logo

Вступне слово

nikonovМи раді вітати вас на сайті Управління освіти Херсонської міської ради. На сайті ви можете знайти новини, поради та іншу корисну інформацію про галузь освіти міста Херсона.  Якщо ж у Вас виникли питання або пропозиції  щодо роботи освітніх закладів міста, безпосередньо до мене, їх можна висловити в рубриці «Громадська приймальня». Ваша точка зору для нас  дуже важлива. Запрошуємо до плідної співпраці для удосконалення та розвитку системи освіти нашого міста!

З повагою до вас, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Миколайович Ніконов 


Светлана Сергеевна

Здравствуйте. Участвуют ли ХНТУ и ХГУ в программе по предоставлению пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти, передбачених частиною третьою статті 11 Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”? Что необходимо для получения кредита? Какие документы нужны и куда обращаться? В какие сроки нужно подать документы, поступающему в 20/21 года?

Неділя, 15 вересня 2019, 16:11
Городечная Ирина Викторовна

Извините, но уточню еще раз! Лицензионный учебник по английскому языку. Почему ксерокопией учебников пользоваться можно, а отсканированным нельзя? Что делать если у семьи нет денег на учебник за 620 грн?

П'ятниця, 13 вересня 2019, 23:09
Бутенко Денис Володимирович
Доброго дня шановний Юрію Миколайовичу.
Моя дитина навчається в с/ш №24.
Вчитель англійськоі мови вказаноі школи пропонує батькам відмовитись від підручників затверджених міністерством освіти і придбати для навчання нові підручники, які на іі думку є більш ефективними. Вартість одног підручника станлвить 400 гривень.
Прошу повідомити, чи має повноваження вчитель середньоі школи самостійно вносити зміни в учбовий процес і замінювати учбову літературу, яка відповідає державному стандарту, на іншу.
Середа, 11 вересня 2019, 11:37
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний Денисе!

За інформацією адміністрації школи №24 учні будуть навчатися за підручником О. Карп’юк, який станом на 11 вересня 2019 року виданий усім учням класу безкоштовно бібліотекою школи.

Водночас повідомляю, що контроль за організацією освітнього процесу покладено на директора школи. При виникненні подібних питань у майбутньому рекомендую звертатися безпосередньо до керівника закладу.

П'ятниця, 13 вересня 2019, 10:23
Городечная Ирина Викторовна

Добрый день! Ребенок учится в 24 школе, школа специализируется на изучении английского языка. Каждый год мы покупаем учебник ( в этом году стоимость 620 грн). Мы не стали покупать лицензионный, а купили отсканированную копию учебника. Дирекция школы настаивает на приобретении лицензионного учебника. Можем ли мы оставить отсканированные учебники?

Понеділок, 09 вересня 2019, 20:12
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Ірино!

За інформацією адміністрації школи №24 спеціалізовані класи з поглибленим вивченням англійської мови навчаються відповідно до рішення батьків за підручниками видавництва Великобританії «Спрінгер Нейче Лімітед» (що підтверджено особистими підписами у протоколі класних батьківських зборів). 

Ці підручники є в переліку, затвердженому Міністерством освіти і науки України, і рекомендовані до використання у закладах освіти України.

Користування піратськими копіями підручників порушує майнові авторські права видавництва, тому адміністрація школи не може пропонувати використання засобів навчання, надрукованих незаконно, під час освітнього процесу.

П'ятниця, 13 вересня 2019, 10:27
Grechyshko

Доброго дня! Моя дитина навчається у школі у 3 - му класі. Скажіть будь ласка, чи може дитина залишатися після ГПД у школі, чекаючи заняття по гуртку з танців з 15:00 до 15:40 коли починається гурток? Бо виникла ситуація що класний керівник не дозволяє дітям залишатися у школі та виганяє їх на вулицю. Хоча батьки не давали письмової згоди на те щоб дитина самостійно лишала територію школи. Завчасно дякую. 

Неділя, 08 вересня 2019, 18:52
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

Вашу ситуацію може врегулювати лише керівник закладу загальної середньої освіти, у якому навчається Ваша дитина.  Раджу з відповідною заявою підійти до директора закладу освіти.

Середа, 11 вересня 2019, 13:36
мама

Добрый день,у нас в 5 школе,4 класс все старые учебники 2004 года,хотя в 2015 году поменяли программу, и то на всех детей не хватает,дети учатся по разным учебникам,это не комфортно для учеников и учителю. Что делать в такой ситуации? Вы вот пишете что напечатали 70 процентов учебников. Что то по нашей школе не скажешь вы б видели а каком состоянии эти учебники. Как быть? 

Неділя, 08 вересня 2019, 14:00
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна мамо!

Ще раз наголошуємо, що забезпеченням учнів підручниками опікується Міністерство освіти і науки України.

У тому разі, якщо вашій дитині не вистачило підручників, Міністерством освіти і науки України рекомендовано використання в освітньому процесі навчальної літератури попередніх років видання. Також можуть бути використані електронні версії підручників, які ви можете знайти перейшовши за посиланням: http://www.imzo.gov.ua/pidruchniki/pidruchniki-dlya-4-h-ta-7-h-klasiv-znz/elektronni-versiyi-pidruchnikiv-dlya-uchniv-4-h-klasiv/

Понеділок, 09 вересня 2019, 13:45
Бебель Анастасія Валеріївна

Плдскажиье пожалуйста как можно перевести руденка на домашнє обучения 

Субота, 07 вересня 2019, 14:03
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Анастасіє!

Законодавством України про освіту передбачено здобуття дитиною освіти за сімейною (домашньою) формою. Для цього Вам необхідно подати відповідну заяву на ім’я керівника закладу загальної середньої освіти, у якому навчається Ваша дитина.

Середа, 11 вересня 2019, 13:35
Татьяна

Поздравляю всех родителей с новой властью!Власть поменялась,коррупция осталась.В саду 80 как вымогали так и вымогают не малые  деньги с родителей.Только теперь это делает заведующая хитро,руками родительского комитета сада.Они имея доступ к персональным данным звонят и озвучивают суммы.Особо меня возмущает вступительный взнос.Ребенок с первого дня заболел,но деньги пожалуйста сдайте.Пыталась высказать свое возмущение заведующей по фамилии Швиндина,но сами сотрудники говорят,что она редко бывает и график приема неизвестен.В самой группе тоже просят оказать благотворительность в денежной форме.По разговорам с родителями поняла,что благотворительность оказывать надо постоянно.Прошу на сайте разъяснить для родительского комитета и неуловимой заведующей статьи закона о привлечении к уголовной ответственности за такое рвение собирать незаконным путем деньги.

П'ятниця, 06 вересня 2019, 15:32
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Тетяно!

Відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками – є цілковита добровільність.

Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати кошти.

Керівник закладу заперечує факт вимагання коштів з батьків. Проте керівництво дитячого садка отримало нагадування про протиправність таких дій та відповідальність за їх вчинення.

Водночас, якщо Ви маєте докази порушення працівниками закладу норм чинного законодавства щодо отримання благодійної допомоги, Ваше право звернутися до  правоохоронних органів з відповідною заявою.

Середа, 11 вересня 2019, 13:34
мама

Добрый  день,подскажите неужели у нас в г. Херсоне очень плохо с учебниками,мы в 5 школе в 4 классе учимся  по учебникам 2004 года и на всех их не хватает,у детей разные авторы,разные книги года выпуска. Это не комфортно и не удобно как для учеников так и для учителя.  И мало того в 2015 году вступила в силу новая программа. Что можно сделать в этой ситуации?

П'ятниця, 06 вересня 2019, 08:28
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна мамо!

Ще раз наголошуємо, що забезпеченням учнів підручниками опікується Міністерство освіти і науки України.

У тому разі, якщо вашій дитині не вистачило підручників, Міністерством освіти і науки України рекомендовано використання в освітньому процесі навчальної літератури попередніх років видання. Також можуть бути використані електронні версії підручників, які ви можете знайти перейшовши за посиланням: http://www.imzo.gov.ua/pidruchniki/pidruchniki-dlya-4-h-ta-7-h-klasiv-znz/elektronni-versiyi-pidruchnikiv-dlya-uchniv-4-h-klasiv/

Понеділок, 09 вересня 2019, 13:46
Денис

Доброго дня, підкажіть будь ласка чи повинні батьки оплачувати обід дитині  з другого класу в 56 школі при наявності у батьків пільг участника бойових дій на сході України. Кому надавати відповідні документи. Дякую.

Четвер, 05 вересня 2019, 12:46
Ніконов Юрій Миколайович

Шановний Денисе!

Відповідно до рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.10.2015 року №366 „Про вартість харчування для окремих категорій учнів у загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладах міста”, від 20.06.2017 №294 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради» від 20.10.2015 №366 Ваша дитина має право на безкоштовне одноразове харчування протягом дня під час навчального процесу за кошти міського бюджету.

На харчування у групі продовженого дня та інші додаткові послуги пільги не розповсюджуються.

Середа, 11 вересня 2019, 14:56
Мама

В школе 52 начались сборы добровольно принудительные в фонд школы по 500 грн и просят не затягивать... как реагировать родителям?!!!

Четвер, 05 вересня 2019, 11:04
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна мамо!

         Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентується нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання – є цілковита добровільність. Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно.

         За інформацією директора школи з’ясовано, що 04.09.19 р. були проведені батьківські збори за присутності представників усіх 40 класів, обрано батьківський комітет та голову батьківського комітету – Еверт Ольга Олександрівна.

         Одним з нагальних питань розглядалось бажання батьківського комітету відкриття благодійного рахунку, з метою покращення умов для навчання й виховання учнів, так як попередній рахунок закрито.

         Керівник закладу, про який йдеться у Вашому зверненні, заперечує факт вимагання коштів з батьків. Проте керівництво школи отримало нагадування про протиправність таких дій та відповідальність за їх вчинення.

         Водночас, якщо Ви маєте докази порушення працівниками закладу норм чинного законодавства щодо отримання благодійної допомоги, Ваше право звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою.

П'ятниця, 13 вересня 2019, 10:28
Казанцева Алёна Анатольевна

Здравствуйте.Подскажите почему в детском садике `64 по ул.Петренко 81,не существует такого понятия как "мать одиночька",двоих детей.Я плачу за питание в среднем 300 грн. и фонд группы у нас 50 грн.Фонд сада наша группа сдаёт по 100 грн.с каждого человека.И заведующая ТРЕБУЕТ с меня тоже каждый месяц по 100 грн.Но я нездаю,так как я ребёнка оформляла,зная что сад государственный.Принесла справку с исполкома,подтверждающую мой статус.На что она сказала,что эта справка у неё в саду не действует.Старший сын,закончив 25 школу,пошол в 34 школу,которая тоже государственная.В 25,хоть завтрак был бесплатный,а сдесь всё платное.Но веть бютжет выделяет деньги на питание детей в школах.Почему в этих учереждениях,нет льготов для одиноких матерей?

Четвер, 05 вересня 2019, 09:49
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Альоно!

Відповідно до Порядку встановлення плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних, та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від  21.11.2002 № 667 постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (із змінами) зазначена Вами категорія не є пільгою щодо звільнення від плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із джерел фінансування закладу дошкільної освіти, окрім коштів засновника, можуть бути кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внески фізичних та юридичних осіб. Отримання закладами освіти благодійних внесків чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а основною умовою їх надання батьками – є цілковита добровільність.

Рішення про надання або не надання благодійної допомоги приймається кожним з батьків самостійно. Керівник або будь-хто інший з працівників не має права вимагати кошти.

Керівник закладу заперечує факт вимагання коштів з батьків. Проте адміністрація дитячого садка отримала нагадування про протиправність таких дій та відповідальність за їх вчинення.

Водночас, якщо Ви маєте докази порушення працівниками закладу норм чинного законодавства щодо отримання благодійної допомоги, Ваше право звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою.

Щодо оплати за харчування в освітніх закладах міста, повідомляємо наступне. Відповідно до рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.10.2015 року №366 «Про вартість харчування для окремих категорій учнів у загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладах міста», від 20.06.2017 №294 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради» від 20.10.2015 №366 безкоштовно харчуються лише діти 1-4 класів та діти пільгових категорій один раз на день. У статті 56 Закону України «Про освіту» визначено державні гарантії на безоплатне гаряче харчування 3 категоріям дітей, а саме:

1) дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування;

2) дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);

3) дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Крім того, рішеннями Херсонської міської ради та її виконавчого комітету визначено як пільгові категорії, які отримують харчування за кошти місцевого бюджету, наступні:

  • діти, один із батьків яких

– захищав/захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав/бере безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, в операції об’єднаних сил ЗСУ;

– загинув чи помер, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беручи безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, в операції об’єднаних сил ЗСУ;

  • діти, які є внутрішньо переміщеними особами, та такими, що опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Неповні сім’ї (матері-одиначки) не є пільговою категорією.

П'ятниця, 13 вересня 2019, 10:31
Виктория Валентиновна

Здравствуйте, существует ли E-mail министерства образования? Хотела бы задать вопрос по поводу учебного процесса не афишируя данные. Из соображений о неразглашении фамилии ребенка, что бы ничего не влияло на отношение к нему в школе.

Спасибо!

Середа, 04 вересня 2019, 10:02
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Вікторіє!

На сайті міністерства освіти та науки України, в кінці головної сторінки вказано наступну інформацію:

Для звернення громадян: ez@mon.gov.ua
Загальна середня та дошкільна освіта 044 481 47 69
Професійно-технічна освіта 044 287 82 06
Вища освіта 044 481 32 63044 481 32 67

Понеділок, 09 вересня 2019, 13:51
Баштова Яна Вікторівна

Доброго вечора ,скажіть будь ласка ,я проживаю в селі Новопетрівка Сірогозького району  Херсонської області ,до кого нам звернутися за допомогою,у нашому селі немає дитячого майданчика,село не маленьке і діток багото ,діткам немає де гратися,зверталися за допомогою до сільської ради нам відмовили,сказали що немає коштів для фінансування ,ми люди цього села почали самотужки збирати гроші щоб збудувати майданчик для соїх діток,але для нас це не підйомна сума грошей.Дякую

Середа, 04 вересня 2019, 00:28
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Яно!

Заклади загальної середньої освіти Нижньо Сірогозського району знаходяться у підпорядкуванні Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації. Тому радимо Вам звернутися до спеціалістів вище зазначеної установи.

Тел.: 26 - 42 - 88

Понеділок, 09 вересня 2019, 13:48
Иванова Анна

Почему в 32-х градусную жару херсонским школьникам школы #24 не разрешают посещать школу в шортах. Каким законодательным документом обоснован такой отказ?

Вівторок, 03 вересня 2019, 08:28
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Ганно!

За інформацією директора спеціалізованої школи №24 здобувачам освіти дозволено відвідувати школу у шортах, ураховуючи високу температуру повітря.

Понеділок, 09 вересня 2019, 13:57
Мама

Добрый день.В саду №34 родителям, кто привел ребенка в сад после летнего оздоровления, в приказном порядке медсестра говорит сдать НА КАБИНЕТ 35 грн и так из года в год. На что идут эти деньги и законно ли это? Обидно то, что они говорят- это БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫЙ ВЗНОС!!! И так не только на мед.кабинет.

Понеділок, 02 вересня 2019, 12:47
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна мамо!

Надання благодійної допомоги здійснюється виключно на добровільних засадах з обов’язковим документальним оформленням. Керівник або будь-хто інший з працівників не мають права вимагати кошти.

Відповідно до наказу управління освіти від 07.08.2016 №251 «Про Порядок прозорого отримання, використання та обліку благодійної допомоги для потреб комунальних закладів освіти Херсонської міської ради» керівників закладів зобов’язано неухильно дотримуватися Порядку прозорого отримання, використання та обліку благодійної допомоги для потреб комунальних закладів освіти Херсонської міської ради, затвердженого рішенням VІІІ сесії міської ради від 24.06.2016 №226 та пункту 3.2 даного наказу  не допускати примусовий збір коштів з батьків на потреби закладів.

Тому Ви маєте право звернутися до правоохоронних органів стосовно порушеного Вами питання щодо збору коштів.

Середа, 11 вересня 2019, 13:29
Писана Анастасія Олександрівна

Доброго дня, підкажіть будь ласка чи повинні батьки оплачувати групу продовженого дня з другого класу в 45 школі. Дякую.

 

Субота, 31 серпня 2019, 14:25
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Анастасіє!

Згідно із чинним законодавством фінансування груп подовженого дня у закладах загальної середньої освіти міста здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.

Наразі фінансовий ресурс міського бюджету спроможний фінансувати групи подовженого дня тільки для учнів перших класів.

Середа, 11 вересня 2019, 13:31
Родители

Добрый день, Юрий Николаевич.  Подскажите, почему в 44 школе 2 сентября у одних детей будет линейка, а у других-уроки? Значит в одних классах будет праздник, а наши дети в первый школьный день должны учиться. Возмутительно!!!

Субота, 31 серпня 2019, 09:55
Ніконов Юрій Миколайович

Шановні батьки!

         Ураховуючи автономію закладів освіти, керівництво закладів загальної середньої освіти має право самостійно визначати формат і дату святкування Дня знань і проведення шкільних лінійок.

         Як правило, святкова лінійка проводиться за участю першокласників та учнів випускних класів (9х та 11х).

         Принаймні повідомляю, що з 02 вересня розпочався освітній процес у всіх школах міста.

         Якщо ви, батьки школи № 44, маєте пропозиції щодо проведення шкільних свят, раджу безпосередньо звертатися до адміністрації закладу освіти.

Середа, 04 вересня 2019, 08:49
Пістолетова Олена Василівна

Моя дитина йде в перший клас їх в класі 12 дітей дирекція школи сказала, що їх повинно бути 13, якщо не буде 13 дітей 1 класу  не буде. Скільки повинно вчитися дітей в першому класі? І чому наш клас повинен їздити в інше село на навчання? У батьків паніка чи віддавати дітей в перший клас. Ми зробили ремонт власним коштом і наші діти не будуть навчатися у нашій школі. Володимирівська ЗОШ. 

П'ятниця, 30 серпня 2019, 20:14
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Олено!

Заклади загальної середньої освіти Скадовського району знаходяться у підпорядкуванні Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації.

Для отримання відповіді на поставленні Вами питання радимо звернутися до спеціалістів вище зазначеної установи.

Тел.: 26 - 42 - 88

Понеділок, 09 вересня 2019, 13:49
Литвиенко Тетяна Сергіївна

Доброго дня!

Мій син, учень дев ятої школи м. Херсон. Закінчивши сьомий клас ми вирішили перевести його до третьої школи до математичного класу(гімназія№3). Але керівницьтво школи уникає зустрічи, телефонних дзвінків стосовно повернення документів дитини для подання останніх до іншої школи.Обіцяють повернути документи п ятого вересня, але це запізно. Директора на робочому місці або немає, або нас дурять. Прохання роз яснити нам, які мають бути наші дії у данному випадку.Дякую.

Вівторок, 27 серпня 2019, 15:22
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Тетяно Сергіївно!

 

         За інформацією директора навчально-виховного комплексу № 9, особова  справа Вашого сина видано 28 серпня 2019 року.

 

Понеділок, 02 вересня 2019, 15:26
Мята Ірина Вікторівна

Доброго дня! Юрій Миколайович, як дитині, вступити до школи, не за місцем проживання? Дякую! С Повагою, Ірина!

Вівторок, 27 серпня 2019, 15:13
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна  пані Ірино!

Зарахування до першого класу закладу освіти здійснюється наказом керівника, що видається на підставі заяви про зарахування одного з батьків дитини, до якої додаються копія свідоцтва про народження, медична довідка відповідної форми.

 Діти,  які не проживають на території обслуговування  обраного закладу освіти, зараховуються виключно на вільні місця у порядку надходження заяв про зарахування (наказ МОНУ від 16.04.2018 № 367).

 

Понеділок, 02 вересня 2019, 15:28
Синя Юлія Іванівна

Доброго дня! 

Учнів ліцею мистецтв #58,  7МТ класу на початок навчального року не забезпечено в повному обсязі підручниками з таких навчальних дисциплін: українська література,  алгебра, геометрія, хімія,  фізика, основи здоров'я,  біологія. Хто має забезпечувати заклади середньої освіти підручниками? Ми, батьки учнів, просимо вирішити цю нагальну проблему. 

Субота, 24 серпня 2019, 19:51
Ніконов Юрій Миколайович

 

Шановна Юліє Іванівно!!      

     Забезпечення підручниками учнів опікується Міністерство освіти і науки України.

      За кошти державного бюджету у 2016 році видано та доставлено до шкіл міста 50% від замовленої кількості  підручників для учнів 4-х та 7-х класів. Інші 50% від загальної потреби забезпечувались за кошти освітньої субвенції та кошти місцевих бюджетів згідно з постановою Кабінету Міністрів України  від 26 серпня 2015р № 629 « Деякі питання використання у 2015 році коштів, передбачених на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників». На виділені кошти державної субвенції було придбано ще 25% необхідної навчальної літератури.  Однак, враховуючи зміни у контингенті учнів 4-х та 7-х класів станом на 02.09.2019р. забезпеченість підручниками становить 71-72%.

    Про придбання підручників за кошти батьків мова взагалі не йде, тому що згідно з чинним законодавством  держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками кожного учня.

    У тому разі, якщо вашій дитині не вистачило підручників, Міністерством освіти і науки України рекомендовано використання в освітньому процесі навчальної літератури попередніх років видання, а також можуть бути використані електронні версії підручників за посиланням http://www.imzo.gov.ua/pidruchniki/pidruchniki-dlya-4-h-ta-7-h-klasiv-znz/elektronni-versiyi-pidruchnikiv-dlya-uchniv-4-h-klasiv/

Середа, 04 вересня 2019, 10:14
Дементьева Елена Владимировна

Здравствуйте, хочу получить небольшую консультацию,мои сын учится в 26 школе (пос.Камышаны )у нас возникла проблема на каждого ученика в классе нехватает по 2 учебника (это 7 класс) как можно решить эту проблему? 

П'ятниця, 23 серпня 2019, 17:50
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Олено Володимирівно!

        Повідомляємо, що забезпеченням підручниками опікується Міністерство освіти і науки України.

       Про придбання підручників за кошти батьків мова взагалі не йде, тому що згідно чинного законодавства держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками кожного учня.

       У тому разі, якщо вашій дитині не вистачило підручників, Міністерством освіти і науки України рекомендовано використання в навчальному процесі літератури попередніх років видання (які є у навчальному закладі), також можуть бути використані електронні версії підручників за посиланням

(http://www.imzo.gov.ua/pidruchniki/pidruchniki-dlya-4-h-ta-7-h-klasiv-znz/elektronni-versiyi-pidruchnikiv-dlya-uchniv-4-h-klasiv/)

Середа, 04 вересня 2019, 10:16
Данченко Олена Викторивна

  Здравствуйте! Скажите пожалуйста в городе Херсоне ,полное обеспечение должно быть учебными материалами? Если да,  тогда почему не хватает книг  это не 1-2 ,а наш класс 30 шт  и почему родители должны покупать ,ходить просить у знакомых не осталась книжка ? Это нормально?

Вівторок, 20 серпня 2019, 14:29
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна пані Олено!

Забезпеченням підручниками для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти опікується Міністерство освіти і науки України.

Для вирішення зазначеного питання прошу вказати номер закладу освіти та клас в якому навчається Ваша дитина або звернутися  з  інформацією  за телефоном 49- 00 -60.

 

Четвер, 22 серпня 2019, 16:00
Лагунова Наталія Юріївна

Доброго дня, моя дитина перейшла до старшої групи ДНЗ #16. У цьому році кількість дітей в групі збільшили до 37 чоловік. Яка кількість дітей дозволено нормами? Як буде проходити підготовка до школи, враховуючи, що заняття всього 25 хв. У групі немає місця ставити нові столи, а в спальні нові ліжка. 

Будь ласка, мені потрібна обгрунтована відповідь з посиланнями на джерела, що підтверджують норми. Дякую.

Понеділок, 19 серпня 2019, 15:33
Ніконов Юрій Миколайович

Шановна Наталіє Юріївно !

Відповідно до статті 7 Закону України «Про дошкільну освіту» завданням дошкільної освіти є формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей та набуття дитиною  соціального досвіду.

У с. Степанівка знаходиться лише один дитячий садок, який користується попитом серед батьківської громади, тому головним завданням є оптимальне забезпечення потреби громади у дошкільній освіті, особливо дітей старшого дошкільного віку.

Як вбачається з пояснення в. о. обов'язки директора ясел-садка № 16, кількість дітей у групах ясел-садка за списками становить від 24 до 34 дітей.

Середній показник відвідування дітей кожної вікової групи в межах норми. Кожна дитина у групі забезпечена індивідуальним ліжком та шафою для одягу. Освітній процес здійснюється відповідно до програмових вимог з використанням вихователями індивідуального підходу до кожної дитини.

Четвер, 22 серпня 2019, 15:59
Powered by JoomVita VitaBook