logo

Вступне слово

nikonovМи раді вітати вас на сайті Управління освіти Херсонської міської ради. На сайті ви можете знайти новини, поради та іншу корисну інформацію про галузь освіти міста Херсона.  Якщо ж у Вас виникли питання або пропозиції  щодо роботи освітніх закладів міста, безпосередньо до мене, їх можна висловити в рубриці «Громадська приймальня». Ваша точка зору для нас  дуже важлива. Запрошуємо до плідної співпраці для удосконалення та розвитку системи освіти нашого міста!

З повагою до вас, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Миколайович Ніконов 


Мельник Сергій Володимирович

Доброго дня.

Нашій донечці майже три роки і цього серпня вона мала піти у дитячий садочок. Але нещодавно з’ясувалось, що в неї целіакія. Тому маю до Вас питання. Чи може моя дитина відвідувати неспеціалізований дитячий садочок, звісно за умови, що ми забеспечимо її харчування самостійно.

Дякую.

Вівторок, 09 липня 2019, 18:49
Наталия Петрова

Після звернення до Вас стосовно ремонту в школі №27 збір коштів з батьків не припинено. Це робиться з ініціативи одного з батьків в примусовому порядку, хоча директором і заявлено, що всі необхідні роботи буде здійснено. Скажіть будь ласка Ви взагалі якийсь вплив маєте на цю школу? Я, та декілька інших батьків, які не в змозі оплачувати ремонти вимагаємо припинити збір коштів. Забезпечити нормальні умови для дітей до 1 вересня. А далі , якщо комусь потрібен супер ремонт, нехай самі його роблять за свій рахунок.

Субота, 06 липня 2019, 17:22
Кулик Олена Миколаївна

Шановна пані Наталіє!

Як вже неодноразово повідомлялося на сайті управління освіти Херсонської міської ради, що відповідно до статті 43 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 78 Закону України «Про освіту» одним із джерел фінансування закладу загальної середньої освіти, окрім  коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб.

Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентується нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання – є цілковита добровільність. Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Якщо певна частина батьків має бажання покращити умови для навчання дітей у школі – це їх право, так само як і Ваше, з будь-яких причин, не брати участь у проведенні ремонтних робіт.

Керівник або будь-хто інший з працівників не  має права вимагати кошти.

Управління освіти відповідним листом до керівників закладів освіти ще раз зосередило їх на протиправності примусового збору коштів з батьків та відповідальності за вчинення таких дій.

Понеділок, 15 липня 2019, 09:43
петрова наталия

          В 2019 році школою № 27 Херсонської міської ради, яка працює вже 39 років було набрано 4 класи першачків. В добровільно-примусовому порядку усі батьки сплатили внесок в розмірі 1000 грн. Під час перших батьківських зборів батькам запропонували здати на зошити та канцелярію по 800 грн. і ознайомитись з майбутніми класами. Коли ми зайшли до класу 1-в (аудиторія 113) то отримали «шок» Стіни оббиті деревяними панелями темно-коричневого кольору, старі деревяні вікна, порваний лінолеум, недостатній рівень освітлення.  Здавалось би що в нинішній час, таких класів не існує, але ні є в 27 школі, і саме до нього мають іти наші діти 1 раз. Завуч  школи Бєлова І.Ю. сказала нам що адміністрація школи виділяє нам ноутбук і проектор, та перефарбують стіни, а все інше для своїх дітей ми повинні самі зробити та придбати. Чому усі батьки дітей які було набрано до 1 класу сплатили однакову суму «добровільного» внеску, а матеріальне навантаження лягло лише на 27 чоловік класу 1-В. Коли на зборах батьки вимагали від завуча спрямувати сплачені внески на ремонт саме нашого класу, так як інші класи мають гарний вигляд, ремонт, обладнання, то завуч відповіла «скажіть дякую за те що Ваші діти взагалі потрапили до цієї, школи. Більше нічого не отримаєте, і не лякайте вчителя, бо втече і нікому буде вчити Ваших дітей. Тобто здавати гроші ми повинні, а розпоряджатись власними коштами не маємо права.

      Наші діти отримають моральну травму коли зайдуть до цього класу і порівняють з іншими класами на 2-му та 3-му поверсі. Класи світлі і просторі, з ремонтом, новими яскравими меблями, ігровими зонами. Адже в нашому класі зібрались діти, батьки яких не мали коштів на «подяку» щоб потрапити до класу А чи Б, то з відки ж ми візьмемо кошти на ремонт такого маштабу. Так ми не проти здавати гроші щоб покращити умови перебування, але ж тут потрібно робити капітальний ремонт- міняти вікна, лінолеум, освітлення, стіни, штори, меблі.  Після зустрічі з директором школи Мітковська І.А. пообіцяла  частково допомогти з ремонтом. Але і надалі продовжують іти дебати стосовно здачі грошей на ремонт, збираються гроші з батьків.

          З метою запобігання моральної травми у дітей, просимо Вас створити робочу групу, та перевірити хід підготовки до 1 вересня  1-В класу, при необхідності виділити фінансування. Адже не такою ми уявляли  « Нову українську школу».

Понеділок, 01 липня 2019, 17:51
Кулик Олена Миколаївна

Шановна пані Наталіє!

Для задоволення існуючої потреби батьків у здобутті їх дітьми початкової освіти за місцем проживання, адміністрацією школи прийнято рішення про відкриття ще одного 1-го класу. З цією метою задіяно класне приміщення, яке раніше не використовувалося для навчання першачків. У порівнянні з навчальними кабінетами початкової школи, дійсно  це класне приміщення має гірший стан. Але й інші навчальні кабінети не один рік облаштовувалися спільними зусиллями вчителів, батьків, директора школи.

У новому навчальному році за рахунок субвенції з державного і міського бюджетів перші класи отримають сучасні одномісні столи і стільці, ноутбуки для вчителя, дидактичні матеріали (конструктори, навчальні комплекти тощо) для учнів.  Приміщення буде приведено у відповідний до санітарних вимог стан.

Що стосується проведення ремонту чи будь-яких інших заходів щодо покращення умов перебування дітей в школі, це питання яке має вирішуватися на  загальних зборах батьків. Але  навіть, якщо рішення приймаються більшістю голосів, за кожним з батьків залишається право самостійно визначатися з цим.

 

Понеділок, 15 липня 2019, 09:41
Ляшенко Інна Йосипівна

Доброго дня!

Намагалася дозвонитися до Інклюзивно-ресурсного центру у м.Херсон два дні і все марно. Директор центру Степанова Владислава Володимирівна (була зазначена на сайті) відповіла, що там вона вже не працює. Номер стаціонарного телефону не відповідає!! Скажіть, будь ласка, як можна звязатися з ІРЦ. Так як потрібно направити дітей на обстеження. Дякую.

Вівторок, 25 червня 2019, 11:58
Кулик Олена Миколаївна, в.о. начальника управління освіти

Шановна Інно Йосипівно !

На даний час через технічні неполадки стаціонарний телефон в ІРЦ тимчасово не працює.

Звертайтесь, будь-ласка  за телефоном  0662923182.

Понеділок, 01 липня 2019, 09:04
Галіченко Тетяна

Доброго дня!
Ваші однотипові відповіді про благодійні "добровільні внески" на які скаржаться майже всі батьки вже викликають огиду. Вам відомо, що у мене з керівником д/с 44, був конфлікт. Після чого я зайняла позицію, що приймати участь у "побутовій корупції" більше не хочу та не буду. З того часу  не сплачувала жодних внесків, чого і всім бажаю (якщо не хочете або не можете). І ось дитина переходить до старшої групи і нас повідомляють, що треба закупити зошити для заннять, які почнуться з вересня місяця і здати по 200 гривень на їх придбання. Питання: чи повинна я купляти ці зошити, якщо так, будь-ласка надайте повний перелік всього необхідного, що повинні придбати батьки для дитини у дитячий садок та на якій підставі. Якщо ні, то чи надходив запит від керівництва д/с44 на забезпечення всім необхідним д/с : канцелярія, іграшки, побутова хімія та ін. на 2019 р. до управління освіти.
Невже щоб отримати те, що належить людині по праву та не потребує жодної доказової бази, бо прописано  на законодавчому рівні, треба звертатися до правоохоронних органів та притягнути до відповідальності?
Жодні благодійні та інші грошові внески не знімають з міської влади обов'язок забезпечувати дошкільні та шкільні заклади фінансуванням у ВСІХ сферах їх діяльності.
Прошу Вас посприяти тому щоб керівники закладів донесли до батьківських комітетів інформацію: збирати гроші на батьківських зборах та нагадувати про заборгованість​ фіксованої суми за" добровільні благодійні фонди"- є незаконним та може понести за собою крімінальну відповідальність.
Дякую за увагу! Чекаю на відповідь.

Вівторок, 25 червня 2019, 11:30
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Тетяно!

Як неодноразово повідомлялося на сайті управління освіти Херсонської міської ради, що відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками – є цілковита добровільність. Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати кошти.

Зошити, про які йдеться мова у Вашому зверненні, не є обов’язковими для використання в освітньому процесі. На загальних зборах батьки спільно з педагогами закладу вирішують наскільки такі зошити необхідні та самі приймають відповідне рішення.

Управління освіти, у межах повноважень, вживає заходів щодо дотримання керівниками закладів освіти вимог чинного законодавства в процесі залучення додаткових джерел фінансування закладів.

Усі керівники закладів освіти під підпис ознайомлені із Законом України «Про запобігання корупції». На нарадах керівників закладів дошкільної освіти питання про порядок отримання благодійної допомоги закладами освіти неодноразово розглядалося. Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради від 07.08.2016 №251 «Про Порядок прозорого отримання, використання та обліку благодійної допомоги для потреб комунальних закладів освіти Херсонської міської ради» керівники регулярно оновлюють публічну інформацію у формі відкритих даних про надходження та використання благодійної допомоги на вебсайтах закладів освіти.

Керівники закладів дошкільної освіти попереджені про протиправність дій, повꞌязних з порушенням принципу добровільності отримання благодійних внесків, пожертв від фізичних і юридичних осіб закладами освіти, та відповідальність за їх вчинення.

П'ятниця, 05 липня 2019, 09:33
Кулик Олена Миколаївна, в.о. начальника управління освіти

Увага ! Організація роботи  

закладів дошкільної освіти міста у липні

 З метою створення умов для оздоровлення дітей дошкільного віку з батьками, проведення ремонтних робіт у закладах дошкільної освіти міста для підготовки до нового навчального року, у звꞌязку зі зменшенням контингенту дітей, які відвідують заклади дошкільної освіти міста у літній період,  існує  потреба в організації тимчасової перерви в освітньому процесі закладів дошкільної освіти міста у період з 01.07.2019 по 31.07.2019.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

У зазначений період  буде забезпечена робота чергових закладів дошкільної  освіти у мікрорайонах міста, враховуючи потреби батьків.

Управлінням освіти визначено  перелік   чергових закладів дошкільної освіти  міста,   які працюватимуть  з 01.07.2019  по  31.07.2019

 1. Центр міста:

Херсонський ясла-садок № 23  Херсонської міської ради
(просп. Ушакова, 58-а);         

Херсонський ясла-садок № 64 Херсонської міської ради
(вул. Михайлівська, 81).

 1. Таврійський мікрорайон:

Херсонський ясла-садок № 11 комбінованого типу з логопедичними групами Херсонської міської ради  ( вул. Карбишева, 26-а);

Херсонський ясла-садок № 28 Херсонської міської ради (вул. 49-ої Гвардійської Херсонської дивізії, 30).

 1. Шуменський мікрорайон:

Херсонський ясла-садок № 40 Херсонської міської ради
(вул. Лавреньова, 27-б);

 1. Дніпровський район:

Херсонський ясла-садок № 4 комбінованого типу з логопедичними групами  Херсонської міської ради  (Кіндійське шосе, 32-а);                      

Херсонський ясла-садок № 67 комбінованого типу з логопедичними групами Херсонської міської ради (вул. Іллюші Кулика, 112-а).

 1. Мікрорайон «Корабел»:

Херсонський ясла-садок № 83 комбінованого типу Херсонської міської ради  (вул. Дорофєєва, 20-а).

 

 

Вівторок, 25 червня 2019, 09:27
Лілія

Доброго дня!

Сьогодні на сесії міської ради 21.06.19 було прийнято рішення про фінансування управління освіти розміром 15 млн.грн.для ремонту шкіл та садочків міста. 

Цікавить питання: чи увійшла школа #36 у цей перелік, так як теж маємо їдальню, що знаходиться в антисанітарії та школа потребує заміни труб опалення. Дякую.

П'ятниця, 21 червня 2019, 19:58
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Ліліє!

Відповідно до рішення міської ради від 21.06.2019 №2034 «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік» управлінню освіти Херсонської міської ради виділено кошти з міського бюджету на капітальний ремонт закладів освіти міста на загальну суму 7,7 млн. грн.. Зокрема на капітальний ремонт закладів загальної середньої освіти виділено кошти у сумі 4,3 млн. грн. Першочергово кошти спрямовано на капітальні ремонти покрівель, систем опалення згідно заявок керівників шкіл.

Заявка на ремонт системи опалення керівником вказаного закладу не подавалася, тому кошти на зазначені Вами цілі для ЗЗСО №36 не передбачено.

Водночас порушене Вами питання буде опрацьовано.

 

Вівторок, 02 липня 2019, 10:01
Денисов Денис Андреевич

Здравствуйте!!! 20.06.2019 детском саду 79 г. Херсона отравили 5 детей! У детей рвота, температура Заведующей 21.06.2019 на работе не оказалось..Медсестра утверждает,что это родители накормили после сада своих детей не понятно какими продуктами.. Примите меры!!! Что вы творите? Это хаос- это маленькие дети, которых кормят испорченной едой, и они от беспомощности это кушают.. 

П'ятниця, 21 червня 2019, 19:24
Кулик Олена Миколаївна

Шановний Денисе Андрійовичу !

26.06.2019 спеціалістом управління освіти Херсонської міської ради з виходом на місце перевірялися питання, викладені у Вашому зверненні.

З’ясувавшипричини відсутності певних дітей у закладі 20.06.2019 року та 21.06.2019 року, стало відомо, що тільки троє дітей були відсутні у цей період по причині хвороби:  2 – через ОРЗ, 1 – через ацетонурію.

На запит директора ясел-садка № 79 Овчаренко О.П.  до медичного реєстратора швидкої допомоги  була отримана відповідь,  що  21.06.2019 р. о 05.38  батьками  одного вихованця ясел-садка № 79,  була викликана швидка допомога з причини  рвоти дитини,  діагноз – ацетонурія, дитина оспіталізована не була, інших звернень за медичною допомогою не надходило.

Страви для дітей у ясла-садку № 79 готуються у відповідності до  двотижневого меню, затвердженого Держпродспоживслужбою у м Херсоні та відповідно до норм харчування. Згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних  навчальних закладах усі страви готуються безпосередньо перед кожним прийомом їжі. Усі продукти та продовольча сировина, які надходять  до ясел-садка мають сертифікати якості.

Вівторок, 02 липня 2019, 09:56
Голдман Настя

Здравствуйте мой сын в этом году идёт в 11 садик города Херсона !!! Заведующая требует от 2000 грн или к моему ребёнку будут относиться не так как ко всем детям! Я заплатила 3000!! Она сказала что в обязательном порядке платят все родители такую сумму! Потом я узнала что многие родители дали меньше и их сумма прошла!потом пришли в группУ и туда дай 900! А эти списки что это такое? Неужели сад не финансируется закупкой стиральных порошков и салфеток и прочей химии????

П'ятниця, 21 червня 2019, 16:04
Кулик Олена Миколаївна, в.о. начальника управління освіти

Шановна  Насте !

Як  неодноразово повідомлялося  на сайті управління освіти Херсонської міської ради,  що відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками – є цілковита добровільність.   Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати кошти.

Щодо фінансування закладів дошкільної освіти повідомляємо наступне.

Відповідно до пункту 2 статті 55 Бюджетного кодексу України визначено перелік захищених статей видатків державного бюджету.

Захищеними видатками Державного бюджету України визначаються видатки загального фонду на оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; забезпечення продуктами харчування.

За період з 01.01.19 по 31.05.19 за рахунок коштів міського бюджету у 2019  році профінансовано видатки на утримання Херсонського ясла-садка
№ 11 комбінованого типу  з логопедичними групами Херсонської міської ради на загальну суму 2 631,2 тис. грн. а саме:

-заробітна плата з нарахуванням – 1 812,5 тис. грн;

-оплата послуг (послуги зв’язку)  – 0,4 тис. грн;

-харчування   - 173,4 тис. грн.

-енергоносії – 644,9 тис. грн.

 Для створення комфортних умов перебування дітей у Херсонському ясла-садку №11 за рахунок коштів міського бюджету у  2018 році до початку нового навчального року було здійснено капітальний ремонт двох санітарних кімнат на суму 224,7 тис. грн. На даний час, за рахунок  коштів міського бюджету,  на харчоблоці ясел-садка № 11  здійснюється капітальний ремонт  вентеляційно-витяжної системи.

Кошти міського бюджету в першу чергу виділяються на нагальні потреби закладів освіти. Першочерговими заходами  визначено ремонти покрівель, систем опалення, водопровідно-каналізаційних мереж, харчоблоків.  

На жаль, кошти на придбання миючих засобів у кошторисах закладів освіти відсутні.

Вівторок, 02 липня 2019, 15:04
Денисова Ірина

Добрий день, в мене виникло питання чому в Переліку закріплених за закладами загальної середньої освіти територій обслуговування, будинки за адресою пров. 1 – 8 Вірьовчині, закріплені за школою № 8, це ж далеке розташування (2,5км). В цьому районні три школи найближчі гімназія №1, школи №54 та №55, до яких пішки йти 5-10хв. Хто так розподіляв, це ж дуже не зручно добиратися. Прошу переглянути цей перелік.

Четвер, 13 червня 2019, 10:55
Кулик Олена Миколаївна

Шановна пані Ірино!

На Ваше звернення управління освіти  Херсонської міської ради інформує наступне.

Рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 19.02.2019 №79 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 15.05.2018 №169» за закладами загальної середньої освіти закріплені території обслуговування.

Будинки за адресою: пров. 1 – 8 Вірьовчині (повністю) закріплено за Херсонським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад –загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» № 8 Херсонської міської ради, у зв’язку з тим, що у закладах загальної середньої світи №1, 54, 55 досить велика територія обслуговування та класи перевантажені.

Разом з тим, згідно п.9 Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367, щороку управлінням освіти аналізується розподіл і доцільність закріплення території обслуговування між закладами загальної середньої освіти .

Ваші пропозиції взято до уваги.

Середа, 03 липня 2019, 09:52
Нестер Юлия

Здравствуйте хотела пожаловаться на заведующую детского сада номер 11 Херсон! Мой ребёнок идёт в этом году в садик не смотря на то что у меня и моего мужа льготы участники боевых действий заведующая требует внести сумму от 2000 грн я ей пыталась объяснить что у нас льготы и платить я не буду, на своём я настояла и не платили с других она Садрала от 2000! Идём дальше зашли в группУ сдайте 1000 на ремонт с каждого! Ок хорошо наши ж дети здадим! Потом дали список купить химию моющее и игрушки список мне вышел на 1800 грн! Подбиваем итоги чтоб 2 летний ребёнок пошёл в сад нужно 5000 грн!!!!!!! Это что такое???? Это нормально при хорошем финансировании сада????? Разберитесь пожалуйста или пойду в суд!

Четвер, 13 червня 2019, 09:24
Кулик Олена Миколаївна, в.о.начальника управління освіти

Шановна Юліє !                                        

Відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками – є цілковита добровільність.

Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати кошти.

Керівник закладу, про який йдеться у Вашому зверненні, заперечує факт вимагання коштів з батьків. Проте керівництво дитячого садка отримало нагадування про протиправність таких дій та відповідальність за їх вчинення.

Водночас, якщо Ви маєте докази порушення працівниками закладу норм чинного законодавства щодо отримання благодійної допомоги, Ваше право звернутися до  правоохоронних органів з відповідною заявою.

.

П'ятниця, 21 червня 2019, 15:31
Костянтин Саух

Юрію Миколойовичу, у Вашій відповіді на моє звернення від 21.05.19, Я не побочив чіткої відповіді на мої питання, чи законне буде відрахування дитини на основі висновку Інклюзивно-ресурсного центру? Згідно якого закону це передбачено?З 01.09.19 мою дитину буде відраховано? Лише у відповіді надано рекомендації. Хочу також наголосити, що при вступі до зазначеного садочку 60 мною було сплачено значний внесок, а також протягом року надано кошти на облаштування групи/території садочку, відповідно при переведенні дити до іншого садочку, знову потрібно здавати протягом наступного року кошти на обладнення групи/садочку. Враховуючи, що це питання вже розлядалося та аналізувалося, то прохання відповідь на поставлені питання в цьому листі надати в найкоротший термін.

Середа, 05 червня 2019, 01:52
Кулик Олена Миколаївна, в.о.начальника управління освіти

Шановний Костянтине Олександровичу!

 

Як Вам повідомлялося раніше комплектування закладу дошкільної освіти №60 здійснюється відповідно до Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 27.03.2006 №240/165 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку до дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу направляють дітей за згодою батьків, або осіб, які їх замінюють, та встановлюють граничний термін їх перебування місцеві органи управління освітою з урахуванням висновку психолого-медико-педагогічних консультацій. На сьогодні це Комунальна установа «Херсонський інклюзивно-ресурсний центр» (далі – ІРЦ), яка є правонаступником ПМПК.

Враховуючи зазначене, на підставі висновку ІРЦ, Ваша дитина вже не потребує  корекції  розвитку та з 01.09.2019 року повинна відвідувати заклад дошкільної освіти загального розвитку.

Що стосується надання благодійної допомоги, то згідно статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб, за умови цілковитої добровільності їх надання.

         Сплата благодійних внесків не є обовꞌязковою  і їх вимагання є неправомірним.

         Для недопущення порушень прав дитини та Вас як батька управління освіти готове надати допомогу у влаштуванні Вашої дитини до дитячого садка загального розвитку.

         Сподіваюся на порозуміння.

 

 

Середа, 12 червня 2019, 16:29
Корольова Неля

Шановний Юрій Миколайович!

Дуже хвилює питання проведення ремонтних робіт у ДНЗ №36 за рахунок держави. Точніше -  відсутність допомоги від управління освіти.

Восени мій син пішов у 10 групу вищезазначеного закладу. За свій кошт (батьків) відремонтували кухоний куточок ( з кожної сім"ї більше 1 тис грн). Зараз потрібно замінити вікно у груповій кімнаті. Коштів з кожної сім'ї потрібно знову ж таки більше 1 тис грн.

Так як в минулому я працювала в дошкільному закладі - розумію, що без батьківської допомоги ніяк. Але, поцікавившись у вихователів, чи приводолись ремонтні роботи за сприяння управління освіти, отримала негативну відповідь. 

З вищезазначеного маю питання до Вас:

 

Чи плануються ремонтні роботи за фінансової участі управління освіти у ДНЗ №36 у 2019 році? 

Мене обурює той факт, що в м.Херсон до навчальних закладів відношення різне, хотілося б щоб Ви спростували мою думку.

Понеділок, 03 червня 2019, 16:11
Кулик Олена Миколаївна, в.о. начальника управління освіти

Шановна Нелю!

 

Відповідно до пункту 2 статті 55 Бюджетного кодексу України визначено перелік захищених статей видатків державного бюджету.

Захищеними видатками Державного бюджету України визначаються видатки загального фонду на оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; забезпечення продуктами харчування.

Кошти для проведення ремонтних робіт у закладах освіти виділяються з міського бюджету відповідно до заявок, наданих керівниками із врахуванням пропозицій батьківських комітетів. Тому рекомендуємо Вам разом з іншими представниками батьківської громадськості дитсадка звернутися до керівника закладу, який згідно статті 26 Закону України «Про освіту» здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за його діяльність.

Чітке визначення перспектив розвитку закладу дошкільної освіти, пріоритетних завдань на рік дозволить залучити для їх реалізації як бюджетні кошти, так і інші кошти, не заборонені чинним законодавством.

У разі виділення додаткових коштів з міського бюджету в 2019 році  на потреби закладів освіти, на підставі заявки директора ЗДО №36,  буде можливим розглянути питання щодо вирішення першочергових проблем закладу.

 

Понеділок, 10 червня 2019, 13:09
Трегуб Геннадий Владимирович

Добрый день .Меня интересует вопрос о * БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫЙ взнос* при поступлении в детский сад .Это такое решение Управления Образования , обязывать родителей платить взнос в размере 1тыс грн ?? Должны ли родители платить эти *вступительные* ?В каком разделе я могу почитать подробности? 

 И еще , если отец участник АТО , какие льготы имеет ребенок в детском саду , только на питание ?? 

 спасибо за внимание))

Субота, 01 червня 2019, 22:11
Кулик Олена Миколаївна, в. о начальника управління

Шановний Геннадію Володимировичу!

Відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб, за умови цілковитої добровільності їх надання. При цьому обов’язковим є документальне оформлення благодійних внесків, а саме – спеціальний рахунок закладу із зазначенням конкретних цілей використання благодійної допомоги. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати від Вас кошти.

Згідно пункту 5 статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату лише за харчування дітей у закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування.

Рішенням виконавчого комітету міської ради встановлено пільгу, звільнивши від плати за харчування дитини у дитячому садочку батьків, які мають статус учасника АТО. Крім того, діти із таких сімей мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти міста.

Вівторок, 11 червня 2019, 14:44
Ектерина

Добрый день. Группе детского сада необходим ремонт. Замена обоев, ремонт потолка, замена дверей в спальню, необходима новая песочница. За этот год за счет родителей была произведена замена стояка тепла, сделана новая партамойка, проводили замену розетки, покупали корзины для игрушек, т.к. согласно санитарным нормам игрушки должны находиться именно там и т.д. по-мелочи...  Мы пришли в коммунальный садик, который существует за наши налоги, а не в частный. Приходя в сад мы сдали 1500 грн. вступительного взноса - бесконечно собирать деньги нет возможности, но при этом хочется, чтобы наши дети в 21 веке жили и развивались в достойных условиях. Подскажите пожалуйста. какими должны быть действия родителей, чтобы ремонт был произведён за бюджетные средства или потраченные нами средства были бы частично компенсированы. Благодарю за ответ.

Вівторок, 28 травня 2019, 11:06
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Катерино!

Дякуємо Вам за небайдужість та участь у вирішенні проблем, які виникають у дитячому садку, який відвідує Ваша дитина.

По суті порушеного Вами питання повідомляємо наступне.

На відміну від приватного закладу в комунальному дитсадку працівники отримують заробітну плату виключно за рахунок коштів місцевого бюджету. Оплата харчування дітей (у співвідношенні: 40% - бюджет, 60% - батьківська плата; пільгові категорії – 100% бюджетні кошти), комунальних послуг та зв’язку здійснюється також з місцевого бюджету. Кожного року міська рада виділяє кошти на капітальні ремонти закладів освіти, придбання холодильного, технологічного та навчального обладнання та устаткування. Відповідно до суми виділених коштів на ці потреби, на підставі заявок керівників закладів освіти, кошти з міського бюджету спрямовуються на вирішення нагальних проблем закладів освіти.

Згідно статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб, за умови цілковитої добровільності їх надання.

Для конструктивного вирішення першочергових проблем дитсадка, поточних питань щодо утримання та розвитку закладу необхідна тісна взаємодія адміністрації та батьків.

Тому рекомендуємо Вам разом з іншими представниками батьківської громадськості дитсадка звернутися до керівника закладу, який згідно статті 26 Закону України «Про освіту» здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за його діяльність.

Чітке визначення перспектив розвитку закладу дошкільної освіти, пріоритетних завдань на рік дозволить залучити для їх реалізації як бюджетні кошти, так і інші кошти, не заборонені чинним законодавством.

Понеділок, 03 червня 2019, 13:32
Гажиєв Олександр Георгійович

Будь ласка, скажіть, яка школа була в 1955 році за адресою пр. Ушакова 27.

Субота, 25 травня 2019, 20:40
Кулик Олена Миколаївна

Шановний Олександре Георгійовичу!

За інформацією архіву управління освіти Херсонської  міської ради, у м. Херсоні в 1955 році за адресою – пр. Ушакова, 27 була розташована восьмирічна школа №26 м. Херсона.

Понеділок, 03 червня 2019, 10:20
Александровська Ганна Леонідівна

Добрий день! Будьте ласкаві надіслати інформацію. Скільки нових дитячих садків відкрилося в м.Херсон за 2017-2018 рік та їх адреси?

Четвер, 23 травня 2019, 12:02
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Ганно Леонідівно!

У 2017 та 2018 роках нові дитячі садочки у м. Херсон не відкривалися.

Понеділок, 03 червня 2019, 11:32
Саух Костянтин Олександрович

Доброго дня Юрію Миколайовичу. Прохання повідомити, зараховану вже дитину до садочку компенсуючого типу на підставі висновку ПМПК, чи можливо та чи законно відраховувати або переводити до іншого садочку, без згоди батьків, на основі висновку психолого-методико-педагогічної консультації згідно до якого вже відсутні підстави на перебування у садочку компенсуючого типу?

Вівторок, 21 травня 2019, 15:18
Ніконов Юрій Миколайович

 

Шановний Костянтине Олександровичу!

Відповідно до Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 27.03.2006 №240/165 та Статуту ЗДО №60, у закладі перебувають діти, які потребують корекції фізичного та (або) розумового  розвитку, тривалого лікування та реабілітації.

Вашу дитину, Саух Уляну, було зараховано до садочка №60 у 2017 році згідно електронної черги та на підставі висновка ПМПК,  де на даний час вона відвідує заклад.

У травні 2019 року відповідно до висновку Інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку Вашої дитини встановлено, що  інтелектуальний та мовленнєвий розвиток Уляни відповідає нормі.  Тому рекомендовано навчальну програму розвитку дитини дошкільного віку отримувати у закладі дошкільної освіти загального розвитку.Групи загального розвитку у ЗДО №60 відсутні. Як вбачається з пояснення директора ЗДО №60 Вороніної М.В., Вам запропоновано відвідувати заклад дошкільної освіти №22, який знаходиться за адресою: вул. Лавреньова, 10, та  розташований за місцем Вашого проживання і де на даний час є вільні місця.

Разом з тим повідомляємо, що відвідувати дитячий садочок №60 Ваша дитина може до закінчення оздоровчого періоду – до 31.08.2019 року.

 

Четвер, 30 травня 2019, 09:24
Разумєєва Наталя Олександрівна

Вітаю. Будь ласка, надайте інформацію, до якої школи територіально прикріплена адреса: пров.4 Вірьовчин. На сайті жодної зі шкіл поряд я не знаходжу цю інформацію

Понеділок, 20 травня 2019, 21:42
Кулик Олена Миколаївна

Шановна Наталіє Олександрівно!

З повним переліком територіального обслуговування шкіл м. Херсона Ви можете ознайомитися на сайті управління освіти Херсонської міської ради у розділі: «Нормативно-правова база» - «Рішення» - «Перелік територій закріплених за ЗЗСО».

Перехід за посиланням:                      

https://gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1201&Itemid=655&jsmallfib=1&dir=JSROOT

Ваш будинок закріплено за Херсонським навчально-виховним комплексом №8 (вул. Антона Головатого, 7).

Понеділок, 03 червня 2019, 11:23
Конавалов Роман Сергеевич

Добрый день подскажите пожалуйста я хочу перевести ребёнка из одной школы в другую которая находится ближе к дому что бы ребёнок не ходил через оживлённые перекрёстки. Могут ли мне отказать и что нужно сделать для того что бы перевести?

Четвер, 16 травня 2019, 09:23
Кулик Олена Миколаївна

Шановний Романе Сергійовичу !

Відповідно до наказу МОНУ від 16.04.2018 № 367 для переведення дитини до іншого закладу освіти Вам необхідно:

 • визначитися із закладом загальної середньої освіти;
 • з’ясувати у адміністрації закладу наявність вільних місць;
 • подати заяву на ім’я керівника обраного закладу освіту щодо можливості зарахування Вашої дитини.

Керівник може відмовити Вам у разі відсутності вільних місць у певному класі. У такому випадку Вам необхідно з’ясувати наявність вільних місць у найближчих школах. Номери контактних телефонів закладів загальної середньої освіти розміщено на їх вебсайтах.

Вівторок, 04 червня 2019, 11:33
Гудз Катерина Володимирівна

Доброго дня, підскажіть скільки днів дитини може бути відсутня ДНЗ по сімейним обставинам ? Нам повідомили 1день  за весь  місяць. Всі наступні дні без лікарняного буду знімається кошти за харчування. Ці дії є законними? Бувають обставини коли дитину с поганим настріем краще залишити дома.

Вівторок, 14 травня 2019, 20:14
Ніконов Юрій Миколайович

 

       

Шановна Катерино Володимирівно !

            Відповідно до пункту 2.9. Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у держаних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах,  батьки  сплачують  лише  за  дні  відвідування  дитиною  закладу дошкільної освіти.  За  дні,  у  які  дитина  не відвідувала  закладу  (у  разі  хвороби,  карантину,   санаторного лікування,  відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий  період  (75  днів)   тощо),   плата   з   батьків   не справляється.

Вівторок, 28 травня 2019, 16:38
Галіченко

Доброго дня, у мене питання з приводу переведення дитини з спеціалізованої школи (ХТЛМ) до загальносвітньої, який заклад може прийняти дитину до 9 класу в мікрорайоні Таврійський на 2019- 2020 рр. Чи можно у Вас отримати цю інформацію?

Понеділок, 13 травня 2019, 12:01
Кулик Олена Миколаївна

Шановний пане Галіченко !

Згідно із законодавством (наказ МОНУ від 16.04.2018 № 367)  для переведення Вашої дитини до  закладу освіти м. Херсон  раджу Вам:

 • визначитися із закладом загальної середньої освіти;
 • з’ясувати у адміністрації закладу наявність вільних місць;
 • подати заяву на ім’я керівника обраного закладу освіту щодо можливості зарахування Вашої дитини.

 

 

Понеділок, 03 червня 2019, 10:22
Ирина

Добрый день, у меня есть такой вопрос: 4 школа собирает по 500 грн. с родителей первокласников на тетради до 20.05.2019 (то есть с одного ребёнка 500 грн.). Это что за золотые тетради?

 

Неділя, 12 травня 2019, 18:03
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ірино!

 

         Придбання робочих зошитів за кошти батьків може відбуватися виключно добровільно, з ініціативи та за бажанням не педагога, а самих батьків за наслідками обговорення та ухвалення рішення на батьківських зборах чи на засіданні батьківського комітету.

         Тому для з’ясування  ситуації рекомендуємо звернутися безпосередньо до керівника закладу.

 

П'ятниця, 24 травня 2019, 14:59
Попов Вадим Миколайович

Добрый день! Прошу Вас провести внеплановую проверку в детском садике #67 во второй ясельной группе на предмет распорядка дня. Объясню в чем вопрос, не знаю как в других группах, но в нашей группе распорядок дня устраивают воспитатели, они решают когда детей нужно приводить в садик, когда их нужно забирать, они устраивают себе сокращённые дни связанные с штормовыми предуприждениями и остальными глупостями, они устроили курорт себе а не рабочее место, постоянно ребенка нужно забирать раньше на 1 час или даже 2 часа установленного, по всяким дурацким причинам, для них дети, как извините за выражение "как кость в горле" всячески пытаются чтобы детей вообще не водили в садик. Сегодня 10 мая воспитателей вообще нет в группе, только нянька, разве так можно? И это это не поодинокий случай в работе наших воспитателей. Прошу вас связаться со мной и вместе решить эту проблему. Мы доверяем им самое дорогое что у нас есть, а для них это просто препятствие раньше пойти домой.

Субота, 11 травня 2019, 09:14
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний Вадиме Миколайовичу!

 

Усі питання, які викладені у Вашому зверненні, стосовно діяльності закладу дошкільної освіти №67, позитивно вирішено під час Вашої зустрічі з керівником садочка.

У разі виникнення будь-яких питань, звертайтеся безпосередньо до директора закладу, оскільки відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти, забезпечує організацію освітнього процесу.

Вівторок, 21 травня 2019, 15:55
Ткаченко Ирина Ивановна

Добрый день!

В течении какого времени обрабатываются обращения?

Покакой причине обращение от 27.04 не опубликовано?

П'ятниця, 03 травня 2019, 16:06
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ірино Іванівно!

До громадської приймальні сайту управління освіти надходить багато звернень від громадян нашого міста. Є питання (так звані технічні) на які спеціалісти управління можуть відповісти одразу, вони стосуються, наприклад, територій обслуговування закладів освіти, уся інформація стосовно подібних звернень розміщена на сайті і дописувачу залишається лише підказати де і у якому розділі її можна знайти. Але більшість питань вимагають службового розслідування, детального з’ясовування усіх обставин події, і тільки після повного збору інформації спеціалісти управління освіти можуть відповісти на звернення громадян.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються і вирішуються невідкладно але не пізніше 15 днів від дня їх отримання - ті, які не потребують додаткового вивчення. Загальний термін розгляду звернень не повинен перевищувати одного місяця від дня їх надходження.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Середа, 08 травня 2019, 09:37
Powered by JoomVita VitaBook