. Есть заявления у директора школы от родителей всего класса, докладные записки от всех преподающих у нас учителей и есть одно заявление в полицию на этого ребенка. Родители мальчика не делают ничего, кроме как полностью поддерживают и оправдывают своего ребенка, переводить в другую школу не хотят, а от него страдает весь класс. Как быть нам в такой ситуации, как повлиять на то чтоб его убрали с нашего класса??? Заранее спасибо.  

Субота, 24 квітня 2021, 13:41
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

 Шановна пані Тетяно!

    Відповідно до ст. 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.   

     Після   використання усіх можливих видів та заходів виховного впливу на неповнолітнього та його батьків, а саме:

  • індивідуальні бесіди класного керівника, соціального педагога, психолога;
  • бесіди адміністрації закладу освіти з учнем та його батьками (опікунами);
  • класні збори;
  • усні та письмові попередження батьків про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків;
  • рейди відповідальних осіб за місцем проживання учня (зі складанням актів про умови навчання та виховання),
  • розгляд особової справи неповнолітнього на засіданнях: органів учнівського самоврядування, наради при директорові, шкільної ради профілактики,

адміністрація закладу освіти направляє подання до служби у справах дітей. 

    Якщо порушення у поведінці дитини  пов’язані з тим, що батьки  або  особи, що їх замінюють,  ухиляються від   виконання   передбачених  законодавством   обов'язків  щодо створення  належних  умов  для життя, навчання та виховання дітей, органи Національної поліції  можуть притягнути таких осіб до відповідальності, передбаченої ст. 184 Кодексу України про адміністративні порушення та  ст. 166 Кримінального кодексу України.

     Згідно ст. 5 Закону «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» уповноважені підрозділи органів Національної  поліції  зобов’язані:

- виявляти  батьків  або  осіб, що їх замінюють, які ухиляються від   виконання   передбачених  законодавством   обов'язків  щодо
створення  належних  умов  для життя, навчання та виховання дітей;
-     складати протоколи   про    адміністративні    правопорушення дітей,   а   також   їх   батьків   (усиновителів)   або  опікунів (піклувальників),  які  не  виконують  обов'язків щодо виховання і навчання   дітей,   інформувати   відповідні служби у справах дітей та ін.

      У кожному випадку протиправних дій серед учнів, адміністрація закладу виявляє причини, аналізує ситуацію та приймає оптимальні заходи в порядку, передбаченому законодавством України.

П'ятниця, 30 квітня 2021, 09:34
Висока Оксана

Добрый день. Если с 2022 года 24 школа не набирает 1 класс, куда территориально будут относится адреса, которые прикреплены к ней?  

Субота, 24 квітня 2021, 09:39
Колесникова Л.Д.

Добрый день.

Мой ребёнок учиться в школе 27 в 3-ем классе. Классный руководитель класса попросила родительский комитет облагородить класс, а собственно заменить линолеум!!! Все это удовольствие обойдётся в 1 тис. грн с одного родителя ученика. В классе 30 детей итого получаеться очень хорошая сумма. Для нашей семьи в это не простое время пандемии одна тысяча гривен существенная сумма. Законно ли это обустройство класса и имеют ли права с меня требовать такую сумму?!

П'ятниця, 23 квітня 2021, 22:36
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановна пані Колесникова!

Відповідно до статті 59 Закону України «Про загальну середню освіту» одним із джерел  фінансування закладу освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові  внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків  чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками  - є цілковита добровільність. Крім того, вирішувати, куди та на які потреби направлятимуться батьківські кошти, можуть лише самі батьки через прийняття спільного рішення на загальних батьківських зборах. Кожен з батьків самостійно приймає рішення з цього приводу.

Відповідно до статті 26 Закону України  «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську  та іншу діяльність закладу, приймає відповідні рішення в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти. Ваше законне право звернутися до директора  школи №27 за роз’ясненнями щодо порушеного питання.

Середа, 05 травня 2021, 09:38
Бабенко Катерина Станіславівна

Школа √36 набирає один перший клас, який вчитиметься за програмою "Інтелект". Чи мають право батьки вирішувати, шляхом голосування, за якою програмою вчити дітей? НУШ цілком влаштовував, тим більше кожен рік за державний кошт друкуються нові книжки. " Інтелект" пропонує купувати їх літературу 310 грн на місяць, за рік 3100грн.

П'ятниця, 23 квітня 2021, 21:39
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о начальника управління. начальник відділу професійної освіти

Шановна пані Катерино!

          Для з’ясування ситуації управління освіти звернулося до а  дміністрації школи № 36.

         На новий 2021/2022 н. р.  у закладі планується відкрити один перший клас. Більшість батьків майбутніх першокласників виявили бажання навчатись за освітньою програмою початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України», яка відповідає вимогам Державного стандарту початкової освіти.

         Рішення про використання закладом освіти освітньої програми, приймається педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником. Тому Ви, як учасник освітнього процесу, маєте право із зауваженнями або пропозиціями звернутися до керівника школи №36.

Четвер, 29 квітня 2021, 13:17
Люльченко Виктория

Добрый вечер! Увидела на сайте объявление о том, что проводится конкурс на должность директора 51 школы. Скажите пожалуйста, если действующий директор этой школы не менялся с 2000 года, имеет ли он право сейчас подавать свою кандидатуру на эту должность? Статья 39 Закона Украины «О среднем образовании» говорит о том, что никто не имеет права быть директором школы больше, чем 2 срока подряд. Так ли это? Спасибо!

Понеділок, 19 квітня 2021, 21:34
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановна пані Вікторіє!

           Відповідно до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) з дня набрання чинності Законом (16.01.2020) положення абзацу третього частини дванадцятої статті 39 Закону: а саме: «Особа не може бути керівником одного і того ж закладу загальної середньої освіти більше ніж два строки підряд (крім тих, що розташовані в населених пунктах з одним закладом загальної середньої освіти). До першого шестирічного строку включається дворічний строк перебування на посаді керівника закладу загальної середньої освіти, призначеного вперше» застосовується до посад, що стали вакантними в установленому законодавством про працю порядку.

        Таким чином, згідно нового законодавства ця норма застосовується для посад керівників закладів освіти, які стали вакантними після прийняття Закону, тобто починаючи з дня набрання чинності Законом (16.01.2020) вказаний керівник має право перебувати на вказаній посаді ще два терміни по шість років у разі успішного проходження конкурсного відбору

П'ятниця, 30 квітня 2021, 12:29
Фірсов Станіслав Олегович

Добрый день. Хочу узнать. Раньше учился у Вас на повара. Хотел бы продолжить. Но мне выписали диплом. Мне нравится готовить, и я хотел бы продолжить эту профессию. Подскажите пожалуйста, смогу ли я поступить к Вам вновь обратно? 
Знаю сейчас интернет база. Но всё же, есть какой-то способ поступления? 

Понеділок, 19 квітня 2021, 16:48
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановний Станіславе Олеговичу!

Згідно Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України, затверджених Наказом Міністерством освіти і науки України 14.05.2013  № 499, прийом  громадян на первинну професійну підготовку здійснюється за рахунок державного та/або місцевих бюджетів, а також за угодами з підприємствами, установами, організаціями, окремими фізичними та/або юридичними особами.

Якщо Ви вже маєте документ про отримання професійної (професійно-технічної) освіти, то повторний вступ до вищезазначених закладів освіти можливий виключно на контрактній основі.

За детальними роз’ясненнями щодо вступу зверніться, будь ласка, до адміністрації закладу.

 

Середа, 05 травня 2021, 11:34
Божко

Вітаю! Це якийсь жах! Дайте відповідь, або хоч якесь пояснення! Чому у Херсоні, який знаходиться у жовтій зоні не працюють школи??? Навчання проводиться тільки у 1-4 ,11 класах???Це у голові не вкладається: -значить  у нічних клубах, ТРЦ, епіцентрах, і тд COVIDу не існує, а у школі небезпечно! Ми ж у жовтій зоні, чи це може знову Миколаїв винен??? Приїде ще не дай Бог, до нас вчитесь! Страшно, навіть подумати , яке покоління прийде після нас?...
Яке б не було онлайн навчання, до європейського рівня, нам як до Києва рачки! То світла , то Інтернету немає, то діти відсутні на уроці...
Форму купи, портфель купи, ремонти школі роби, фонди у школу здавай, а діти сидять удома! Просто якийсь абсурд! Чому у минулому році обіцяли закривати класи де є хворі діти , а у цому році немає у школах жодних хворих дітей а вони всеодно закриті! Ми ,батьки ,учнів старших класів вимагаємо відкрити школи, дайте дітям право на науку і навчання!!!


П'ятниця, 16 квітня 2021, 18:54
Наталя ЖУРЖЕНКО, в.о. начальника , начальник відділу професійної освіти управління освіти

Шановний дописувачу!

 

         З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid-19, на території України введено карантин та запроваджено обмежувальні протиепідемічні заходи (постанова КМУ від 09.12.2020 №1236).

         Відповідні посилені заходи контролю щодо попередження розповсюдження коронавірусної інфекції визначаються регіональними та міськими комісіями з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – ТЕБ та НС).

         Тому, впроваджені протиепідемічні заходи на території Херсонської міської територіальної громади здійснені на виконання рішень міської комісії з питань ТЕБ та НС (протоколи №7 від 29.03.2021, №10 від 16.04.2021).

         Дякуємо за розуміння.

        

П'ятниця, 30 квітня 2021, 14:01
Родители

Добрый день. На каком основании в школе 44 с 8 апреля проводят дистанционные уроки в объёме уроков стационарных, т.е. по 6-7 уроков в день?  Дети должны сидеть целый день за компьютером: до 15:00 уроки, а потом выполнение д/з опять таки за компьютером. Было постановление о количестве допустимого времени за компьютером во время дист.обучения. На каком основании оно нарушается? Как сообщила школа, что это ввели по просьбе родителей. Вопрос "Каких?" Лично у нашего класса никто не спрашивал, да и мало верится, что кто- то будет просить увеличить нагрузку на детей. Просим разобраться в ситуации.

Четвер, 08 квітня 2021, 16:37
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановні батьки!

    Працівники методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради вивчили поставлене вами питання.

   За інформацією директора школи та результатами перевірки з’ясовано наступне.  Відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти» (затвердженого наказом  МОН України від 08.09.2020 року №1115) та листа МОН України від 02.11.2020 року №1/9-609 «Щодо організації дистанційного навчання» обсяг навчального навантаження при організації дистанційного навчання у ЗЗСО № 44 не зменшено, лише реалізується в синхронному та асинхронному режимах. Учням запропоновано звичний для них розклад (до 6-7 уроків в день),  який складено з урахуванням вимог щодо збереження здоров’я учасників дистанційного навчання  відповідно до вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти (наказ МОЗ України від 25.09.2020 року №2205).

Урок (у синхронному та  асинхронному режимах) триває 45 хвилин та  розпочинається згідно з затвердженим розкладом дзвінків. Обов’язково дотримується тривалості перерв (до 15 хвилин), що надає учням час на відпочинок та рухову активність.

Дотримується тривалість роботи за комп’ютером, що теж відповідає санітарним вимогам (не більше 20-25 хвилин). Учитель самостійно планує освітнє навантаження кожного уроку, при цьому оптимізується тематичне планування, вилучаються несуттєві фрагменти,  узагальнюється навчальний матеріал з декількох тем.

Понеділок, 19 квітня 2021, 09:57
Висока Оксана

Добрый день. Хочу узнать будет ли 24 школа набирать 1 класс на 2022-2023 учебный год. Спасибо.

Четвер, 08 квітня 2021, 12:15
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані ОКСАНО!

Стратегічним планом діяльності щодо розвитку освіти міста передбачено, що з 2022 року школа №24 функціонуватиме як профільний ліцей, до складу якого входить гімназія (5-11 класи).

Тому, школа №24 у 2022/2023 навчальному році набирати перші класи не буде.

Для оформлення дитини до першого класу, Ви можете звернутися до закладу освіти, який територіально наближений до Вашого місця проживання.

Вівторок, 20 квітня 2021, 14:08
Власенко Владислав Валерійович

Доброго дня. Хотілось би дізнатись інформацію про дитячий садок, який будують на території ЗОШ 5. Коли його планують відкрити та можливість запису дитини до нього?

Середа, 07 квітня 2021, 11:22
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановний пане Владиславе!

Роботи з будівництва дитячого садка по вул. Сухарній, 9/4 тривають.

Будівництво ведеться згідно календарного графіку, в межах передбаченого фінансування Херсонської міської ради та програми "Велике будівництво". Завершити будівельні роботи планують до кінця поточного року. Наразі там облаштовують фасад та тривають внутрішні оздоблювальні роботи.

Внести дані до електронної черги Ви можете вже зараз зареєструвавши дитину в «Системі онлайн реєстрації до дошкільних навчальних закладів Херсонської міської ради».

https://kingad-reg.ftl.kherson.ua/site/index

П'ятниця, 09 квітня 2021, 10:50
КурбачеваТатьянаЮрьевна

 Добрый день. Почему в 41 школе не проходят онлайн обучение. Учителя скидуют на неделю вперед все задания и учитесь как хотите. Такие предметы как химия, математика, физика и украинский язык невозможно самим прочитать и понять, эти предметы нужно объяснять. А потом по этим темам задают тесты, контрольные. Объясните мне почему у нас не проходят онлайн занятия?

Понеділок, 05 квітня 2021, 10:28
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Тетяно!

Викладене у Вашому зверненні питання було ретельно вивчено спеціалістами методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради. За отриманими результатами встановлено, що дистанційне навчання у ЗЗСО № 41 організовано відповідно до чинного законодавства у сфері освіти, а також рішення, ухваленого педагогічною радою закладу (27.08.2020).

У класі, де навчається Ваша дитина, з 19.03.2021 вчителями вказаних предметів були проведені заняття на платформі Google classroom з використанням презентацій та опорних конспектів. Згідно з календарним плануванням проведено контрольні роботи з алгебри та фізики. У канікулярний період з 29.03.2021 по 04.04.2021 будь-які заняття не проводилися, з 05.04.2021 продовжено дистанційне навчання на платформі Zoom щодо вивчення нового навчального матеріалу.

Керуючись нормативними документами, педагогічні працівники самостійно обирають форми, методи і засоби дистанційного навчання, а також визначають доцільність проведення конкретного навчального заняття в синхронному (не менше 30% від загального навчального часу) або асинхронному режимі.

Для більш широкого роз’яснення поставленого Вами питання зверніться до керівника Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №41 Світлани НАКОНЕЧНОЇ. Згідно ст.. 26 Закону України «Про освіту»: «Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу його діяльність».

П'ятниця, 09 квітня 2021, 10:50
Міщук Анна Сергіївна

Доброго дня, у мене склалася така ситуація, я вчитель англійської мови, працюю з 2008 року. У 2010 році закінчила ВУЗ та отримала диплом бакалавра. У 2016 році проходила чергову атестацію на якій було підтверджено кваліфікаційну категорію "спеціаліст" та встановлено 9 тарифний розряд так як не було повної вищої освіти. У 2019 році отримала диплам магістра за фахом, чи можу бути атестована на І категорію у 2021 році згідно пункту 4.8 положення про атестацію? Загальний педагогічний стаж на даний час 13 років.

Четвер, 01 квітня 2021, 17:12
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Анно!

Згідно п. 4.8. Типового положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 «Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст другої категорії" за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; "спеціаліст першої категорії" - не менше п'яти років; "спеціаліст вищої категорії" - не менше восьми років.»

П'ятниця, 09 квітня 2021, 11:07
Савенко Галина Вікторівна

Доброго дня! Підскажіть чи  існують обмеження щодо відвідування дитиною  дитячого садочку за віком, наразі дитина відвідує старшу групу,  08.06.2021 дитині виповнеться 6 років. Бажаємо, ще на один рік залишитись в садочку, проте нам відмовляють.

Понеділок, 29 березня 2021, 10:51
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Галино!

Відповідно до пункту 4 статі 12 Закону України «Про освіту» початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.

Проте, діти шестирічного віку, які за станом здоров'ям не йдуть до  школи, можуть продовжити і надалі отримувати суспільну дошкільну освіту на базі окремих закладів дошкільної освіти у кожному мікрорайоні міста

Інформацію про те, в яких саме закладах дошкільної освіти будуть з 01 вересня 2021 року функціонувати підготовчі групи, можна дізнатися після 20.04.2020 за телефоном 49 50 20 (відділ дошкільної освіти).

Середа, 07 квітня 2021, 11:39
Федорова Олена Володимирівна

Доброго дня. В мне таке питання - чи є дійсною на данний час Постанова № 50 від 22.08.20р. за підписом Головного державного санітарного Лікаря України Ляшко ? А також: повинен чи ні класний керівник або медробітник ставити до відома батьків, що дитина знаходиться у класі з респіраторними симптомами без підвищеної температури (кашель, чхання) та недопускати таких дітей до учбового процесу?

П'ятниця, 26 березня 2021, 14:24
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Олено!

Постанова Головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22.08.20 року є чинною.

У вимогах постанови щодо організації освітнього процесу зазначено: «Перед початком занять педагоги мають опитувати учнів або студентів щодо самопочуття та наявності симптомів COVID-19. Якщо виявлено ознаки респіраторної хвороби, здобувач має бути тимчасово ізольований у спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників дитини і приймається рішення про направлення здобувача до закладу охорони здоров’я.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 в одного зі здобувачів, всі інші здобувачі відповідного класу або групи повинні піти на самоізоляцію».

Якщо Вами виявлені порушення щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладі освіти зверніться, будь ласка, до керівника школи.

Згідно ст.. 26 Закону України «Про освіту»: «Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу його діяльність».

Понеділок, 05 квітня 2021, 08:48
Баляс Татьяна Сергеевна

Прошу разъяснить по какому поводу с родителей школы 4 требуют деньги на охрану школы часной фирмы,  которая находится на территории учебнова заведения.                                  Я как мама ученицы 6 класса отказуюсь платить этот взнос,  и другим фонды как считаю что школа государственная и я уже оплачиваю это в налога. 

Вівторок, 16 березня 2021, 09:28
Наталя ЖУРЖЕНКО

         Шановна пані Тетяно!

         За останній час стали непоодинокими випадки порушень громадського порядку, відволікання педагогічних працівників від освітнього процесу, проникнення на територію та у приміщення закладів освіти сторонніх осіб.     Водночас, ураховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної та посилення загрози терористичних актів, протиправних акцій, які можуть призвести до зриву освітнього процесу та зашкодити життю і здоров’ю дітей та працівників закладів освіти, виконавчий комітет Херсонської міської ради від 19.06.18 №204 затвердив Примірний порядок пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти м. Херсон.

         За інформацією директорки школи №4, загальними зборами (рішення від 21.08.2021 №1) схвалено організацію пропускного режиму та правил відвідування Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Херсонської міської ради.

         Відповідно до вищезазначеного, адміністрацією закладу освіти було укладено договір (№263-д від 01.09.2018) про надання охоронних послуг з Приватним Підприємством «Дунай-с» та платником зазначених послуг Херсонською міською благодійною організацією сприяння розвитку освіти «Співдружність».

         Керівник закладу, про який йдеться у Вашому зверненні, заперечує факт вимагання коштів з батьків на охорону школи. Проте керівництво школи отримало нагадування про протиправність таких дій та відповідальність за їх вчинення.

         Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентується нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання – є цілковита добровільність. Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно.

П'ятниця, 26 березня 2021, 09:39
Миморюк Саша

Добрий день , у моїй школі (школа 52) навчаеься 2 дівчинки з кольоровим кольором волосся. Наш директор не дуже добре відноситься до цих дівчат і говорить, щоб вони його змінили. Хоча в статуті школи чи інших офіціальних документах не сказано про колір волосся(яким воно повинно бути). На цьому тиждні у четвер до нас приїжджала поліція з профорієнтацією. В нас було спільне фото і директор сказала одній з цих дівчат вийти з кадру із-за її волосся. В мене питання, це нормальна поведінка і реакція директора?

П'ятниця, 05 березня 2021, 20:01
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановний дописувачу!

На Ваше звернення управління освіти Херсонської міської ради інформує наступне.

Згідно статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу та приймає відповідні рішення в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

У Законі України «Про освіту» інформації про особливі вимоги до вигляду учнів немає. А це означає, що єдиний документ, який регулює питання зовнішнього вигляду учнів - Статут та Правила внутрішнього трудового розпорядку, що визначаються кожним закладом освіти окремо.

Понеділок, 22 березня 2021, 09:18
Іванова Марія Іванівна

Доброго дня. У нас в м. Херсон є ХЗНВК 11, де є класи для дітей з вадами зору. Задумка чудова: класи з маленькою кількістю учнів, щоб дітки встигли засвоїти матеріал, на базі школи є апарати для проходження лікування, харчування та група продовженого дня за рахунок держави... Але, на жаль, в класах дітей з вадами зору, в кращому випадку 50% від загальної кількості та менше. Це не інклюзивний клас, де саме так і повинно бути, а спеціалізований. 

У зв'язку з чим загубилась вся концепція спец класу. Вчителі забувають, з ким вони мають справу, що дітки з вадами зору все ж таки є в класі. І в першу чергу, ці класи для них.

Прошу ініціювати перевірку, можливо буде доречно взяти в класи дітей, у яких насправді є проблеми з зором або скоротити ці класи і включити в них тільки учнів, які цього потребують.  Для того, щоб з більшою ефективністю проводити навчання з оглядом на проблему дітей та вчасно проводити планове лікування. 

Дякую за співпрацю і порозуміння. 

Середа, 03 березня 2021, 12:17
Наталя ЖУРЖЕНКО

Шановна пані Маріє!

Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження мережі закладів загальної середньої освіти міста на 2020-2021 навчальний рік від 15.09.2020 №286, у Херсонському загальноосвітньому навчально-виховному комплексі №11 Херсонської міської ради  відкрито 17 спеціальних класів для дітей з порушеннями зору.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.18 № 831 затверджено Порядок зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів загальної середньої освіти, їх відрахування, переведення до іншого закладу освіти».  Цей Порядок визначає умови та процедуру зарахування осіб з особливими освітніми потребами, зокрема тими, що спричинені порушеннями фізичного, психічного, інтелектуального розвитку та сенсорними порушеннями до спеціальних закладів загальної середньої освіти (крім приватних та корпоративних), їх відрахування чи переведення до іншого закладу освіти.

Зарахування учнів до спеціальних класів згідно з додатком 1 даного Порядку можливе за наявності документів:

1)  Копія свідоцтва про народження або документ, що посвідчує особу;

2) Довідка учня про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, заповнена за формою первинної облікової документації № 086-1/о;

3) Карта профілактичних щеплень, заповнена за формою первинної облікової документації № 063/о;

4) копія документа про освіту (крім учнів першого і другого класів);

5) висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, здійснену інклюзивно-ресурсним центром;

6) копія документа, що підтверджує місце проживання/перебування дитини;

7) індивідуальна програма реабілітації особи (дитини) з інвалідністю (за наявності);

9) висновок психіатра (для осіб з порушеннями інтелектуального розвитку).

Відповідно до Положення про спеціальні класи мережа класів, їх наповнюваність та розподіл учнів одного року навчання між класами затверджуються директором закладу. Гранична наповнюваність у класах дітей із зниженим зором, тяжкими порушеннями мовлення та легкими порушеннями інтелектуального розвитку  становить 12 осіб.

Вище перелічені документи в наявності в особовій справі кожного здобувача освіти, які навчаються в спеціальних класах для дітей з порушеннями зору в Херсонському навчально-виховному комплексі №11.

Водночас повідомляємо, відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про освіту», керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти. Тому директора попереджено про особисту відповідальність щодо зарахування учнів до спеціальних класів.

Понеділок, 22 березня 2021, 09:16
Powered by JoomVita VitaBook