logo

Вступне слово

nikonovМи раді вітати вас на сайті Управління освіти Херсонської міської ради. На сайті ви можете знайти новини, поради та іншу корисну інформацію про галузь освіти міста Херсона.  Якщо ж у Вас виникли питання або пропозиції  щодо роботи освітніх закладів міста, безпосередньо до мене, їх можна висловити в рубриці «Громадська приймальня». Ваша точка зору для нас  дуже важлива. Запрошуємо до плідної співпраці для удосконалення та розвитку системи освіти нашого міста!

З повагою до вас, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Миколайович Ніконов 


Ковчина Світлана Миколаївна

Добрый день. Школа 50 ,дети закончили 8-ой класс.  На  прошлой неделе, нас поставили перед фактом,  что два класса сводят в один,  так как не хватает кол-ва детей. В одном классе 22 ученика, в другом 23. Так как классы соединяют получается 45 человек,  а как нам сказали должно быть максимум 38.Семь человек лишние,  и теперь нас заставляют забрать документы и оформлять ребенка в школу по месту жительства.Скажите, что нам делать, законно ли вообще, взять и выгнать детей,  которые могли бы закончить 9-ый класс и пойти уже дальше учиться кто в лицей,  кто в колледж.  Как забрать подростка и отправить в другую школу к незнакомым детям и учителям,  всего на год?. И вообще насколько нам известно в классе должно быть не менее 5-ти и не более 30-ти человек. Можем ли мы оспорить это решение и доучиться 1год.
Родители учеников 8-А класса, школы 50.

Вівторок, 07 липня 2020, 15:16
Олена КУЛИК

Шановна пані Світлано!

На ваше звернення повідомляємо.

Поділяємо вашу стурбованість стосовно ситуації, яка призвела до невдоволення батьківської громадськості школи.

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Саме керівник закладу має сформувати класи з визначеною нормативною наповнюваністю на наступний навчальний рік або своєчасно забезпечити здобуття відповідної освіти учнями в інших закладах загальної середньої освіти.

Тому управлінням освіти зобов’язано директора школи №50 провести відповідну роботу та вжити усіх заходів щодо здобуття базової середньої освіти учнями школи №50.

Четвер, 09 липня 2020, 15:11
Кулик Олена Миколаївна, перший заступник начальника управління освіти

Інформація для батьків

 

16 січня 2020 року Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про повну загальну середню освіту», який підписано Президентом 13 березня поточного року.

Відповідно до статті 35 ЗУ «Про повну загальну середню освіту»  здобуття повної загальної середньої освіти забезпечуть такі типи закладів:

  • початкова школа (1-4 класи);
  • гімназія ( 5-9 класи);
  • ліцей (10-12 класи).

Початкова школа може функціонувати окремо або як структурний підрозділ в складі  гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують  окремо.

Як виняток, за рішенням засновника, у складі ліцею може бути гімназія як структурний підрозділ.

         Відповідно до статті 32 ЗУ «Про повну загальну середню освіту»  обов’язковою умовою функціонування ліцеїв є наявність не менше чотирьох               10-х класів.

Гімназія та ліцей починають функціонувати окремо з 01.09.2024 року.

Зазначені типи закладів загальної середньої освіти є наближеними до європейської моделі системи загальної середньої освіти.

Стаття 8 ЗУ «Про повну загальну середню освіту»  гарантує кожній дитині право на здобуття початкової та базової середньої освіти у найбільш доступному та наближеному до місця її проживання закладі освіти. Ця норма не поширюється на профільні ліцеї (старшу школу), за якими не закріплюється територія обслуговування.

         Відповідно до Положення про управління освіти Херсонської міської ради, затвердженого рішенням сесії ХМР від 05.06.2018 р. № 1376, основними завданнями та функціями управління освіти є реалізація державної політики у сфері освіти, планування та формування мережі закладів освіти, аналіз стану освіти в місті, прогнозування розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, вдосконалення мережі відповідних закладів освіти.

З метою приведення мережі закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» розроблено орієнтовний план-графік підвищення ефективності, наближення до сучасних стандартів мережі закладів загальної середньої освіти, який розміщено на сайті управління освіти у розділі «Доступ до публічної інформації». Планом передбачено поступовий перехід до профільної старшої школи протягом 5 років.

План-графік не може розглядатися як те, що вже здійснилося і не може змінюватися, так як є орієнтовним. За результатами щорічного аналізу мережі закладів загальної середньої освіти, вивчення потреб громади, а також у разі внесення змін до законодавства  та інших об ’єктивних причин план-графік буде коригуватися, до нього будуть вноситися зміни з подальшим розглядом на засіданнях колегії управління освіти за участю директорів шкіл.

Понеділок, 06 липня 2020, 14:19
Крутько НюВю

Будь ласка.допоможiть ,загублен атестат 10 рiчной освiти якi потрiбни документи якщо школи N 49 вже нема .Куди звертатися,,,

Середа, 01 липня 2020, 16:20
Олена КУЛИК

Шановна пані Крутько Н. В.!

Правонаступником школи №49 є Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №47 Херсонської міської ради.

Для замовлення та отримання дубліката документа про повну загальну середню освіту державного зразка, Вам необхідно звернуться до адміністрації школи №47 за адресою: м. Херсон, вул. Філатова, 30.

Четвер, 09 липня 2020, 15:05
Грабко Світлана Сергіївна

Скільки потрібно в класі інклюзивних дітей для того щоб виділили додаткового вчителя. З особовими потребами дитини. В мене один хлопчик навчається в 2 класі. І директор говорить що на одну дитину не має можливості ввести в штат школи ще додатково вчителя для вашої дитини. Як бути в цій ситуації?

П'ятниця, 26 червня 2020, 13:17
Олена КУЛИК

Шановна пані Світлано!

Відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 №872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами  постанова КМУ від 09.08 2017  № 588)  забезпечення ефективності  освітнього процесу у класі з інклюзивним навчанням кількість учнів з особливими освітніми потребами становить:

  • одна - три дитини із числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором чи слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;
  • не більш як двоє дітей із числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення, у тому числі з дислексією, розладами спектра аутизму, іншими складними порушеннями розвитку (порушеннями слуху, зору, опорно-рухового апарату в поєднанні з інтелектуальними порушеннями чи затримкою психічного розвитку) або тих, що пересуваються на візках.

Відповідно до вищезазначеної постанови в інклюзивних класах вводиться посада асистента вчителя з розрахунку одна штатна одиниця на один клас.

Для з’ясування ситуації та реагування на викладену Вами інформацію просимо повідомити номер закладу, в якому навчається Ваш син.

Понеділок, 06 липня 2020, 10:21
Семенов Роман Васильйовыч

Добрый день. Децкий сад #62.  Если децкий сад закрывается на ремонт, куда деть ребенка на время ремонта? Должно ли руководство предоставить дежурный садик? За два месаца карантина они могли зделать ремонт? Чтобы потом не создавать родителям неудобства.

Четвер, 25 червня 2020, 13:16
Олена КУЛИК

Шановні батьки!

Ваша дитина буде забезпечена місцем у черговому закладі дошкільної освіти №57, який розташований за адресою: вул. Робоча, 107.

Вівторок, 30 червня 2020, 09:30
Семенова Тамара Олександривна

Добрый день, я обратилась к директору сада №62 города Херсона в начале июня по вопросу дежурного сада при том что не на каких собраниях никто из руководства не сообщил что такие сады есть они поставили перед фактом что все уходят на каникулы, мне был ответ что она решит наш вопрос а в итоге за неделю до конца месяца я обратилась вновь мне сказали уже поздно , притом что я  за месяц обговаривала этот вопрос, и вопрос куда мне деть ребенка никто ничего не сказал. Теперь вопрос вам правильно ли занимает место директора человек который за целый месяц не мог решить простой вопрос с одним ребенком а в дежурные сады попали только избрание дети и где справедливость? 

Середа, 24 червня 2020, 19:52
Олена КУЛИК

Шановні батьки!

Ваша дитина буде забезпечена місцем у черговому закладі дошкільної освіти №57, який розташований за адресою: вул. Робоча, 107.

Вівторок, 30 червня 2020, 09:29
Ірина

Доброго дня. Дайте, будь ласка, відповідь на запитання.

Якими документами МОН регламентується інтегрування НУШ і програми за системою Ельконіна Давидова в 1-4 кл.? Чи є навчальна програма за системою Ельконіна Давидова такою, що рекомендована МОН у 2020-2021 навчальному році?

Дякую.

Понеділок, 22 червня 2020, 14:39
Олена КУЛИК

Шановна пані Ірино!

Відповідно до ст.. 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рішення про використання закладом освіти освітньої програми, розробленої на основі типової освітньої програми або іншої освітньої програми, приймається педагогічною радою закладу освіти.

Щороку до початку нового навчального року МОН України готує перелік програм, навчальної літератури рекомендованої для використання у закладах загальної середньої освіти.

Так, навчальна література за системою розвивального навчання Ельконіна і Давидова, була рекомендована Міністерством освіти і науки України для використання у ЗЗСО на 2019/2020 н.р. (лист МОНУ від 10. 06. 2019 р. №1/9 – 365).

Наразі відповідний лист Міністерства освіти і науки України на 2020/2021 н. р. ще не опублікований.

Четвер, 25 червня 2020, 15:16
Хмель Екатерина Викторовна

Здравствуйте. В предстоящих учебном году моя дочь будет идти в первый класс. Мы ходили на подготовительные курсы в замечательную школу, в которую , единственной опаской было то что мы побоялись нагрузки и что не по тянем,поэтому подали документы в другую школу. Нас приняли , мы были на собрании ,где оказалось,что класс не пригоден для обучения, т к падают обои, полы даже не покрашены и трещины в стенах, поэтому нужно было сдать каждому родителю на ремонт по 1500+ в вступительный взнос и поставить каждому ребенку в классе деревянные шкафчики. После того, как я написала в родительском чате о том,что зачем набирать учащихся,если класс не пригоден для обучения и школа не частная ,а государственная,поэтому нужно обращаться за помощью в вышестоящие инстанции, нас через час отчислили под предлогом ,что на наше место пришел ребенок микрорайона школы, на руки выдали документ и порекомендовали обратиться в школу по месту жительства 28. Там нам тоже отказали , т к со слов директора школы надо было раньше обращаться ,а не сейчас. Тем,что мы обратились в другие школы, ее это обидело и взять нас она не может и по закону ничего она не обязана . В письменном виде отказ давать отказалась. Как быть в этой ситуации?

Четвер, 18 червня 2020, 20:42
Олена КУЛИК

Шановна пані Катерино!

Згідно з пунктом 2 статті 9 Закону України „Про повну загальну середню освіту” до комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти.

Зарахування до закладу освіти здійснюється на підставі  наказу керівника, що видається на підставі заяви про зарахування одного з батьків дитини, до якої додаються копія свідоцтва про народження дитини, медична довідка за формою та документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти. У разі якщо кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у класі, зарахування дітей відбувається за результатами жеребкування (наказ МОНУ від 16.04.2018 № 367).

Радимо Вам зібрати та до 30 червня подати всі необхідні документи для зарахування дитини до 1 класу за місцем проживання. Керівник зобов’язаний у 5-ти денний термін розглянути заяву батьків та письмово повідомити про результати розгляду.

Оскільки згідно з частиною 1 статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти, керівникові Херсонської загальноосвітньої школи Херсонської міської ради наголошено на дотриманні вимог чинного законодавства.

У випадку відмови у зарахуванні Вашої дитини до першого класу через відсутність вільних місць чи з іншої причини просимо звернутися до Управління освіти Херсонської міської ради, відділ загальної середньої освіти (каб. 205 , тел. 226191).

Четвер, 25 червня 2020, 13:58
Ганна

Доброго дня. Шк 41 - директор збирає гроші на двері в електрощитову по 250 грн з класу.

Невже в міському бюджеті немає коштів ще й на двері? 

Чому шкільні двері коштують 10000 грн?

Середа, 17 червня 2020, 17:00
Олена КУЛИК

Шановна пані Ганно!

На Ваше звернення повідомляємо, що відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню та іншу діяльність закладу. Тому Ваше законне право звернутися до школи №41 за роз’ясненнями щодо порушеного питання.

Принагідно  наголошуємо, що отримання закладами освіти благодійної допомоги від фізичних та юридичних осіб регламентується чинним законодавством про благодійну діяльність. Основною умовою надання благодійною допомоги є добровільність. Кожен з батьків самостійно приймає рішення з цього приводу. Зі свого боку управління освіти рекомендувало директорові школи №41 довести до відома батьків всю необхідну інформацію та приймати рішення з таких питань спільно з батьками.

Понеділок, 22 червня 2020, 11:11
Доля Єлизавета Миколаївна

Доброго дня, чи є к вільному доступі інформація щодо наявності вільних місць у школах. Цікавить 2й клас 46 та 47 шкіл. Дякую

Середа, 17 червня 2020, 12:31
Олена КУЛИК

Шановна пані Єлизавето!

Інформація щодо наявності вільних місць у класах закладів загальної середньої освіти міста розміщено на власних вебсайтах закладів.

Необхідну інформацію Ви можете знайти за посиланням:

http://school-46.ks.ua ( розділ Публічна інформація, класи закладу),

http://ksschool47.ucoz.ua ( розділ Публічна інформація, вакантні місця), або звернутися до адміністрації обраного Вами закладу освіти.

Четвер, 25 червня 2020, 11:17
Юлия

Добрый день. Меня интересует как используются денежные средства в 73 саду. Почему за последние 5 месяцев нет ни одного отчёта? Разве сад не должен отчитаться куда на что ушли деньги? 

Середа, 10 червня 2020, 14:56
Олена КУЛИК

Шановна пані Юліє!

За результатами опрацювання Вашого звернення у керівника ЗДО №73 з’ясовано, що тимчасова відсутність інформації на сайті спричинена технічними несправностями комп’ютерної техніки закладу.

Наразі цю причину усунено, інформація про використання публічних коштів розміщена на вебсторінці дитсадка: https://detsad73.ucoz.net/index/zvit_pro_vikoristannja_koshtiv/0-13.

Керівнику закладу вказано на неухильне виконання вимог чинного законодавства в частині дотримання статті 30 Закону України «Про освіту».

Понеділок, 22 червня 2020, 16:27
Славко Ирина

За какие деньги должны покупаться безконтактные градусники? Нам в школе сказали, для того чтоб дети смогли сдать зно и ходить на консультацию сдадь деньги на закупку этих градусников!!! Вы собираетесь хоть чем-то обеспечить школы? Как мой ребенок пойдет в сентябре в школу? Кто будет мерять температуру и чем? Вечно все купить надо за счет родителей а вы где? 

П'ятниця, 05 червня 2020, 10:55
Олена КУЛИК

Шановна пані Ірино!

Згідно інформації яка розміщена на сайті Кабінету міністрів України: https://www.kmu.gov.ua/news/bezpeka-pid-chas-zno-yevi-ta-yefvv-vsi-punkti-provedennya-budut-zabezpecheni-termometrami-dezinfikuyuchimi-zasobami-ta-maskami, Міністерство освіти і науки спільно з Групою Нафтогаз, ЮНІСЕФ Україна та Посольством Швейцарії в Україні забезпечать пункти проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ необхідними засобами захисту: медичними масками, безконтактними термометрами, дезінфікуючими засобами та захистом для медиків.

Пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування будуть забезпечені:

  • медичними масками для учасників, інструкторів та медиків,
  • безконтактними термометрами (пірометрами),
  • дезінфікуючими засобами для рук,
  • дезінфікуючими засобами для обробки поверхонь,
  • ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків.

У кожному пункті тестування буде розміщено інформаційні матеріали та рекомендації щодо дотримання правил гігієни.

З 9 червня розпочнеться доставка засобів захисту до обласних державних адміністрацій, а звідти – до пунктів проведення тестування та іспитів. До 25 червня – дня проведення першого ЗНО – засоби захисту будуть у місцях проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ.

Зважаючи на цьогорічну епідеміологічну ситуацію, спричинену коронавірусом, підготовка закладів загальної середньої освіти до нового навчального року включає в себе й придбання антисептичних, дезінфікуючих засобів, термометрів тощо.

Наразі за кошти міського бюджету для шкіл закуповуються деззасоби для обробки поверхонь та прибирання приміщень.

Для з’ясування ситуації та вжиття заходів щодо викладеної Вами інформації просимо повідомити номер закладу загальної середньої освіти, у якому навчається Ваша дитина до Громадської приймальні сайту управління освіти: https://gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_vitabook&view=vitabook&Itemid=112, або звернутися до спеціалістів відділу ЗСО управління освіти Херсонської міської ради за телефоном: 22 61 91.

Середа, 10 червня 2020, 13:51
Рудник Евгения

Здравствуйте. В нашей школе для детей начальных классов были бесплатные завтраки. В связи с карантином дети сидели дома и завтраки не получали с марта месяца. Предусмотрена ли какая-то компенсация родителям?

Середа, 03 червня 2020, 13:30
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Євгеніє!

Відповідно до розпорядження міського голови від 06.04.2020 №82 р «Про надання грошової допомоги», управління освіти міської ради спільно з виконавчими органами районних у м. Херсоні рад щомісяця, до 10 числа, починаючи з квітня 2020 року, на період карантину (квітень-травень), надавала управлінню соціальної політики міської ради списки осіб, які мають право на отримання безкоштовного гарячого харчування в закладах загальної середньої освіти. Це стосувалось дітей окремих пільгових категорій.

Для дітей початкових класів непільгових категорій компенсація не передбачена законодавством.

 

Вівторок, 09 червня 2020, 13:14
Евгения

Понятно. В таком случае хотелось бы узнать, куда делись деньги, предусмотренные на оплату этих самых бесплатных завтраков для учащихся младших классов нашего города, которые дети из-за карантина не поучили.

 

Шановна пані Євгеніє!

На Ваше звернення повідомляємо.

За рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради всі учні початкових класів під час освітнього процесу отримують гаряче харчування за кошти міського бюджету.

Зважаючи на призупинення освітнього процесу у зв’язку з загальнодержавним карантином, кошти, виділені з міського бюджету на харчування учнів, зекономлено.

Відповідно до вимог чинного законодавства не використані кошти можуть бути перерозподілені міською радою на інші потреби закладів освіти, зокрема капітальні ремонти покрівель, приміщень,придбання обладнання тощо.

З повагою,

Перший заступник начальника управління освіти

Олена КУЛИК

Середа, 10 червня 2020, 16:04
Ірина

Шановний пане Юрію!

 

         До Вас звертаються батьки 11 класів спеціалізованої загальноосвітньої  школи № 52. На скільки нам відомо з 1 червня 2020 року вже відкрили всі заклади освіти. Наші вчителі, які готували дітей для складання ДПА та ЗНО дуже просили пані директорку дозволити дітям надати додаткові консультації для покращення підготовки до іспитів за окремими графіками. Пропонували скласти списки не більш 10 дітей в групі. Всі батьки та й самі випускники дуже зраділи, оскільки нам і так будо дуже важко закінчувати школу  дистанційно. Але наша адміністрація школи не дала дозвіл для проведення консультацій в «живу», знов дистанційно. Скажіть будь ласка, як дітям пояснити по ту сторону екрана ту чи іншу формулу, або показати якісь історичні пам’ятки та інше? У нас склалося враження, що нашій пані директорці потрібно, щоб було дуже красиво в школі, а не навчання наших дітей. Вам відомо, що в цьому році в нашій школі 5 претендентів на золоту медаль, але це не її заслуга, а тяжка праця наших дітей та вчителів, які протягом 11 років їх вчили. Дуже хочеться сказати ВЕЛИКЕ ДЯКУЄМО, нашим класним керівникам, які підтримували дітей за весь час дистанційного навчання, за їх привітання із закінченням школи і побажанням успішного складання ДПА та ЗНО відповідно.

Тому пане Юрію, дуже просимо дозволити нашим дітям гарно підготуватися до проведення зовнішнього незалежного оцінювання в школі разом з нашими вчителями, а не по ту сторону екрана. Діти це наше майбутнє і саме від нас зараз вирішується їхня майбутня доля. Давайте зробимо все можливе та неможливе, щоб наші діти успішно склали іспити та вступили до ВНЗ.

Дякуємо за порозуміння. Сподіваємося на Вашу підтримку. 

 

 

З повагою батьки 11 класів СЗОШ № 52.

         

02.06.2020               

Вівторок, 02 червня 2020, 09:14
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Ірино!

Директорові Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради доручено організувати консультації з підготовки до ЗНО для здобувачів освіти із дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки.

Четвер, 04 червня 2020, 09:10
Вікторія

Скажіть, будь ласка, що потрібно для того, щоб сидячий садок №32 у липні теж був черговим? На скільки меня відомо бажаючих відвідувати садок дуже багато, особливо у ясельній групі (на даний момент 10 дітей бажають). Прошу посприяти у вирішенні цього питання....

Понеділок, 01 червня 2020, 13:45
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Вікторіє !

Управлінням освіти Херсонської міської ради здійснюється моніторинг потреби батьків у відвідуванні дітьми дитячих садків у літній період.

У разі необхідності Ваша дитина буде забезпечена місцем у дитячому садку.

Четвер, 04 червня 2020, 09:09
Тетяна

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста где делся забор возле школы 51?? Куда смотрит руководство школы?? Зачем родители оплачивали услуги охраны???

Верните Забор вокруг школы в полном объеме и не за счет родителей!!

Понеділок, 01 червня 2020, 09:11
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані ТЕТЯНО!

Частину огорожі навколо НВК № 51 (яку було встановлено у 2015 році) було зруйновано невідомими особами у ніч 29 травня 2020 року.

Акт вандалізму було засвідчено протоколом, що склали працівники поліції.

Зі слів директора НВК № 51, станом на 01 червня огорожу відновлено за рахунок спонсорської допомоги.

Дякуємо за Вашу небайдужість та сподіваємося, що у подальшому інші мешканці мікрорайону теж проявлятимуть небайдужість, ставши свідками пошкодження власності громади, і повідомлятимуть правоохоронні органи про акти вандалізму.

Понеділок, 01 червня 2020, 15:47
Тетяна

Здравствуйте. Объясните нам родителям школы 51 зачем мы сдаем на охрану школы деньги?? Сегодня идя мимо школы обнаружено что сняли забор  вокруг школы ( его по любому за лето разберут  кому то). Школьники и так убегают на переменах со школы и курят за ближайшими домами рядом со школой это касается просп Строителей 11. Когда будет решена проблемы с забором?? Охрана не должна выпускать детей на переменах со школы!! а если выпускает так закройте ее забором и СМОТРИТЕ ЗА НИМ!!! или впредь увидя курцов буду вызывать полицию!!

Решите вопрос с забором Но не за счет наших родительских карманов

Почему его не восстанавливают? Почему руководство школы не смотрит за ним? Зачем ставить такой если он в цене? Поставьте сеткой!!

Понеділок, 01 червня 2020, 09:08
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані ТЕТЯНО!

Частину огорожі навколо НВК № 51 (яку було встановлено у 2015 році) було зруйновано невідомими особами у ніч 29 травня 2020 року.

Акт вандалізму було засвідчено протоколом, що склали працівники поліції.

Зі слів директора НВК № 51, станом на 01 червня огорожу відновлено за рахунок спонсорської допомоги.

Дякуємо за Вашу небайдужість та сподіваємося, що у подальшому інші мешканці мікрорайону теж проявлятимуть небайдужість, ставши свідками пошкодження власності громади, і повідомлятимуть правоохоронні органи про акти вандалізму.

Понеділок, 01 червня 2020, 15:48
Лещинская ольга

Добрый день.скажите как обстаят дела с электронной очередью в детский сад который строится на базе зош#5?когда и как можно записывать ребенка?заранее спасибо за ответ

Неділя, 31 травня 2020, 14:55
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Ольго!

Електронна реєстрація дітей до дитячого садка на території ЗОШ № 5 І-ІІ ступенів Херсонської міської ради (м. Херсон, вул. Сухарна, 9/4) буде розпочата після завершення будівництва та реорганізації закладу.

Вівторок, 02 червня 2020, 14:00
Ольга

Добрий день. У зв'язку з тим, що в нашому учбовому закладі ніхто не може надати інформацію про результати конкурсу "Херсонщина пам'ятає" 2020 року, хочу з'ясувати:

Дерозміщено  інформацію про результати, з якими можна ознайомитись всім бажаючим?

Як, де і коли відбуватиметься нагородження цьогорічних призерів згідно положення конкурсу?

Надайте, будьте ласкаві, контакти уповноважених осіб на електронну пошту.

Дякую.

П'ятниця, 29 травня 2020, 18:20
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Ольго!

Відповідно до Положення про проведення міського конкурсу «Херсонщина пам’ятає…» координатором щодо підготовки та проведення заходу визначено Палац дитячої та юнацької творчості. З середини березня 2020 року з інформацією стосовно підсумків конкурсу можна було ознайомитись у зазначеному вище позашкільному закладі освіти.

На сьогодні інформацію про переможців розміщено на сайті управління освіти: https://gorono.ftl.kherson.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=7561:informatsiia-pro-peremozhtsiv-miskoho-konkursu-khersonshchyna-pam-iataie&catid=20&Itemid=586

Враховуючи карантинні обмеження, церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться у вересні 2020 року. Про час та місце проведення заходу буде повідомлено додатково.

 

Вівторок, 02 червня 2020, 10:39
Пескова Виктория Викторовна

Доброго дня.
Будь ласка проінформуйте з наступного питання.
Як саме буде проходити реформа відповідно Закону України "Про повну загальну середню освіту" у школах Херсона та у який термін?
Школи у ході реформи будуть поділені на початкова школа 1-4 класс це окрема школа, на 1-9 класс окрема школа та 10-12 класс окремий заклад? Прошу повідомити, чи може у одній школі залишитися с 1-9 класс для зарахованих у 2019 та пізніше?

П'ятниця, 29 травня 2020, 10:09
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані ВІКТОРІЄ!

У частині 1, ст. 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» вказано: «Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Приватні та корпоративні заклади освіти, а також заклади загальної середньої освіти, особливості освітньої діяльності яких визначені міжнародними договорами України, можуть здійснювати освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти».

Херсонський ЗЗСО №24 є комунальним закладом та не є серед тих закладів, діяльність яких визначена міжнародними договорами України, тому після зміни типу школа №24 може надавати освітні послуги тільки на І-ІІ, або ж на ІІ-ІІІ ступінях.

Середа, 03 червня 2020, 10:49
Оксана

Здравствуйте. Такой вопрос- как должны работать сейчас детские дошкольные заведения? Среди моих знакомых, у которых дети посещают детские сады разные правила.В частности, моя дочь посещает 79 сад. На днях звонила наш воспитатель, она сообщила,что на этой недели сад еще не готов работать, идет ремонт. Никаких претензий, мне как маме чрезвычайно льстит,что ребенок будет ходить в новый, отремонтированный сад. Вопрос в чем- мне сказали,что на период карантина могут ходить дети тех родитей, которые оба работают.А разве то справедливо? У меня муж в рейсе,я пока что не работаю и поэтому мой ребенок не имеет права ходить в сад? А как же гарантированное право каждого на образование? В других садах (23 и 15) подруги водят детей и там пускают всех, без разницы как работают родители. И еще, какой график пребывания детей в садике на период карантина? В каждом саду он почему-то разный. Можете дать конкретные цифры, в частности- ребенок имеет право ходить до 5 вечера или же пока карантин,то до сна мы должны забирать( нам воспитатель такой график назвала). Спасибо

Четвер, 28 травня 2020, 19:17
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Оксано !

Відповідно до пункту 7 Положення про дошкільний навчальний заклад під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник зобов’язаний ознайомити батьків, або осіб, що їх замінюють, із статутом закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність, у тому числі і режимом роботи закладу.

Режим роботи закладів дошкільної освіти міста на 2019-2020 навчальний рік, затверджено рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.09.2019 № 339. На час роботи закладу в умовах карантину режим роботи закладу не змінюється.

Керівнику закладу вказано на посилення контролю за виконанням своїх обов’язків вихователями та недопущення у подальшому надання батькам недостовірної інформації

Середа, 03 червня 2020, 12:41
Федоренкова Наталья

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, когда будет известно, в каком саду будет подготовительная группа от 6 до 7 лет. Интересует именно шуменский район.

Середа, 27 травня 2020, 21:39
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Наталіє!

За результатами опитування батьків, потреба у відкриті підготовчої групи в Шуменському мікрорайоні відсутня.

Середа, 03 червня 2020, 09:05
Вчитель

Доброго дня.

Звертаються до Вас вчителі школи 11 за допомогою, роз'ясненням, захистом. Директор школи Дудченко С.О та заступник Вишнякова Н.П використовуючи психологічне насилля заставляють вчителів перейти на строковий контракт не пояснюючи занодавчої бази.

Вчителі школи знаходяться в стресовому стані, тому що по словах директора вони будуть звільнені. Вчителі і так оплачують кожен свій крок.

прийом на роботу кілька сот доларів.

атестація вчителів -500-700грн

Продовження контракту 500-1000грн

Розвиток комплексу до 1000грн

Навіть пенсіонерів перевели на контракт по закону за декілька тисяч грн 

Ми розуміємо, що автономія керівника це добре і по закону, але де ж соціальна захищеність вчителя?

 

Середа, 27 травня 2020, 10:05
Юрій НІКОНОВ

Шановний вчителю!

Закон України «Про повну загальну середню освіту», а саме:

 Абзац 3 пункту 2 статті 22 «Педагогічні працівники» передбачає: «Педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.»

 Підпункт 2 пункту 3 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» передбачає:

«2) набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 цього Закону;»

Дії ёёё щодо переходу на строковий контракт педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, відповідають вимогам законодавства.

Якщо Вам відомі факти щодо корупційних діянь керівника, або заступника Ви зобов’язані звернутися до правоохоронних органів.

П'ятниця, 29 травня 2020, 16:12
Філіпчук Ана Вікторівна

Щодо залишення  10-11 класів

на базі ЗОШ № 37 ім. В. Дробота ХМР

      

Закон України про повну середню освіту набув чинності 18 березня 2020р.                 Згідно  перехідних положень до закону України про повну середню освіту зазначається, що норми про утворення окремих юридичних осіб різних типів закладів вступають в дію                        1 вересня 2024 року, в окремих містах та ОТГ, ці норми можуть почати впроваджувати із 2021 року.

Нам, як офіційним представникам наших дітей, не зрозуміло чому реформування- відсутність на базі Херсонської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 37 ім. В. Дробота ХМР 10-11 класів, запроваджено в нашій школі  вже в 2020 році, хоча фактично всі діти нашого класу бажають залишитися в школі.

Просимо Вас розглянути цю заяву , та відповідно прийняти рішення, щодо залишення на базі Херсонської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 37 ім. В. Дробота Херсонської міської ради 10-11 класів, так як вирішується доля наших дітей. З повагою, батьківський комітет 9-А класу 

Вівторок, 26 травня 2020, 12:20
Юрій НІКОНОВ

Шановна пані Анно!

Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України „Про освіту” переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність до законодавства здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності Закону України „Про освіту”, тобто з 2017 року. Тому протягом „перехідного” періоду управлінням освіти спільно з керівниками закладів загальної середньої освіти аналізувалась мережа закладів освіти, демографічна складова, економічна ефективність функціонування закладів освіти та розглядались всі пропозиції колективів закладів освіти щодо зміни типів існуючих закладів.

На підставі пропозицій, наданих колективами закладів освіти в жовтні 2019 року, на  розширеному засіданні колегії управління освіти Херсонської міської ради (від 25.02.2020) за участю керівників закладів освіти розглянуто та схвалено стратегічний план діяльності управління освіти Херсонської міської ради щодо розвитку освіти міста на 2020-2024 роки та орієнтовний план-графік підвищення ефективності та наближення до сучасних стандартів мережі закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності  на період 2020-2024 рр.

Управління освіти готове допомогти у влаштуванні учнів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 ім. В. Дробота Херсонської міської ради до іншого закладу загальної середньої освіти міста для здобуття повної загальної середньої освіти. Для цього необхідно звернутися до відділу загальної середньої освіти управління освіти (каб. 205, тел. 226191).

Середа, 03 червня 2020, 13:28
Олексій Володимирович

Доброго дня. На нараді вчителям школи 11 оголосили, що на контракт обов'язково мають перейти не тільки ті, хто досяг пенсійного віку, а всі педагоги. Які юридичні документи є основою для даного розпорядження?

Понеділок, 25 травня 2020, 19:24
Юрій НІКОНОВ

Шановний пане Олексію!

 

Статут Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №11 Херсонської міської ради передбачає можливість призначення педагогічних працівників на умовах контракту. З 2012 року 45 педагогічних працівників працюють на умовах контракту. Педагогічні працівники мають право переходити із безстрокових трудових відносин на строкові (контракт) за власним бажанням.

П'ятниця, 29 травня 2020, 16:14
Powered by JoomVita VitaBook